Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
Останні новини
» » » Голосування пройшло без порушень

Голосування пройшло без порушень

10:30, 02.11.20
243
Тячівщина / Суспільство / Події
У неділю відбулися місцеві вибори, українці обирали депутатів селищної (сільської чи міської), районної та обласної рад, а також очільників ОТГ. 


25 жовтня о 8:00 год. відкрилися усі виборчі дільниці на території Дубівської ОТГ, тож  процес волевиявлення розпочався вчасно. Зокрема, у селищі Дубове дільниця, що розміщена у приміщенні Дубівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. (входить до округу №2).
Як розповідає голова комісії Ганна Піцур, спочатку члени комісії провели ранкове засідання, під час якого, окрім іншого, проведено опитування присутніх на стан самопочуття та температурний скринінг. І після звучання Гімну України відкрито дільницю для голосування.
Зранку сюди навідувалися люди середнього та похилого віку, які вирішили здійснити свій громадянський обов’язок перед тим, як йти до церкви на недільне Богослужіння, а також працівники поліції та рятувальники, які того дня були на службі.
Так,  першими бюлетені до скриньок поклали Микола Лукач та його дружина Василина. Також одними з перших проголосували рятувальник Василь Ребар та вчителька Аліна Савула. Прийшли на дільницю з самого ранку й 82-річний колишній головний лікар Дубівської РЛ №2, а нині лікар-терапевт Микола Бігунець та 89-літній Василь Головчук. 
 За перші 20 хвилин роботи дільниці сюди завітало  понад 15 осіб.
Загалом, на дільниці №210483 є 1875 виборців. Лише 7 виборців забажали голосувати вдома. 
Виборчий процес проходив без порушень та з дотриманням протиепідеміологічних норм: при вході до дільниці були антисептик, запасні маски. Члени комісії працювали в індивідуальних засобах захисту, також на дільниці більшість громадян приходили у масках. 
Крім того, у коридорі школи проводилося всенародне опитування від Президента. Зранку відповіли на питання глави держави всього 4 особи. 
У с. Красна виборча дільниця, що розташована у приміщенні Краснянської ЗОШ І-ІІІ ст, запрацювала вчасно – о 8.00. Традиційно першою проголосувала  Марія Носа, яка до виборів очолювала сільську раду.  Першими також завітали на дільницю ті громадяни, котрі йшли на недільну службу до церкви. 
Ми завітали на дільницю в обідню пору, коли було доволі багатолюдно. На вході до приміщення виборці проходили температурний скринінг.  На жаль, люди не завжди дотримувалися дистанції та не всі мали захисні маски. Спостерігалися черги до кабінок. 
Як зауважила голова комісії Наталія Мадар,  станом на 11.30 год. з 1798 осіб зі списку виборців скористалися своїм правом обирати місцеву владу 180 виборців. За місцем перебування виявили бажання голосувати 57 краснянців.
За дотриманням виборчого законодавства на дільниці стежили, окрім спостерігачів від партій та від кандидатів, й представник ГМ «Опора».
Наталія Іванівна зазначила, що виборчий процес проходить без значних порушень, але деяким громадянам члени комісії робили зауваження щодо того, аби не голосували за межами кабінки. 
Загалом, краснянці досить відповідально поставилися до місцевих виборів, і висока явка вже у першій половині дня це засвідчила. Адже на дільниці прийшли не тільки люди середнього віку та молодь, а й старожили. Серед них 82-літня Надія Грицан, 78-літня Марія Сойма, 88-літній Михайло Джуган, 84-літній Михайло Сойма, Іван Дьолог.
Також на подвір’ї закладу волонтери проводили всенародне опитування, на той час    участь у ньому взяло близько 50 осіб.  Опівдні ми завітали на дільницю, що розташована у приміщенні Дубівської ЗОШ І-ІІ ст №2 (Вітерна). Як зазначила голова комісії Лариса Дьолог, станом на 12.00 год. здійснили волевиявлення 94 особи з 1457 виборців, що внесені до списку. 6 осіб виявили бажання голосувати за місцем проживання. 
Саме в обідню пору, після служби у церкві, чимало виборців й завітали на дільницю. Більшість з них  – люди середнього віку та молодь. Були і старожили – колишня вчителька Марія Ребар, яка, до речі, першою й проголосувала на дільниці, а також 77-літній  Іван Брюхович, 81-літній Юрій Мезей. 
Дещо більше виборців проголосувало у обідню пору на дільниці, що розташована у приміщенні Дубівської ЗОШ І-ІІ ст. №1 (біля стадіону) – з 2308 виборців зі списку здійснили волевиявлення 112. А  9  виявили бажання голосувати вдома.  Про це розповіла голова комісії Олена Декет. Найактивніше навідувалися громадяни на дільницю зранку, перед службою у церкві. Таку ж активність громадян на дільниці очікували вже після Богослужіння. 
На дільниці, що діє у приміщенні ЗМТ, станом на 13.00 год. здійснили волевиявлення  180 громадян з 2023. Лише двоє голосували за місцем проживання. 
Про це повідомила голова комісії Діана Задорожна. 
Голосування на дільниці у с. Нижній Дубовець також проходило без конфліктів. Як розповіла голова комісії Алла Комар, станом на 15.00 год. з 885 виборців, що внесені до списку, проголосувала 171 особа, за місцем проживання – двоє людей.  Попри те, що більшість виборців – це молодь та люди старшого віку, не проігнорували місцеві вибори і старожили Дмитро Крисак та Іван Цубера.
На більшості дільниць люди перебували у приміщенні у масках та дотримувалися соціальної дистанції. 
Поблизу дільниць волонтери проводили опитування від Президента. 
Ми також навідалися до дільниці, що розташована у приміщенні Калинівської ЗОШ І-ІІ ст. Тут станом на 15.45 год. здійснили волевиявлення 210 осіб з 1087 виборців, внесених до списку. 26 зробили це вдома. Про це повідомила голова комісії Надія Піцур. 
На дільниці, що діє у приміщенні сільської ради, станом на 16.00 год. з 1643  виборців проголосувало 360 осіб. 14 – вдома. Зі слів голови комісії Оксани Попович, найбільше громадян навідувалися до дільниці в обідню пору. 
А на дільниці, що розміщена у приміщенні Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст., у цю пору здійснили волевиявлення 274 осіб з 1423 виборців (вдома – 12). 
Також члени комісій відмічають, що активність калинівчан на  місцевих виборах була значно більша,  ніж на   попередніх президентських та парламентських. 
Як повідомили у Дубівській ТВК, участь у місцевих виборах на території громади взяло 35% виборців. 
Результати виборчих перегонів такі: головою ОТГ обрано Дениса Каганця від партії «Рідне Закарпаття», за нього проголосувало 1814 виборців. Він отримав на 550 голосів більше, ніж кандидат від партії «Слуга Народу» – Вадим Носа. 
Л.БІЛАК.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.   
Розробляється Детальний план території
Розробляється Детальний план території  з метою визначення функціонального призначення земельних ділянок  для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій по вул.Зарічна с. Глибокий Потік, Тячівського району, Закарпатської області. Громадські слухання відбудуться   16.10.2020  року 0 10.00  в приміщенні Глибокопотіцької сільської ради.