Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
Останні новини
» » » Не тільки віртуальні лабораторії, а й тренінги для вчителів

Не тільки віртуальні лабораторії, а й тренінги для вчителів

10:09, 02.11.20
232
Тячівщина / Освіта
Два навчальні заклади Тячівщини – Нижньоапшанська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. та Солотвинський ліцей з румунською мовою навчання ім. Міхая Емінеску – стали учасниками транскордонного проєкту «Віртуальна реальність єднає Карпати: інтерактивні шкільні лабораторії».  Ідея реалізується в рамках Спільної програми Румунія-Україна 2014-2020 за фінансової підтримки Європейського Союзу. 
Партнерами проєкту також виступили відділ освіти Тячівської РДА та дві школи в Румунії  –  Мірча Еліаде в Сату-Маре та Ангель Саліні в Турті (повіт Сату-Маре). Його реалізацію почали 23 березня 2020 року. 


«Це проєкт, написаний на зламі 2017-2018 років, перший у сфері освіти, який писало наше агентство. Для цих двох шкіл ми вже закупили 17 комп'ютерів, вайфай-роутери, інтерактивні дошки, флекс-камеру, принтери, сканери», – розповідає Михайло Данканич, директор Агентства регіонального розвитку та транскордонного співробітництва Закарпаття. –  Подібної сучасної техніки немає більше ніде в Закарпатті. Також у Солотвинському ліцеї проводиться ремонт класу, де встановлять частину цієї техніки та буде закуплено 40 штук окулярів віртуальної реальності, які буде розподілено у двох школах».
Сучасні комп’ютери вже використовують на уроках інформатики у Нижньоапшанській школі. Вчителі кажуть: попри те, що сучасних дітей важко чимось здивувати, але нові комп’ютери вони оцінили. 
Директор Нижньоапшанської ЗОШ І-ІІІ ст. Юрій Ботош зізнається: спочатку не вірив у цей проект, та коли дізнався, що у школі буде створено віртуальну лабораторію, був вражений. 
«Це буде дуже великий плюс як для нашої школи, так і для всіх шкіл Тячівського району», – стверджує керівник навчального закладу.
Загальний бюджет проєкту для обох країн складає понад 300 тисяч євро. Українська сторона забезпечує близько 10 відсотків співфінансування. Мета проєкту – доволі амбітна: окрім створення лабораторій віртуальної реальності, це ще й  навчання мові програмування Скретч для вчителів інформатики. 
Скретч орієнтований, в першу чергу, на дітей та початківців. Щоби «прокачати» знання цього середовища, координатори проєкту організували серію тренінгів для учителів інформатики з усього району. Щотижня навчаються групи по 15 педагогів. Минулої п’ятниці сертифікати про проходження курсу скретч-програмування та підвищення кваліфікації отримали перші слухачі.   
Крім тренінгу, вчителі отримають ще й посібник для планування уроків та позакласної роботи, який розповсюдять і у школах інших районів. Освітяни кажуть: такі проєкти наразі дуже актуальні. 
«Цей проєкт має дуже велике значення, він є вкрай необхідний, особливо в сучасних умовах навчання, допоможе вчителю орієнтуватися на різних сайтах, проводити дистанційні уроки, тому що, скоріше за все, ми перейдемо на змішане навчання», – ділиться Світлана Крічфалушій, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників  відділу освіти РДА.
Наступного року в рамках проєкту «Віртуальна реальність єднає Карпати» планують провести міжнародний конкурс з мови програмування Скретч, в якому візьмуть участь українські та румунські школярі. Призери змагань отримають цінні призи. Реалізація проекту стане позитивним прикладом, як можна заохотити дітей до навчання через сучасні інтерактивні технології.
Н.МАДЖАРА.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.   
Розробляється Детальний план території
Розробляється Детальний план території  з метою визначення функціонального призначення земельних ділянок  для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій по вул.Зарічна с. Глибокий Потік, Тячівського району, Закарпатської області. Громадські слухання відбудуться   16.10.2020  року 0 10.00  в приміщенні Глибокопотіцької сільської ради.