Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
Останні новини
» » » «Гешефт» головного банкіра

«Гешефт» головного банкіра

11:50, 01.12.20
243
Тячівщина / Суспільство / Пам'ять
На одному з фотознімків Тячева чеської доби (20-30-ті роки ХХ ст.) зображено будівлі центральної частини міста. На другому поверсі однієї з них, де зараз розміщується районна бібліотека для дорослих, можна помітити вивіску угорською «Kereskedelmi bank» («Комерційний банк»).

Також в Угорському національному цифровому архіві можна знайти титульну сторінку Статуту тячівського комерційного банку 1911 року.  
У тогочасній пресі, в одному з номерів газети «Eszakkelet» (м.Сату-Маре) за 1912 рік,  повідомляється про екстраординарний випадок, який трапився у сім’ї головного касира тячівського банку Магеда Герша. Його донька Хален стала нареченою одного мукачівського торговця. Вони вже готувались до весілля, коли дружина  дрібного землевласника  Йожефа Кереші заявила, що не згодна зі шлюбом і перешкоджатиме йому, оскільки батьки дівчини продали її їм у віці півтора року. Цей «продаж» відбувся в законний спосіб і при свідках. Тому зараз жінка подає цивільний позов про визнання права власності. Батьки Хален підтвердили, що справді, за єврейським звичаєм, коли їх маленька донька  хворіла, вони формально продали її родині Кереші, щоб вона одужала у цій здоровій християнській родині.  Дитиною вона провела у них кілька місяців, після чого батьки забрали її назад, але забули знищити контракт. Тому Магеди вимушені були звертатися за порадою до відомого рабина-чудотворця з Сепинци.

Н.МАДЖАРА.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Передплату на "Дружбу" продовжено до кінця 2020 року
Дорогі друзі! Рік, що завершується, був для усіх нас нелегким. Проте, і в цих нових умовах ми, журналісти газети "Дружба", завжди намагаємося тримати руку на пульсі подій та відшуковуємо актуальну, злободенну та цікаву інформацію. Пишемо про Вас і для Вас.  Тож сподіваємося, що прихильники  районки передплатять газету і на 2021 рік.
 До речі, зробити це можна онлайн - на сайті "Укрпошти". Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Не рубай ялинку!
ДП «Брустурянське ЛМГ» повідомляє, що  підприємство не має ліміту на заготівлю новорічних ялинок. Стаття 65 КУпАП, стаття 91 ЛКУ: штраф за зрубану ялинку діаметром до 10 см – 517,86 грн. Шановні громадяни, працівники лісової охорони будуть проводити рейди, накладатимуть штрафи і секвеструватимуть зрубані ялинки. 
В.Михалчич, провідний інженер з охорони лісу. 


Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.