Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Як працюватимуть заклади спільної власності району

Як працюватимуть заклади спільної власності району

09:36, 07.12.20
264
Тячівщина / Влада / Місцеве самоврядування / Економіка
30 листопада, проведено нараду з головами ТГ та керівниками закладів бюджетної сфери районного підпорядкування щодо подальшого функціонування таких установ в умовах завершення децентралізації.

Зібрання відбулося за участі голови РДА Тімура Аверіна та першого заступника голови Олександра Шевері, начальника фінансового управління РДА В'ячеслава Стойки, керівників структурних підрозділів РДА та райради, головних розпорядників коштів.
Серед голів територіальних громад були присутніми: Василь Йовдій (Солотвинська ТГ), Михайло Цірик (Вільховецька ТГ), Павло Бедей (Бедевлянська ТГ), Ігор Грабарь (Тересвянська ТГ), Іван Немеш (Углянська ТГ). А також – перший заступник Тячівського міського голови Владислав Братюк, заступник голови Углянської ТГ Іван Кричфалушій та ін.
Як інформував начальник фінансового управління РДА В'ячеслав Стойка, з 1 січня 2021 року всі районні заклади спільного користування, які обслуговують район і до теперішнього часу фінансувались із районного бюджету, повинні перейти на утримання територіальних громад.
У змінах до Бюджетного кодексу, прийнятих у вересні поточного  року, передбачається, що з наступного року майже всі кошти з районного рівня переходять у громади, і в першу чергу, це ПДФО. 
А саме податок на доходи фізичних осіб у питомій вазі займає майже 98,4% від загального обсягу дохідної бази бюджету Тячівського району. Також будь-які трансферти з Державного бюджету для районних бюджетів у проєкті Державного бюджету на 2021 рік не передбачені. 
Таким чином, в районному бюджеті не буде фінансового ресурсу, щоб утримувати позашкільні заклади освіти, міжшкільні навчальні комбінати, територіальні центри обслуговування населення, районний будинок культури, методкабінети, ДЮСШ, місцеву пожежну охорону, оздоровчий заклад «Берізка» тощо. 
З іншого боку, якщо ж об'єкти спільної власності, згідно Бюджетного кодексу, переходять в ТГ, на території яких вони знаходяться, то таке навантаження буде непросто витримати самим громадам.
Для прикладу, розрахункові обсяги видатків на 2021 рік районних програм місцевої пожежної охорони та дитячої спортивної школи, які розміщені в Тячеві, складають 7,4 та 7,0 млн грн відповідно, оздоровчого закладу «Берізка» на території Буштинської ТГ – 9,9 млн. грн.  У той же час ці заклади обслуговують весь район, тож зрозуміло, що утримувати їх лише тій громаді, на території якої вони знаходяться, недоцільно. 
Так, пожежники у разі потреби роблять виїзди у будь-яку точку району, а в дитячій спортивній школі займаються дітки не лише з Тячева, а й з Буштина, Бедевлі, Тересви... Не кажучи вже про єдиний на Тячівщині заклад «Берізка», де мають змогу оздоровитись та відпочити дітки з усіх населених пунктів району.
Тому, як було наголошено в підсумку обговорення питання учасниками зустрічі,  дуже важливим є забезпечення подальшого функціонування всіх закладів районного рівня. 
А от у який спосіб це відбуватиметься – буде прийматися спільне рішення після детального аналізу фінансових показників кожного закладу, які мають підготувати їх керівники.
Окрім того, запропоновано направити звернення голів ТГ до керівництва ОДА щодо подальшого фінансування та функціонування закладів спільного користування, які обслуговують жителів всіх громад Тячівського району.  
А також вивчити і розглянути можливість передачі районних закладів в оперативне управління галузевих відомств обласного рівня, оскільки обласний бюджет матиме належне фінансування.  
На нараді обговорено й ситуацію з соціальними службами району в справах дітей, які теж реорганізовуються, і кожна територіальна громада може утворювати такі служби, відповідно до потреб.  
Учасники наради домовилися зустрітись наступного тижня, щоб продовжити діалог і дійти певного консенсусу.
– У найближчі терміни маємо прийняти оптимальне рішення з приводу  об'єктів спільної власності району, щоб врахувати їх у бюджетах ТГ,  відповідно до Бюджетного кодексу, і тим самим забезпечити їх належне фінансування та функціонування, – прокоментував ситуацію голова РДА Тімур Аверін.
Пресслужба Тячівської РДА.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Передплату на "Дружбу" продовжено до кінця 2020 року
Дорогі друзі! Рік, що завершується, був для усіх нас нелегким. Проте, і в цих нових умовах ми, журналісти газети "Дружба", завжди намагаємося тримати руку на пульсі подій та відшуковуємо актуальну, злободенну та цікаву інформацію. Пишемо про Вас і для Вас.  Тож сподіваємося, що прихильники  районки передплатять газету і на 2021 рік.
 До речі, зробити це можна онлайн - на сайті "Укрпошти". Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Не рубай ялинку!
ДП «Брустурянське ЛМГ» повідомляє, що  підприємство не має ліміту на заготівлю новорічних ялинок. Стаття 65 КУпАП, стаття 91 ЛКУ: штраф за зрубану ялинку діаметром до 10 см – 517,86 грн. Шановні громадяни, працівники лісової охорони будуть проводити рейди, накладатимуть штрафи і секвеструватимуть зрубані ялинки. 
В.Михалчич, провідний інженер з охорони лісу. 


Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.