Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Презентували проєкт Музею природних та культурних цінностей історичної Мараморощини

Презентували проєкт Музею природних та культурних цінностей історичної Мараморощини

09:52, 07.12.20
357
Тячівщина / Суспільство / Довкілля
Днями під головуванням в.о. директора Карпатського біосферного заповідника Миколи Рибака в режимі ZOOM відбулося засідання Науково-технічної ради КБЗ.


Широке обговорення викликало питання про проєктну ідею щодо створення на базі Карпатського біосферного заповідника (село Широкий Луг) Музею природних та культурних цінностей історичної Мараморощини (із благоустроєм прилеглої території, створенням дендропарку та етнографічної експозиції під відкритим небом), яке висвітлив Федір Гамор, заступник директора КБЗ, д.б.н., професор. 
Передбачається у нещодавно вивільнених частинах будівель та господарських споруд Широколужанського природоохоронного науково-дослідного відділення біосферного заповідника, які розташовані безпосередньо у центрі села, облаштувати в приміщеннях та під відкритим небом екологічні, етнографічні й історико-культурні експозиції та історичне марамороське дворогосподарство з відповідним інтер'єром і екстер'єром. На території об'єкту спадщини облаштувати еколого-туристичні маршрути.
У заповіднику сподіваються на фінансову підтримку цього проєкту від керівництва місцевої громади, на розвиток якої, до речі, адміністрація біосферного заповідника в минулому та цьому році спрямувала земельного податку на суму 7,6 мільйонів гривень. 
Члени НТР підтримали проєктну ідею, адже це забезпечить збереження не тільки етнокультурної спадщини, популяризує букові праліси Карпат, але й підвищить туристично-рекреаційний потенціал регіону.
Вл.інф.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Передплату на "Дружбу" продовжено до кінця 2020 року
Дорогі друзі! Рік, що завершується, був для усіх нас нелегким. Проте, і в цих нових умовах ми, журналісти газети "Дружба", завжди намагаємося тримати руку на пульсі подій та відшуковуємо актуальну, злободенну та цікаву інформацію. Пишемо про Вас і для Вас.  Тож сподіваємося, що прихильники  районки передплатять газету і на 2021 рік.
 До речі, зробити це можна онлайн - на сайті "Укрпошти". Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Не рубай ялинку!
ДП «Брустурянське ЛМГ» повідомляє, що  підприємство не має ліміту на заготівлю новорічних ялинок. Стаття 65 КУпАП, стаття 91 ЛКУ: штраф за зрубану ялинку діаметром до 10 см – 517,86 грн. Шановні громадяни, працівники лісової охорони будуть проводити рейди, накладатимуть штрафи і секвеструватимуть зрубані ялинки. 
В.Михалчич, провідний інженер з охорони лісу. 


Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.