Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Як «житимуть» заклади спільної власності району

Як «житимуть» заклади спільної власності району

09:16, 14.12.20
252
Тячівщина / Влада / Місцеве самоврядування / Економіка
7 грудня відбулася чергова зустріч голови РДА Тімура Аверіна та його заступника Олександра Шевері з керівниками територіальних громад  району. На зібрання було запрошено  головних розпорядників коштів, керівників служб та установ, які фінансуються за кошти районного бюджету.
Основне питання порядку  денного: як функціонуватимуть заклади спільної власності району з нового року. 
Як відмітив Тімур Аверін, у  зв'язку із завершенням децентралізації та внесеними змінами до Бюджетного кодексу в районному бюджеті не передбачено коштів на їх утримання. І такі установи  мають бути передані  у громади, на території яких розміщені.
Проте не все так легко і просто. По-перше тому, що в громад   недостатньо фінансових ресурсів. І, по-друге, постає питання, чому одна громада повинна утримувати установу, якою користуються й інші. Тому й потрібно виробити спільне рішення району та громад. 
Таку нараду вже було проведено минулого тижня, керівники повинні були підготувати фінансові показники очолюваних закладів.
Відтак з відповідною інформацією виступили  начальник місцевої пожежної охорони Іван Сойма, директор КНП "Тячівська райполіклініка" Йосип Болдессарі, начальниця відділу освіти РДА Марія Думнич, начальник відділу культури РДА Василь Гудак та інші.
Присутні  обговорили  і проаналізували озвучені показники, однак згоди не було досягнуто. Не всі керівники в повному обсязі підготували необхідні розрахунки. 
Своїми міркуваннями та пропозиціями з приводу цієї ситуації поділились   Іван Ковач (Тячівська ОТГ), Василь Йовдій (Солотвинська ОТГ), Ігор Грабарь (Тересвянська ОТГ), Михайло Цірик (Вільховецька ОТГ) та ін. 
У ході наради наголошувалось: відсутність фінансування призведе до ліквідації районних установ і закладів, що спричинить соціальну напругу серед  населення.  Буде втрачено   координацію спільної багаторічної  діяльності в багатьох галузях  району. 
В той же час Тячівський район  збережено як окрему адміністративно-територіальну одиницю.  А от чи зможе він функціонувати без дохідних джерел в районному бюджеті – питання риторичне.  На наступний рік навіть на організацію роботи новообраної ради та утримання її апарату коштів немає. 
З обговорених питань буде направлено звернення до обласного керівництва, пройдуть подальші консультації з їх вирішення. 

Пресслужба Тячівської  радержадміністрації.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Передплату на "Дружбу" продовжено до кінця 2020 року
Дорогі друзі! Рік, що завершується, був для усіх нас нелегким. Проте, і в цих нових умовах ми, журналісти газети "Дружба", завжди намагаємося тримати руку на пульсі подій та відшуковуємо актуальну, злободенну та цікаву інформацію. Пишемо про Вас і для Вас.  Тож сподіваємося, що прихильники  районки передплатять газету і на 2021 рік.
 До речі, зробити це можна онлайн - на сайті "Укрпошти". Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Не рубай ялинку!
ДП «Брустурянське ЛМГ» повідомляє, що  підприємство не має ліміту на заготівлю новорічних ялинок. Стаття 65 КУпАП, стаття 91 ЛКУ: штраф за зрубану ялинку діаметром до 10 см – 517,86 грн. Шановні громадяни, працівники лісової охорони будуть проводити рейди, накладатимуть штрафи і секвеструватимуть зрубані ялинки. 
В.Михалчич, провідний інженер з охорони лісу. 


Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.