Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Потрібні взаємодія і співфінансування

Потрібні взаємодія і співфінансування

09:18, 14.12.20
374
Тячівщина / Місцеве самоврядування / Економіка
Чергова зустріч керівництва РДА з головами громад та керівниками закладів спільної власності району відбулася у вівторок, 09.12.2020, в малому залі райради. 


У ній взяли участь голова Тімур  Аверін,  заступник Олександр Шеверя, начальник фінансового управління В’ячеслав Стойка, керівники структурних підрозділів РДА та райради.
Були присутніми голови територіальних громад: Іван Ковач (Тячівська ОТГ), Василь Йовдій (Солотвинська ОТГ), Михайло Цірик (Вільховецька ОТГ), Павло Бедей (Бедевлянська ОТГ), Ігор Грабарь (Тересвянська ОТГ), Іван Немеш (Углянська ОТГ), Руслан Янчій (Буштинська ОТГ), Денис Каганець (Дубівська ОТГ), Петро Костяк (Усть-Чорнянська ОТГ).   
Попередньо питання функціонування установ спільної власності району, які фінансувались з районного бюджету і з нового року мають перейти в громади згідно завершення децентралізації, вже обговорювались у такому форматі.
У зв’язку з відсутністю в районному бюджеті коштів,  необхідних для забезпечення їх життєдіяльності,  було надано доручення голови РДА Тімура Аверіна керівникам таких закладів  підготувати показники діяльності. А відтак вивчити можливості щодо подальшого спільного співфінансування з територіальними громадами хоча б на І квартал 2021 року, допоки буде визначено алгоритм дій щодо таких закладів. 
На жаль, як було вчергове наголошено на нараді,  і передача їх громадам або ж ліквідація потребує часу та фінансового ресурсу, якого в районі немає.  Перехідного періоду,  як це було під час створення перших громад, на законодавчому рівні не передбачено. А така відсутність перехідного періоду обмежує всіх у часі щодо своєчасного здійснення реальних розрахунків та включення їх показників до проектів бюджетів.   
На сьогодні в районі 23 установи, засновниками яких є районна рада  та РДА, які обслуговують майже всі населені пункти району і в основному виконують функції держави, але залишились без фінансового ресурсу. Зокрема в: освіті – 9, охороні здоров’я – 3, культурі – 4, а також 6 комунальних закладів.
До прикладу,  на території м.Тячів розташовані та функціонують об’єкти спільного користування, які є визначальними по забезпеченню ефективної реалізації заходів державної політики в  галузі охорони здоров’я -  КНП «Тячівська районна лікарня», КНП «Тячівська районна поліклініка», які надають медичні послуги жителям всьому району.  Обсяг видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв у сумі складає приблизно 8 млн грн тощо. 
Під час наради було обговорено з керівниками майже всіх закладів показники їх діяльності і визначено можливості співфінансування, які ще потрібно буде узгоджувати  в громадах. А також вирішено звернутись на черговій сесії до новообраної Тячівської райради щодо розгляду питання подальшого функціонування установ спільної власності як невідкладного. 
У підсумку наголошено на необхідності налагодження тісної взаємодії з профільними департаментами обласної адміністрації, проведення відповідних консультацій з метою пошуку шляхів вирішення ситуації. 

Пресслужба Тячівської райдержадміністрації.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Передплату на "Дружбу" продовжено до кінця 2020 року
Дорогі друзі! Рік, що завершується, був для усіх нас нелегким. Проте, і в цих нових умовах ми, журналісти газети "Дружба", завжди намагаємося тримати руку на пульсі подій та відшуковуємо актуальну, злободенну та цікаву інформацію. Пишемо про Вас і для Вас.  Тож сподіваємося, що прихильники  районки передплатять газету і на 2021 рік.
 До речі, зробити це можна онлайн - на сайті "Укрпошти". Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Не рубай ялинку!
ДП «Брустурянське ЛМГ» повідомляє, що  підприємство не має ліміту на заготівлю новорічних ялинок. Стаття 65 КУпАП, стаття 91 ЛКУ: штраф за зрубану ялинку діаметром до 10 см – 517,86 грн. Шановні громадяни, працівники лісової охорони будуть проводити рейди, накладатимуть штрафи і секвеструватимуть зрубані ялинки. 
В.Михалчич, провідний інженер з охорони лісу.