Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
Останні новини
» » » Обрали заступника голови, розглянули освітні та майнові питання

Обрали заступника голови, розглянули освітні та майнові питання

09:23, 02.01.21
232
Тячівщина / Влада / Місцеве самоврядування
29 грудня відбулося четверте пленарне засідання першої сесії Тячівської районної ради восьмого скликання. Роботою зібрання керував голова районної ради Юрій Беріндє. У залі зареєструвались 39 депутатів.

На порядку денному були питання, які потребували невідкладного розгляду. Також до нього включили питання про обрання заступника голови районної ради. Хоча депутат  Василь Каганець зауважив, що згідно зі статтею 56 Закону України «Про місцеве самоврядування» у голови районної ради може бути лише один заступник.
Найперше, депутати у відповідь на лист Тячівського міського голови Івана Ковача прийняли звернення до Закарпатської ОДА та обласної ради щодо співфінансування оплати утримання КНП «Тячівська районна лікарня» та КНП «Тячівська районна поліклініка». Адже, як зазначив голова райради, у громади з населенням у 20 тисяч мешканців коштів на те, щоб утримувати медичний заклад, що обслуговує 180-тисячний район, не вистачає. У листі голова Тячівської громади просить передати КНП «Тячівська лікарня» в управління обласної ради, 50% витрат проводити за рахунок дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків на утримання закладів освіти і охорони здоров’я, що розподіляється Закарпатською обласною радою, а 50% – за рахунок надання іншої субвенції територіальними громадами Тячівського району. 
Затим перейшли до процедури обрання заступника голови райради. Оскільки на попередній сесії обраний заступник голови – депутат від «Європейської Солідарності» Дмитро Буга – відмовився від повноважень, то на черговому засіданні депутати запропонували іншу кандидатуру від цієї політсили – Михайла Дикуна. 
В результаті таємного голосування кандидат отримав 23 голоси на свою підтримку, 7 депутатів голосували проти, решта не брали участі у виборах. Відтак новообраний заступник голови райради подякував за підтримку колегам, склав присягу і зайняв місце у президії. 
Затим депутати затвердили регламент роботи, план діяльності районної ради на 2021 рік з підготовки регуляторних актів та щодо реалізації державної регуляторної політики, а також делегували повноваження Тячівській РДА. 
З освітніх питань доповідала начальник відділу освіти РДА Марія Думнич. Взявши озвучену інформацію до уваги, депутати приєднали 7 шкіл як філії до опорних закладів освіти: Рунівську ЗОШ І-ІІ ст. – до Бедевлянського ОЗЗСО І-ІІІ ст., Яблунецький та Прочківський НВК-ЗОШ І ст. – до Лопухівського ОЗЗСО І-ІІІ ст., Петрушівську ЗОШ І-ІІ ст. – до Тернівського ОЗЗСО І-ІІІ ст., Нижньоапшанську ЗОШ І-ІІ ст. – до Нижньоапшанського ОЗЗСО І-ІІІ ст., Калинівську ЗОШ І-ІІ ст. – до Калинівського ОЗЗСО І-ІІІ ст., Нижньодубівську ЗОШ І ст. – до Дубівського ОЗЗСО І-ІІІ ст., Глибокопотіцьку ЗОШ І-ІІ ст. №2 – до Глибокопотіцького ОЗЗСО І-ІІІ ст., та затвердили відповідні статути. Це дасть можливість розширювати матеріально-технічну базу цих шкіл на рівні держави. 
З майновими питаннями ознайомила начальник відділу управління майном району районної ради Ганна Габорець. Тож депутати затвердили Переліки першого та другого типів об’єктів оренди комунальної власності, передали МПК-1 в смт Тересва та МПК-3 в с.Нересниця зі спільної власності територіальних громад району до комунальної власності Тересвянської селищної та Нересницької сільської рад. Надали дозвіл на передачу зі спільної власності територіальних громад району до комунальної власності Солотвинської селищної ради закладів первинної медицини. 
Серед інших рішень сесії – вихід Тячівської райради зі складу засновника Тересвянської ДШМ та комунальної установи «Тячівський районний інклюзивно-ресурсний центр», припинення оперативного управління відділом освіти РДА закладами освіти району, а також затвердження Програми оздоровлення та відпочинку дітей в ОЗ «Берізка» Тячівської районної ради на 2021-2022 роки та ін.
Н.МАДЖАРА.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Передплату на "Дружбу" продовжено до кінця 2020 року
Дорогі друзі! Рік, що завершується, був для усіх нас нелегким. Проте, і в цих нових умовах ми, журналісти газети "Дружба", завжди намагаємося тримати руку на пульсі подій та відшуковуємо актуальну, злободенну та цікаву інформацію. Пишемо про Вас і для Вас.  Тож сподіваємося, що прихильники  районки передплатять газету і на 2021 рік.
 До речі, зробити це можна онлайн - на сайті "Укрпошти". Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Не рубай ялинку!
ДП «Брустурянське ЛМГ» повідомляє, що  підприємство не має ліміту на заготівлю новорічних ялинок. Стаття 65 КУпАП, стаття 91 ЛКУ: штраф за зрубану ялинку діаметром до 10 см – 517,86 грн. Шановні громадяни, працівники лісової охорони будуть проводити рейди, накладатимуть штрафи і секвеструватимуть зрубані ялинки. 
В.Михалчич, провідний інженер з охорони лісу. 


Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.