Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Бюджет-2021: районні заклади – на плечі міської громади

Бюджет-2021: районні заклади – на плечі міської громади

11:32, 11.01.21
183
Тячівщина / Місцеве самоврядування / Економіка
24 грудня під керівництвом голови Тячівської міської територіальної громади Івана Ковача у залі кінотеатру імені Шевченка відбулося друге пленарне засідання другої (позачергової) сесії Тячівської міської ради восьмого скликання.


Перед тим, як перейти до розгляду питань порядку денного, у залі озвучили заяву групи депутатів від партії «Рідне Закарпаття» про створення однойменної фракції у міськраді (голова – Іван Клебан).
Відтак перейшли до обговорення питань порядку денного. Основне – бюджет Тячівської громади на 2021 рік. Головний фінансовий документ обговорили детально по пунктах. Дохідна частина річного бюджету громади становитиме майже 198 мільйонів гривень, з яких 114 мільйонів – власні надходження та 83 – субвенція на зарплату педагогам.
Як зазначила головний спеціаліст фінансового відділу Тячівської міської ради Емма Нанаші, основна стаття доходів – це податок з доходів фізичних осіб у сумі  близько 72 млн грн. На жаль, бюджет-2021 втратить 5,6 млн грн. цих доходів через реорганізацію комунальних закладів району, які сплачували ПДФО до місцевого бюджету, 7 млн грн. – від роздрібної торгівлі алкогольною та тютюновою продукцією, 4 мільйони 800 тисяч – від земельного податку та оренди за землю. 12 млн грн. планують отримати від єдиного податку, 3,5 млн. – від надання адміністративних послуг, мільйон гривень – від оренди комунального майна. 
Витрачатимуть кошти, зокрема, за програмами. Так, на програму озеленення та благоустрою планують спрямувати поки лише 3 мільйони гривень. У мільйон 920 тисяч гривень  обійдеться вуличне освітлення всіх населених пунктів громади.
У бюджеті громади передбачили кошти і на дофінансування  проєктів активних громадян, які перемогли у «Конкурсі соціальних ідей» та  отримають підтримку Британської Ради. 
Понад мільйон гривень виділили на виплату матеріальних допомог мешканцям громади. Кошти витрачатимуть і на розвиток фізичної культури і спорту, організацію змагань з різних видів спорту, переїзди спортсменів тощо. Утримання об’єктів спортивної інфраструктури обійдеться у 800 тис.грн. 
Щодо капітальних видатків, то кошти спрямують на завершення ремонтів у школах громади – Руськополівській та Тячівській №1, будівництво критого корту. Також у 2021 році з Державного фонду регіонального розвитку профінансують будівництво у Тячеві водозабору. На це з державного бюджету виділяють 21,5 млн грн, 4 млн 700 тис грн – з місцевого. 
У міській владі кажуть: закладали в бюджет лише першочергові витрати на об’єкти та потреби, адже витрати на утримання колишніх районних об’єктів надзвичайно великі, однак, сподіваються, що з часом знайдуть можливості реалізувати усе заплановане.  
З початку року Тячівська громада фінансуватиме і медичні заклади на її території  – районну лікарню та поліклініку. У перспективі кошти на їх утримання мали б виділяти й інші громади.
Після обговорення депутати ухвалили основний фінансовий документ громади.  Відтак затвердили старостою села Тячівка Андріану Мулу, яка до призначення виконувала ці обов’язки.
Н.Маджара.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Передплату на "Дружбу" продовжено до кінця 2020 року
Дорогі друзі! Рік, що завершується, був для усіх нас нелегким. Проте, і в цих нових умовах ми, журналісти газети "Дружба", завжди намагаємося тримати руку на пульсі подій та відшуковуємо актуальну, злободенну та цікаву інформацію. Пишемо про Вас і для Вас.  Тож сподіваємося, що прихильники  районки передплатять газету і на 2021 рік.
 До речі, зробити це можна онлайн - на сайті "Укрпошти". Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Не рубай ялинку!
ДП «Брустурянське ЛМГ» повідомляє, що  підприємство не має ліміту на заготівлю новорічних ялинок. Стаття 65 КУпАП, стаття 91 ЛКУ: штраф за зрубану ялинку діаметром до 10 см – 517,86 грн. Шановні громадяни, працівники лісової охорони будуть проводити рейди, накладатимуть штрафи і секвеструватимуть зрубані ялинки. 
В.Михалчич, провідний інженер з охорони лісу. 


Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.