Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Де найбільше шанувальників «Дружби»

Де найбільше шанувальників «Дружби»

09:22, 18.01.21
239
Тячівщина / Суспільство / Важливо / "Дружбі" - славних 70!
Новий рік приніс нам, газетярам, підсумки передплати районки на 2021 рік. Деякими міркуваннями з приводу передплатної кампанії хочемо поділитися з вами, шановні читачі.


Насамперед, висловлюємо щиру подяку всім тим передплатникам, котрі вже отримують «Дружбу». Ми дуже раді,що число читачів газети майже не змінилося у порівнянні з попереднім роком, хіба що на кілька десятків у бік зменшення (див. в кінці тексту). 
І найбільше шанувальників районки (у співвідношенні до кількості населення) у Красній, Углі, Дубовому, Усть-Чорній, Вільхівці-Лазах, Кривій, Тарасівці, Калинах, Лопуховому, Нересниці, Вільхівцях, Тернові, Тереблі, Вишоватому, Біловарцях, Тисалові.
На жаль, очікували ми більше передплатників у Тячеві (із 191 газети 48 примірників отримуватиме відділ культури РДА), у Буштині – 64, Тересві – 73, Солотвині – 19. Чому так? Є декілька чинників, які впливають на тираж. І один з них – твердження про те, що газети – то вчорашній день. Не згодні з цією хибною думкою. І ось чому. Знаємо, що сучасні гаджети «витісняють» друковані засоби масової інформації, бо там, як кажуть, про все і коротко. Щоб про все дізнатися – доведеться «перегорнути» немало сайтів, стрічку новин у Фейсбуку і т.д. то побачите далеко не все, почитаєте дуже односторонні виклади або ж зовсім неграмотну, «перекручену», недостовірну інформацію без авторства. У газеті ж  основне – новини району. І тільки у місцевій новинці зможете почерпнути найважливіше із суспільного життя. Інформації, повідомлення, зміст аналітичних матеріалів – з достовірних джерел. Автори публікацій шукають теми, вдаються до аналізу, щоб донести до читача суть подій і явищ.
Де ще можна почитати, окрім як у районці, про тих, хто живе поруч, – хороших людей, часом скромних, але, як кажуть, геніальних у своїх вчинках, звичайній праці? Навіть у тих же вітальних словах самі ж читачі змальовують міні-портрети найрідніших людей, колег, друзів, підкреслюючи прекрасні особливості їх характеру, вчинків та значимості для оточуючих.
Звичайно, про газету можемо говорити довго, бо ми її творимо, шукаємо інформацію, яка б зацікавила читачів, публікуємо отримані повідомлення, новини від дописувачів. Не нарікаємо, що гаджети стали улюбленим джерелом інформації для більшості сучасників. Ми хвилюємося за ряд інших чинників, які, впевнені, впливають на зменшення тиражів друкованих засобів масової інформації. Це навіть не  та ситуація, в якій опинилися газети після роздержавлення у 2018 році. Багато видань перестали друкуватися, бо не зуміли вижити в ринкових умовах, коли треба самим на себе заробляти. Колективи скорочені до мінімуму майже у всіх часописах. Однак багатьох газет просто не стало. Тиражі в більшості дуже малі – по кілька сотень примірників.
Хочеться загострити увагу на іншому, невідворотньому і дуже болючому питанні. І болить воно всім, адже склалася така суспільна ситуація, коли жителі краю, опинившись у важкому матеріальному становищі, без роботи, без засобів до існування, змушені виїжджати на заробітки за кордон. Роботящі, наполегливі, розумні – тяжко працюють там, іноді в непосильних, рабських умовах. Але повертаються з доларами, щоб прогодувати сім’ї, побудувати хати, бути достойними людьми. Честь і хвала нашим землякам!
Відступ про заробітчанство, писане-переписане, говорене-переговорене, – зроблено неспроста у контексті про нашу журналістську проблему: маленькі тиражі газети. Бо само-собою виникає риторичне питання: чи треба цим людям, які повертаються до сім’ї на Різдво і на Великдень, газета?! Ні! Їм не вистачає часу на спілкування з рідними, на домашню роботу, яка місяцями чекала їхніх рук, на оформлення віз, інших документів, на шопінг і т.д.
І, врешті, про доставку преси. Ми щиро вдячні тим листоношам, котрі не тільки нагадали своїм сельчанам, що треба передплатити районку, допомогли їм у цьому, роблять це постійно, бо не кожен може зараз оформити передплату на весь рік. Дякуємо вам, невтомні трудівниці, що вчасно, без затримки, щосуботи приносите «свіжу новинку» своїм односельцям.
Але нам дуже прикро, що часто газета не потрапляє до адресата, навіть через кілька днів або й  тиждень. Тому отримуємо багато дзвінків, нарікань від читачів саме з цього приводу. Просимо поштовиків вчасно приносити новинку, адже за доставку «Укрпошта» знімає більше 22 відсотків з тієї суми, що заплатив передплатник. Це, відверто скажемо, дуже багато. Тому листоношам варто не забувати, що ця послуга вже дорого оплачена.
Завершуючи розмову про передплату, хочемо нагадати, що минулоріч «Укрпошта» оголосила кампанію з її проведення дуже пізно,  часу залишалося мало на те, щоб звернутися до поштовиків і її оформити. Це теж вплинуло на тиражі. Але нагадуємо, шановні читачі, що передплатити «Дружбу» ніколи не пізно. Якщо ви це зробили до 25 числа кожного поточного місяця, то з наступного вже будете отримувати свою улюблену районку.
Отже, до нових зустрічей на шпальтах газети!
Редакція.

Кількість передплатників на 2021 рік по населених пунктах:
Тячів – 128 
Чумальово – 13 
Кричово – 29 
Колодне – 52 
Дулово – 16 
Угля – 149 
Велика Уголька – 14 
Широкий Луг – 63 
Мала Уголька – 5 
Усть-Чорна – 57 
Руська Мокра – 6 
Лопухів – 88 
Красна – 126 
Тарасівка – 44 
Дубове – 119 
Калини – 56 
Новоселиця – 56 
Тисалово – 24 
Ганичі – 34 
Нересниця – 91 
Підплеша – 18 
Вільхівці – 66 
Вільхівчик – 18
Вільхівці-Лази – 72 
Терново – 76 
Вишоватий – 22 
Теребля – 87 
Руське Поле – 26 
Новобарово – 1 
Вонігово – 21 
Лази – 1 
Буштино – 61 
Добрянське – 23 
Бедевля – 48 
Біловарці – 26 
Крива – 56 
Тересва – 74 
Грушово – 20 
Нижня Апша – 7 
Топчино – 5 

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Передплату на "Дружбу" продовжено до кінця 2020 року
Дорогі друзі! Рік, що завершується, був для усіх нас нелегким. Проте, і в цих нових умовах ми, журналісти газети "Дружба", завжди намагаємося тримати руку на пульсі подій та відшуковуємо актуальну, злободенну та цікаву інформацію. Пишемо про Вас і для Вас.  Тож сподіваємося, що прихильники  районки передплатять газету і на 2021 рік.
 До речі, зробити це можна онлайн - на сайті "Укрпошти". Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Не рубай ялинку!
ДП «Брустурянське ЛМГ» повідомляє, що  підприємство не має ліміту на заготівлю новорічних ялинок. Стаття 65 КУпАП, стаття 91 ЛКУ: штраф за зрубану ялинку діаметром до 10 см – 517,86 грн. Шановні громадяни, працівники лісової охорони будуть проводити рейди, накладатимуть штрафи і секвеструватимуть зрубані ялинки. 
В.Михалчич, провідний інженер з охорони лісу. 


Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.