Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Девіз ДП «Ламелла»: «Краще, більше, швидше»

Девіз ДП «Ламелла»: «Краще, більше, швидше»

09:37, 25.01.21
374
Тячівщина / Економіка / Суспільство
Цьогоріч минає 20 літ з часу заснування ДП «Ламелла», що діє на території Тячева. Цей порівняно короткий період в історії будь-якого підприємства є яскравою ілюстрацією непростого, однак впевненого й послідовного шляху до успіху, поступового перетворення невеликого виробничого цеху в одне з найпотужніших деревообробних підприємств України. Як саме відбувався цей процес, яким виробничим потенціалом володіє «Ламелла» зараз і яким вимальовується вектор подальшого розвитку, – про це в нашій розмові з директором підприємства Р.М.СТАРОВОЙТОМ.
– Руслане Миколайовичу, що саме стало поштовхом для перепрофілювання  підприємства, котре із виготовлення примітивного меблевого щита переключилося на повний цикл обробки деревини – від необрізної дошки до готового меблевого виробу?
– Так, за задумом інвесторів, «Ламелла» повинна була спеціалізуватись на виготовленні меблевого щита з масиву бука. Для цього у приміщенні колишньої міжрайонної торгової бази розпочалася реконструкція, і сюди було завезено базове обладнання з Білорусі (до речі, всупереч тенденціям часу, коли, навпаки, виробничі приміщення повсюдно перетворювалися на торговельні). Згодом від зарубіжних фірм придбали лінії оптимізації й зрощування, торцювальні, стругальні верстати, сушильні, пропарювальні камери. В результаті, було досягнуто виходу на річну проектну потужність – 2400 м. куб. меблевого щита.
Проте зі збутом цієї продукції виникли  ускладнення: замовники виявились занадто вимогливими до її якості. Зазвичай, доводилося мати справу з посередниками, які всі можливі ризики намагалися перекласти на нас й знижували сортність та відбраковували значну частину виготовленого матеріалу. Через це підприємству було складно досягати рентабельності й розвиватися. Це й примусило шукати інші варіанти, і, врешті, було вирішено виготовляти меблі.
– Але ж ці операції вимагали нового технічного устаткування?
– Так, і високого класу, адже перший зарубіжний партнер, зацікавлений у придбанні нашої меблевої продукції для сегмента DIY, продавав їх у розібраному вигляді. А це вимагало точності: деталі повинні ідеально співпадати при комплектуванні. Тому першим кроком в переоснащенні стало придбання оброблювального центру з ЧПК, який дозволяв бездоганно виконувати операції різання, свердління й  фрезерування деталей. У 2006 році придбали вживаний верстат «ROVER-23» німецького виробництва – так, власне, на підприємстві з’явилася перша меблева дільниця.
Час довів: переорієнтація на меблеве виробництво виявилась правильним і своєчасним рішенням: підприємство поступово нарощувало потужності, тому у 2010-му змогли придбати ще один оброблювальний центр, правда, також вживаний, у 2013-му – третій, уже новий, марки «ROVЕR-А». Внаслідок і стався різкий стрибок, коли порівняно з 2014-м обсяги виробництва зросли удвічі і за національним бізнес-рейтингом «Ламеллі» було присвоєно почесний статус «Лідер галузі-2015».
Проте й на цьому не зупинились: у 2016-му у підприємства з’явилась можливість придбати один із експонатів виставки «Деревообробка-2016» – п’ятиосьовий оброблювальний центр, і це неабияк примножило виробничий потенціал «Ламелли».
 Зараз на підприємстві задіяно 10 таких оброблювальних центрів марки «ROVЕR-А», працює новий сучасний форматно-розкрійний центр італійського виробництва. 
Отже, на сьогодні підприємство оснащене високотехнологічним обладнанням з числовим програмним управлінням від відомих зарубіжних виробників. Це дозволяє виготовляти меблі високої якості з елементами художнього оздоблення.
– Які саме?
– Офісні, столи, ліжка, тумбочки, шафи, комоди, лавки, табуретки, які відповідають основним ринковим тенденціям Західної Європи: екологічність, природність, міцність і надійність у користуванні. Що ж до основних дизайнерських характеристик, то вони витримані у стилі «лофт», який передбачає простоту й функціональність, оскільки на такі існує масовий попит. А ми якраз на нього націлені.
– Основні ринки збуту вашої меблевої продукції внутрішні чи зарубіжні?
– Майже всі меблі «Ламелли» йдуть на експорт. Їх охоче купують в Іспанії, Данії, Німеччині, Чехії, Словенії, а нещодавно укладено домовленість і з французькою торговельною компанією.
Виходить, ми конкуруємо не з вітчизняними фірмами, а з іноземними виробниками, й доволі успішно. Адже виготовляємо меблі з натуральної деревини бука й дуба, з використаннями високоякісної фурнітури, відносно невисокої вартості. Такі меблі завжди вважалися символом достатку і хорошого тону. Їх приємною відмінністю є особлива енергетика, якою вони наповнюють простір житлового помешкання, привносячи в дім тепло і затишок. У виробництві клеєних щитів, з яких виготовляються меблі, використовуються екологічні матеріали, зокрема клеї ПВА класу Д з Фінляндії, до того ж, їх кількість незначна. Готові меблі покриваються лляною олією українського виробництва.
Асортимент продукції формується із врахуванням запитів і смаків споживачів, сучасних модних віянь, а також під враженням від міжнародних виставок меблевої продукції, в яких систематично беремо участь. Планувалася така і в Німеччині цього року, проте, на жаль, на  заваді стала нинішня карантинна ситуація.
– Руслане Миколайовичу, наскільки відомо, меблевий щит, з якого стартувало виробництво, виготовляється й зараз на підприємстві?
– Так, для власних потреб. У 2017 році  ТОВ «Олімп-інвест» розпочало і завершило будівництво виробничо-побутового комплексу з деревообробним цехом по виготовленню клеєного щита з масиву дуба і бука. Було введено в експлуатацію новий цех площею 120 х 54 м, для якого закуплено високоефективне обладнання по зрощуванню ламелей за довжиною від канадської фірми, яка його й змонтувала на місці. Аналогів такого оснащення  в Україні немає. Тут же встановлено  2 високопродуктивні преси з Данії, для зрощення ламелей по ширині, 2 лінії оптимізації заготовок та інше.
– Які нові економічні цілі ставить перед собою  ДП «Ламелла»?
– Вже розпочали виготовлення корпусних меблів, налаштовані освоювати випуск кухонних гарнітурів. І, звичайно, розширювати ринки реалізації продукції,  продовжити модернізацію підприємства.
– Виробничий цикл передбачає певну цехову структуру. Як вона виглядає на «Ламеллі»? 
– В одному цеху, як зазначалося, виробляють меблеву плиту, в іншому – окремі  деталі, у третьому – з цих «напівфабрикатів» збирають меблі, в четвертому пакують і відправляють готову продукцію.
Є ще один важливий виробничий підрозділ – 2 сучасні котельні, де виробляється тепло для сушіння і опалення та організовано  переробку тирси, з якої вже розпочали виготовляти паливні брикети.
– Руслане Миколайовичу, і все ж, напевно, основний рушій прогресу – це люди. Яким на сьогодні є контингент працівників «Ламелли» і в яких умовах вони трудяться?
– Зараз на підприємстві зайнято 450 чоловік, це мешканці населених пунктів Тячівського, Рахівського і Хустського районів, частина з яких доїжджає на роботу трьома відомчими автобусами. Для багатьох працівників «Ламелла» стала по-справжньому рідною, адже віддали їй по 15-20 трудових літ. У нас уже є цілі виробничі династії – Мандзюків, Малахових, Кашубів, Кузьмиків. Безперечно, для цих людей має неабияке значення й рівень заробітної плати, яка  становить в середньому 13,5 тисячі гривень, і цікава робота, й певні преференції, якими користуються, тобто пільгова вартість дров та паливних брикетів, безоплатний доїзд. У скорому часі  буде відкрито їдальню, тож з’явиться можливість безкоштовно харчуватися на місці. 
– Наведіть, будь ласка, найпереконливішу цифру, яка свідчить про виробничі масштаби підприємства?
– Ось хоча б: у 2020 році обсяг реалізованої продукції у грошовому вимірі становив більше 300 мільйонів гривень.
За результатами роботи  2020 року «Ламелла» в щорічному Національному бізнес-рейтингу найкращих підприємств отримала відзнаку «Вибір Країни», як краща компанія України, їй присвоєно звання «Лідер галузі 2020». Це персонально висока оцінка праці кожного співробітника, яка мотивує нас творити і розвиватися, надихає на нові високі досягнення.
– Що ж, подальших вам успіхів, надійних партнерів, масового і вдячного споживача...
Ганна Макаренко.


Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Передплату на "Дружбу" продовжено до кінця 2020 року
Дорогі друзі! Рік, що завершується, був для усіх нас нелегким. Проте, і в цих нових умовах ми, журналісти газети "Дружба", завжди намагаємося тримати руку на пульсі подій та відшуковуємо актуальну, злободенну та цікаву інформацію. Пишемо про Вас і для Вас.  Тож сподіваємося, що прихильники  районки передплатять газету і на 2021 рік.
 До речі, зробити це можна онлайн - на сайті "Укрпошти". Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Не рубай ялинку!
ДП «Брустурянське ЛМГ» повідомляє, що  підприємство не має ліміту на заготівлю новорічних ялинок. Стаття 65 КУпАП, стаття 91 ЛКУ: штраф за зрубану ялинку діаметром до 10 см – 517,86 грн. Шановні громадяни, працівники лісової охорони будуть проводити рейди, накладатимуть штрафи і секвеструватимуть зрубані ялинки. 
В.Михалчич, провідний інженер з охорони лісу. 


Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.