Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Василь Шимон: «Протидія важким злочинам та громадська безпека – основні напрямки роботи тячівських поліцейських»

Василь Шимон: «Протидія важким злочинам та громадська безпека – основні напрямки роботи тячівських поліцейських»

09:21, 01.02.21
598
Тячівщина / Правопорядок
Насиченим та результативним був 2020 рік для Тячівського райвідділу поліції. Адже правоохоронці активно протидіяли злочинам, розслідували  резонансні справи, у яких були задіяні посадові особи, викривали наркотичні лабораторії, а під час пандемії виконували ще й додаткові функції – стежили за дотриманням карантинних заходів мешканцями району. Детально про результати роботи правоохоронців  – у нашому інтерв’ю з начальником Тячівського районного відділу поліції Василем Шимоном. 


– Василю Васильовичу, яким видався для поліцейських Тячівщини  2020 рік?
– Рік, що минув, був продуктивним та водночас непростим для поліцейських. Попри важку ситуацію з пандемією, працівники райвідділу поліції проявили згуртованість та ефективно працювали, виконуючи свою основну функцію –  захист життя, здоров’я, прав і свобод громадян України, протидіяли злочинності, охороняли громадський порядок.
– Рік тому Ви очолили колектив Тячівського відділу поліції. З яких першочергових заходів для налагодження ефективної роботи підрозділу розпочали свою діяльність? 
– З перших днів роботи я взяв  за мету спочатку вивчити, як суспільство оцінює результати роботи поліції, а опираючись на це, зробив певні висновки, у якому напрямку надалі маємо працювати. Можу сказати, що довіру громадян можливо заслужити лише  професійною чесною працею, своєчасним реагуванням на звернення та заяви, ефективною боротьбою зі злочинністю, а найголовніше – відновленням справедливості через розкриття кримінальних проваджень та небайдужістю до  людського горя. Крім того, основний акцент було зроблено на боротьбу з важкими та особливо важкими злочинами.
– Як можна оцінити результати роботи поліцейських?
– У порівнянні з минулим роком за аналогічний період,  працівники поліції покращили свою роботу на 50 %. Це, зокрема, стосується справ щодо розкриття кримінальних проваджень. У журналі ЄО за 2020 рік зареєстровано 8403 заяви та повідомлення про правопорушення та  інші події, з яких до ЄРДР внесено відомості щодо 1107 кримінальних правопорушень. Для порівняння – у 2019 році зареєстровано 8011 повідомлень, а відомості внесено до ЄРДР щодо  1258 кримінальних порушень. Упродовж 2020 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 515 кримінальних правопорушень. А ось у 2019 році їх було значно більше – 700. Також тогоріч повідомлено про підозру 440 особам у вчиненні 297 правопорушень, з них 401 – з числа зареєстрованих у поточному 2020 році (у 2019 – 361). Відносно 13 осіб застосовано запобіжний захід у вигляді «тримання під вартою», а у 2019 році – відносно 9 осіб. Ще  29  осіб – «домашній арешт» (аналогічні результати і у 2019 році). Закінчено досудове розслідування за 1282 кримінальними правопорушеннями, з них 413  ( у 2019 – 409) – з обвинувальним актом, у тому числі з угодою. Крім того,  10 кримінальних справ направлено до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності (у 2019 були тільки 3 такі справи), 839 справ (у 2019 році – 902) закрито за п.п.1, 2 ч. 1 ст. 284 КПК України. Тогоріч правоохоронцями виявлено 274 особи, які вчинили кримінальні правопорушення, у 2019 році – лише 233 осіб. Досудове розслідування триває за 1339 кримінальними правопорушеннями.
– Над якими резонансними справами працювали?
– Це були справи, пов’язані з наркозлочинами. До прикладу, тогоріч  поліцейські викрили лабораторію, де виготовлялися наркотичні засоби. Відповідно, було задокументовано справу за фактом розповсюдження наркотичних засобів, їх вживання та виготовлення. Також було затримано рецидивіста, який незаконно володів вогнепальною зброєю. Викрито крадія, що викрав велику суму грошей з приватного будинку у Солотвині. Щодо цих справ зараз тривають слідчі дії.
– Розкажіть детальніше про роботу поліції щодо протидії наркозлочинам.
– Загалом, було зареєстровано 70 кримінальних правопорушень. А це на 60 справ більше, ніж у 2019 році. Повідомлено особам про підозру щодо 68 кримінальних правопорушень (у 2019 році  – 7). Неабияк попрацювали правоохоронці над тим, аби збільшити викриття фактів збуту наркотичних речовин. До ЄРДР внесено відомості щодо 57 (у 2019 – 5)  таких фактів, з них  відповідним особам повідомлено про підозру у вчиненні 57 кримінальних правопорушень (у 2019 - 4). Вилучено 24 г наркотичних засобів. 
– Як протидіяли важким та особливо важким злочинам?
– Як  я вже говорив, на боротьбу з важкими та особливо важкими злочинами було зроблено основний акцент.  Тож впродовж  2020 року за цією категорією кримінальних правопорушень зареєстровано 183 факти (у 2019 році – 254 факти), з яких повідомлено про підозру 68 особам за скоєння 158 кримінальних правопорушень (140 – тогорічні справи, а решта – 122 –  з 2019 року). Щодо 33 осіб застосовано запобіжний захід у вигляді «тримання під вартою» чи «домашній арешт». Закінчено досудове розслідування за 1282 (у 2019 – 1322) кримінальними правопорушеннями, з них 413 (у 2019 – 409) направлено до суду з обвинувальним актом, 10 (2019 – 3) – з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності, 839 (у 2019 – 902) закрито за п.п. 1, 2 ч.1 ст.284 КПК України. Також тогоріч було скоєно одне умисне вбивство. 
Вбачається позитивна динаміка щодо зниження кількості скоєння тяжких тілесних ушкоджень. Тогоріч зареєстровано 3 такі справи, у 2 випадках було нанесено тяжкі тілесні ушкодження, що мали смертельні наслідки. Нападників затримано. На щастя, у 2020 році зґвалтування не реєструвались, у 2019 році – було зафіксовано один такий злочин.
– Чим радує статистика?
– Тогоріч зареєстровано позитивну динаміку до зниження кількості грабежів. Впродовж 2020 року зареєстровано 4 грабежі, тоді як  у 2019 році – 9 таких злочинів. Протягом звітного періоду зареєстровано 2 розбійні напади. Поменшало й скоєних крадіжок майна громадян та покращився стан їх розкриття. Так, було зареєстровано 86 крадіжок (у 2019 році – 200 таких справ), з них повідомлено особам про підозру у вчиненні 52 кримінальних правопорушень (у 2019 році – 77). Майже половина з зареєстрованих справ – 40 – це крадіжки із квартир, будинків, дач (у 2019 році –  81), з них особам повідомлено про підозру у вчиненні 18 кримінальних правопорушень (у 2019 році – 26 таких злочинів).
– За останні кілька років правоохоронці фіксували чимало випадків шахрайства. Чи стали обачнішими громадяни?
– Так, люди стають більш уважними й не піддаються на провокації. Тож обдурити їх щораз складніше. Тому відмічається позитивна динаміка щодо зменшення кількості шахрайських дій. Без врахування закритих, зареєстровано 10 шахрайств (у 2019 році – 39), з них особам повідомлено про підозру у вчиненні 8 кримінальних правопорушень (у 2019 році 15 таких злочинів).
– Що викликає занепокоєння?
– На жаль, зловмисники знаходять різні способи, аби заволодіти чужим майном. Нині спостерігається зростання кількості вчинених кримінальних правопорушень за фактами  незаконних заволодінь транспортними засобами. Якщо у 2019 році викрадено було 7 транспортних засобів, то у 2020 році – вже 14. На жаль, побільшало й зареєстрованих  фактів незаконного поводження зі зброєю. Так, з 9 випадків у 2019 році до 15 у 2020 році. За закінченими розслідуваннями кримінальних правопорушень з незаконного обігу вилучено 2 одиниці холодної зброї.
– Якою була ситуація з аварійністю на дорогах?
– На жаль, статистика не втішає. Адже й через аварійний стан шляху, зокрема, у гірських селах, і через недотримання водіями та пішоходами правил дорожнього руху збільшилася кількість ДТП. Працівники поліції за минулий рік виявили значну кількість осіб, що керували транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. Так, було задокументовано  320 таких правопорушень, а у 2019 – 133.  Негативною тенденцією є зростання кількості дорожньо-транспортних пригод з потерпілими. У 2020 році зафіксовано 16 таких ДТП, тоді як у 2019 році було 12 аварій з потерпілими. Поряд з цим, тоді було  зареєстровано 35 кримінальних правопорушень щодо дорожньо-транспортних пригод з потерпілими (у 2019 р. – на 3 правопорушення  було менше). На жаль, у 4 дорожньо-транспортних пригодах були летальні випадки (у 2019 р. – 1).
– З початку пандемії на поліцейських було покладено ще один обов’язок – стежити за дотриманням громадянами карантинних обмежень. Яким чином це робилося?
– З березня 2020 року правоохоронців залучили до проведення профілактичної та роз’яснювальної роботи щодо важливості дотримання тимчасових обмежень пасажирських перевезень, проведення масових заходів та роботи певних категорій закладів. Виконання цих обмежень стало своєрідним тестом на людяність та правосвідомість кожного громадянина. Той, хто порушив карантинні заходи та своїми протиправними діями наразив на небезпеку інших громадян, відповів за це перед Законом. Адже Верховна Рада ввела адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення правил карантину при коронавірусі. Однак хочу зауважити, що виконуючи превентивні заходи, поліцейські, перш за все, роз’яснювали громадянам  необхідність дотримуватись епідеміологічних норм, аби не наражати себе та інших на небезпечну недугу. І маю відмітити, що мешканці району досить серйозно поставилися до карантинних вимог і майже не порушували їх. Однак трапляються прикрі випадки. Так, з початку епідемії на території району працівниками поліції було виявлено та задокументовано 182 правопорушення. Найчастіше не дотримувалися карантину власники розважальних та торгових точок. Більше порушень зафіксовано у   Солотвині, Тересві та Тячеві.
– Чи змінилася за минулий рік структура відділу і чи поповнився особовий склад новими співробітниками?
– Власне, зміни відбулися на початку цього року. Зокрема, зараз наш підрозділ називається Тячівське районне відділення поліції. Було реорганізовано також  структурні підрозділи. Вже нема Дубівського відділення поліції, натомість у селищі діє поліцейський пункт. Зміни відбулися й у особовому складі – збільшено кількість працівників у слідчому, кримінальному та оперативному блоках. Якщо раніше штат нараховував 119 осіб, тепер – 163. Також збільшено кількість груп швидкого реагування (ГШР). Тогоріч були 3 групи по району і одна у Дубовому, тепер по району діють 5 ГШР. 
– Як була налагоджена співпраця з органами місцевого самоврядування?
– Маю відмітити, що діалог між органами місцевого самоврядування добре налагоджений. З ними співпрацюємо щодо забезпечення публічної безпеки та порядку у населених пунктах. А нещодавно разом з сільськими та селищними радами почали реалізовувати спільний проект «Безпечне Закарпаття». Його мета –  встановлення на вулицях населених пунктів району системи відеонагляду. Зокрема, ця система буде оснащена камерами, що розпізнають номерні знаки на транспортних засобах.  За допомогою них поліцейські можуть за гарячими слідами розкрити той чи інший злочин. Тогоріч підтримали фінансово цей проект  Тячівська ОТГ, Буштинська селищна рада, Широколузька, Углянська та Нижньоапшанська сільські ради. Сподіваємося, що й новостворені територіальні громади  також долучаться до ініціативи. Крім того, впроваджуємо ще один проккт з громадами. Так, у штаті відділку буде нова посада – поліцейський офіцер громади. Він працюватиме на території конкретної територіальної громади і матиме значно розширені повноваження, ніж дільничний, адже зможе забезпечувати порядок на автошляхах у межах громади та інше. Такий поліцейський наразі вже працює на території Вільховецької ОТГ, ближчим часом, після закінчення відповідних навчальних курсів, прибуде на службу поліцейський офіцер до Тячівської ОТГ. До кінця року плануємо підготовити професіоналів для кожної громади району.  
– Чи оновлювалася тогоріч матеріально-технічна база райвідділу?
– Завдяки підтримці районної влади та органів місцевого самоврядування у райвідділі проведено часткові ремонтні роботи. Також отримали від Нацполіції два автомобілі – для оперативного та громадського блоків. 
– І про плани на 2021 рік...
– Переконаний, ми взяли хороший старт і підтвердженням цьому є результати роботи поліцейських. Тож будемо й надалі працювати з таким же завзяттям та наполегливістю. Увагу поліцейські звертатимуть, у першу чергу, на ті населені пункти, де показник злочинності більший. Намагатимемось спрямовувати свої сили на те, аби громадська безпека була на вищому рівні, а мешканці району більше довіряли поліцейським.
– Дякую за розмову!

Цікавилася Лідія БІЛАК.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Передплату на "Дружбу" продовжено до кінця 2020 року
Дорогі друзі! Рік, що завершується, був для усіх нас нелегким. Проте, і в цих нових умовах ми, журналісти газети "Дружба", завжди намагаємося тримати руку на пульсі подій та відшуковуємо актуальну, злободенну та цікаву інформацію. Пишемо про Вас і для Вас.  Тож сподіваємося, що прихильники  районки передплатять газету і на 2021 рік.
 До речі, зробити це можна онлайн - на сайті "Укрпошти". Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Не рубай ялинку!
ДП «Брустурянське ЛМГ» повідомляє, що  підприємство не має ліміту на заготівлю новорічних ялинок. Стаття 65 КУпАП, стаття 91 ЛКУ: штраф за зрубану ялинку діаметром до 10 см – 517,86 грн. Шановні громадяни, працівники лісової охорони будуть проводити рейди, накладатимуть штрафи і секвеструватимуть зрубані ялинки. 
В.Михалчич, провідний інженер з охорони лісу. 


Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.