Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Буде реалізовуватися проєкт «Енергетичні можливості для закарпатських громад»

Буде реалізовуватися проєкт «Енергетичні можливості для закарпатських громад»

09:08, 08.02.21
231
Тячівщина / Місцеве самоврядування / Довкілля
Тячівська, Вільховецька, Нересницька та Великобичківська територіальні громади висловили зацікавленість в участі у проєкті «Енергетичні можливості для закарпатських громад», який ГО «Екосфера» впроваджує за підтримки USAID Проєкту енергетичної безпеки. Про це представники громад заявили під час зустрічей з представниками робочої групи з реалізації проєкту.


Виконавча директорка ГО «Екосфера» Катерина Станкевич-Коваль, керівниця Міжнародної Асоціації Інституцій Регіонального Розвитку «МАІРР» Наталія Носа та виконавчий директор Закарпатського РВ АМУ Олег Лукша відвідали 3 територіальні громади на Тячівщині та розповіли про старт 3-х проєктів, спрямованих на підвищення енергоефективності та енергозалежності закарпатських громад. Один із цих проєктів від ГО «Екосфера» – «Енергетичні можливості для закарпатських громад».
«На мою думку, далеко не всі громади задоволені рівнем надання послуг у сфері енергопостачання.Через енерговитрати при транспортуванні електроенергії по ЛЕП часто до розетки в будинках «доходить» лише 180 вольт, і електроприлади не працюють. Ситуація не покращиться до тих пір, поки на енергоринку України діє жорстка монополія. В українському законодавстві існують передумови для розвитку і створення моделей генерації енергії з місцевих природних ресурсів», – зазначила виконавча директорка ГО «Екосфера» Катерина Станкевич-Коваль. 
В обговоренні проєкту взяли участь перший заступник Тячівського міського голови Владислав Братюк, голова Вільховецької територіальної громади Михайло Цірик та голова Нересницької громади Василь Гасинець.
Проєкт спрямовано на підвищення обізнаності та поширення ідеї енергетичної демократії для забезпечення мешканців віддалених громад гірських районів Карпат доступною, надійною, сталою та безпечною енергією за рахунок збільшення виробництва відновлюваної енергії.
Для громад-учасниць проєкту заплановано семінар щодо можливостей створення та розвитку власних мікро-мереж відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) на основі існуючих місцевих природних ресурсів (сонця, вітру, води, геотермальних вод та енергії землі) за участі приватного капіталу на основі кооперації. 
Після семінару учасники проєкту зможуть запропонувати власну ідею створення мікрооб’єкту електрогенерації у своїй громаді для її реалізації у рамках проєкту. Для 3-х найкращих ідей за рахунок проєкту буде розроблено технічну документацію та/або оцінку впливу на довкілля.
З додатковими питаннями щодо проєкту та його реалізації прохання звертатись за телефоном +38 0312 615852 або надіслати запит на електронну пошту ekosphera@hotmail.com. 
Тетяна МОСКАЛЬ.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Передплату на "Дружбу" продовжено до кінця 2020 року
Дорогі друзі! Рік, що завершується, був для усіх нас нелегким. Проте, і в цих нових умовах ми, журналісти газети "Дружба", завжди намагаємося тримати руку на пульсі подій та відшуковуємо актуальну, злободенну та цікаву інформацію. Пишемо про Вас і для Вас.  Тож сподіваємося, що прихильники  районки передплатять газету і на 2021 рік.
 До речі, зробити це можна онлайн - на сайті "Укрпошти". Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Не рубай ялинку!
ДП «Брустурянське ЛМГ» повідомляє, що  підприємство не має ліміту на заготівлю новорічних ялинок. Стаття 65 КУпАП, стаття 91 ЛКУ: штраф за зрубану ялинку діаметром до 10 см – 517,86 грн. Шановні громадяни, працівники лісової охорони будуть проводити рейди, накладатимуть штрафи і секвеструватимуть зрубані ялинки. 
В.Михалчич, провідний інженер з охорони лісу. 


Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.