Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Чи буде «Надія»: що чекає на будинок людей похилого віку?

Чи буде «Надія»: що чекає на будинок людей похилого віку?

09:29, 22.02.21
220
Тячівщина / Економіка / Суспільство
Будинок для одиноких людей похилого віку «Надія» в смт Усть-Чорна заснували у 2004 році за сприяння греко-католицької громади на чолі зі священником о.Петром Креніцкі, за фінансової підтримки чеських меценатів.


Довгі роки ним опікувалися греко-католицька громада Тячівського району та благодійний фонд ім.О.Хіри, а три роки тому заклад передали у державну власність, він став підрозділом Дубівського терцентру з обслуговування одиноких непрацездатних громадян. Його було оформлено як відділення стаціонарного догляду самотніх людей. 
З початку 2021 року будинок для літніх людей передали у власність новоствореної Усть-Чорнянської територіальної громади. Постала проблема: як утримувати соціальний заклад?
«Держава мала би передбачити дотації на утримання соціальних закладів для таких людей», – каже голова Усть-Чорнянської ТГ Петро Костяк, – або хоча б надати громаді більше можливостей для наповнення бюджету, адже у цьому закладі велика потреба:  люди часто звертаються з проханням поселити сюди одиноких рідних похилого віку з інвалідністю. Ми готові їх приймати, але на фінансування, яке зараз маємо, не зможемо утримувати заклад».
Наразі у «Надії» опікуються  шістьма літніми людьми, які не в змозі самі себе обслуговувати, переважно  з Тячівщини, але жили тут й мешканці з інших куточків країни, до прикладу, із Житомира. А загалом, у будинку є можливість розмістити 20 осіб. Їх утримують за рахунок 75-відсоткових відрахувань із пенсій, а 25% доплачує держава.
Як підрахували у громаді, річне утримання закладу обійдеться у 2,4 млн. грн. Це витрати на утримання працівників, енергоносії, харчування для постояльців та інше. Та де їх брати, якщо наповнювати бюджет стає все більш проблематично, особливо коли податкові надходження від лісової галузі скорочують? – переймається голова громади і додає: через брак фінансових ресурсів вже довелося скоротити соціальну їдальню для малозабезпечених у Лопухові. 
Доглядальниці закладу зазвичай отримують мінімальну заробітну плату. Але поки триває процедура приймання-передачі закладу у власність громади, їм не виплатили і цього, востаннє отримали гроші у грудні. Працівниці Марія Ігнатишин та Василина Дьордяй сумлінно трудяться у будинку з часу його створення. Жінки кажуть: останнім часом працювати стало важче. Адже колись ту саму роботу виконувало більше людей. Зараз змушені чергувати через добу. Робота виснажлива – цілодобовий догляд за старенькими, прибирання у закладі потребує неабияких зусиль – як фізичних, так і моральних. Та звільнятися не хочуть: одній із них залишилось кілька місяців до пенсії, та й вибору не мають. 
Мешканка будинку тячівчанка Надія Кочіш каже: для стареньких заклад дуже потрібен, бо на схилі літ їм важко залишатись наодинці зі своїми болями, а тут за ними доглядають, годують, турбуються  та допомагають.
Зараз у закладі проводять косметичний ремонт за підтримки австрійських благодійників. Голова Усть-Чорнянської ТГ Петро Костяк каже: заклад має важливе значення, і у громаді прагнуть його зберегти і розвивати, але сподіваються: у державі звернуть увагу на такі важливі соціальні установи і не залишать без  фінансової підтримки. 
Наталія Маджара.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Передплату на "Дружбу" продовжено до кінця 2020 року
Дорогі друзі! Рік, що завершується, був для усіх нас нелегким. Проте, і в цих нових умовах ми, журналісти газети "Дружба", завжди намагаємося тримати руку на пульсі подій та відшуковуємо актуальну, злободенну та цікаву інформацію. Пишемо про Вас і для Вас.  Тож сподіваємося, що прихильники  районки передплатять газету і на 2021 рік.
 До речі, зробити це можна онлайн - на сайті "Укрпошти". Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Не рубай ялинку!
ДП «Брустурянське ЛМГ» повідомляє, що  підприємство не має ліміту на заготівлю новорічних ялинок. Стаття 65 КУпАП, стаття 91 ЛКУ: штраф за зрубану ялинку діаметром до 10 см – 517,86 грн. Шановні громадяни, працівники лісової охорони будуть проводити рейди, накладатимуть штрафи і секвеструватимуть зрубані ялинки. 
В.Михалчич, провідний інженер з охорони лісу. 


Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.