Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Голова облради попросив шведських інвесторів допомогти у реконструкції тячівського водозабору

Голова облради попросив шведських інвесторів допомогти у реконструкції тячівського водозабору

08:17, 05.04.21
156
Тячівщина / Інфраструктура
Голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров звернувся до керівника шведської державної компанії венчурного капіталу для інвестицій у бідні країни Swedfund International AB пана Гокана Даалфорша з проханням долучитися до співфінансування проєкту реконструкції очисних споруд у Тячеві. Йдеться про проєкт «Реконструкція водозабору та споруд очищення води р. Тиса потужністю 2400 м3/добу для питних та господарсько-побутових потреб м. Тячів».

Проєкт, як ніколи на часі, адже наразі водопостачання міста Тячів перебуває у критичному стані, і в будь-який момент у місті може виникнути надзвичайна екологічна ситуація.
На сьогодні господарсько-питне водопостачання населення Тячева здійснюється з поверхневого водозабору річки Тиса. Через сезонні повені та екологічний стан річки, щороку погіршується хімічний та мікробіологічний склад води, що проходить через систему водопідготовки. Дана система не спроможна забезпечити стабільну якість очищеної води впродовж року, що виражається у вигляді перевищення таких показників питної води, як «забарвленість», «каламутність», «залізо загальне» та «марганець». Їх концентрація у воді не відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».
Проєкт, замовлений Тячівською міською радою, покликаний не лише покращити хімічний склад води, але й зменшити тарифи на водопостачання для населення до 20%, майже на стільки ж зменшити собівартість метра кубічного питної води для підприємства на 20-30%, мінімізувати аварійні відключення, які виникають через критичний стан споруд очищення, та дасть можливість розширення мережі водопостачання міста Тячів з 30% до 60%.
Загальна кошторисна вартість проєкту реконструкції складає 56 млн. грн. Ініціатор проєкту – Тячівська міська рада гарантує співфінансування у розмірі 9,5 млн. грн (16,97%). За наявності повного фінансування, роботи планують завершити до кінця 2021 року.

Пресслужба Закарпатської облради.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Передплату на "Дружбу" продовжено до кінця 2020 року
Дорогі друзі! Рік, що завершується, був для усіх нас нелегким. Проте, і в цих нових умовах ми, журналісти газети "Дружба", завжди намагаємося тримати руку на пульсі подій та відшуковуємо актуальну, злободенну та цікаву інформацію. Пишемо про Вас і для Вас.  Тож сподіваємося, що прихильники  районки передплатять газету і на 2021 рік.
 До речі, зробити це можна онлайн - на сайті "Укрпошти". Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Не рубай ялинку!
ДП «Брустурянське ЛМГ» повідомляє, що  підприємство не має ліміту на заготівлю новорічних ялинок. Стаття 65 КУпАП, стаття 91 ЛКУ: штраф за зрубану ялинку діаметром до 10 см – 517,86 грн. Шановні громадяни, працівники лісової охорони будуть проводити рейди, накладатимуть штрафи і секвеструватимуть зрубані ялинки. 
В.Михалчич, провідний інженер з охорони лісу.