Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Сторінками районки: 50 років тому

Сторінками районки: 50 років тому

08:53, 05.04.21
112
Тячівщина / Пам'ять
З огляду на неабиякий інтерес читачів нашої газети до місцевої  історії та краєзнавства розпочинаємо цикл статей під рубрикою «Наш архів», в якому будемо разом гортати сторінки районної преси та дізнаватись більше про життєві реалії наших батьків та дідів, події, які відбувалися у них на очах, проблеми, які їх хвилювали. Відкинемо моменти тогочасної пропаганди, зосередимо увагу на фактах. Адже саме газета – це своєрідний літопис місцевої історії, надійний і перевірений часом. 
Чимало цікавої інформації можемо дізнатись із оголошень та реклами, які публікували у пресі. Цього тижня ми погортали підшивку «Дружби» за 1971 рік – досить насичений на важливі події та миттєвості. До речі, деякі будівлі, зведені того року, стоять у Тячеві і по сьогодні.  До прикладу, триповерхова будівля, де нині розташовані відділення «Укрпошти» та «Укртелекому» (на фото праворуч). Червону стрічку на новобудові перерізали саме 1971 року.  


30 січня відвідувачів запрошували до магазинів готового одягу на виставку-продаж швейних виробів. Подібні заходи були традиційними напередодні різних державних свят. Проводили виставки кондитерських, молочних виробів, рибних делікатесів. А перед Новим роком райспоживспілка влаштовувала великі святкові ярмарки, де можна було закупити все необхідне для застілля. 
19 лютого, о 20-ій вечора урочисто відчинив двері для відвідувачів новозбудований ресторан «Україна» з двома залами – на 170 посадкових місць на першому поверсі і 120-ма – на другому (на фото вгорі). Повідомлялося, що у перші два дні заклад обслужив близько 600 відвідувачів. А виручка за суботу-неділю склала 1900 карбованців. Тут пригощали національними та фірмовими стравами, які готували під керівництвом шеф-кухаря  О.М.Торжаша. Гостей зустрічав метрдотель І.П.Дудла – переможець обласного та республіканського конкурсів молодих офіціантів, а обслуговували офіціанти Михайло Аннишинець та  Ганна Маханець. В супроводі молодіжного оркестру виступали виконавці естрадних та народних пісень. До речі, музикантів для роботи у закладі теж шукали через газетні оголошення. З 15 вересня цього року у закладі почав працювати пункт заправки сифонів газованою водою. Ємності можна було заправити щобудня з 15 до 17 години, а в суботу-неділю – з 10 до 13-ї. 
Ресторан постійно приймав індивідуальні та колективні замовлення на проведення банкетів з нагоди сімейних торжеств, державних свят, весіль тощо.  
Дирекція Тячівської міжрайбази рекламувала на сторінках газети різноманітні товари, які виробляли у той час.. Це, до прикладу, шоколадно-фруктова паста, порошок для прання «персоль»…
Ще один важливий об’єкт того часу – міська лазня. Як повідомляла районка, у передсвяткові дні графік роботи підприємства був по-особливому насиченим і тривав до півночі та навіть до першої години ночі. 
Цього ж, 1971 року у Тячеві, по вул. Севастопольській, почали діяти млин та олійниця. 
Про інші цікаві факти з архівних підшивок «Дружби» розповімо у наступних номерах газети.

Підготувала Н.Маджара.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Передплату на "Дружбу" продовжено до кінця 2020 року
Дорогі друзі! Рік, що завершується, був для усіх нас нелегким. Проте, і в цих нових умовах ми, журналісти газети "Дружба", завжди намагаємося тримати руку на пульсі подій та відшуковуємо актуальну, злободенну та цікаву інформацію. Пишемо про Вас і для Вас.  Тож сподіваємося, що прихильники  районки передплатять газету і на 2021 рік.
 До речі, зробити це можна онлайн - на сайті "Укрпошти". Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Не рубай ялинку!
ДП «Брустурянське ЛМГ» повідомляє, що  підприємство не має ліміту на заготівлю новорічних ялинок. Стаття 65 КУпАП, стаття 91 ЛКУ: штраф за зрубану ялинку діаметром до 10 см – 517,86 грн. Шановні громадяни, працівники лісової охорони будуть проводити рейди, накладатимуть штрафи і секвеструватимуть зрубані ялинки. 
В.Михалчич, провідний інженер з охорони лісу.