Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Чорна Вода – місце сили і здоров’я

Чорна Вода – місце сили і здоров’я

09:45, 17.05.21
195
Тячівщина / Довкілля
З давніх-давен люди використовують цілющу силу природи, щоби відновитися після тривалих недуг, зцілити тілесні хвороби, наповнити душу життєдайною енергією.
Унікальні куточки природи є  і у Тячівській громаді. У мальовничій місцевості села Лази розташована справжня природна скарбниця – джерела мінеральної води, за живильною силою яких приїжджають люди з усієї України і навіть з-за кордону.


Староста сіл Лази та Округла Іван Манзюк розповідає: за переказами старожилів, історія рекреаційної зони у Чорній Воді сягає часів Австро-Угорщини. Ще кілька століть тому тут полюбляли відпочивати мешканці Тячева. Воду з підземних джерел підігрівали у чанах, де приймали купелі. А навколо зводили невеликі будинки для відпочинку. За часів, коли карпатський край перебував у складі Чехословаччини, Чорна Вода теж вабила туристів, які мешкали у невеличкому пансіонаті,  милувались красою  і спокоєм чарівної місцини в улоговині гір. У другій половині ХХ ст. тут діяли санаторій та дитячий табір. А ще зауважує:  багато людей, які колись відпочивали у цьому куточку, і сьогодні цікавляться, чи можна приїхати сюди знову. 
Рекреаційна зона «Чорна Вода» названа так за темним забарвленням, притаманним воді з місцевих підземних джерел. 
На території рекреаційної зони є два джерела – сірководневе та бювет.
Воду першого характеризують як слабкосульфідну, маломінералізовану, хлоридно-гідрокарбонатну натрієву, лужну. За висновком фахівців, вона є дуже цінною для використання у лікувальній практиці при зовнішньому застосуванні з широким спектром медичних показань. Вміст сірководню складає 30,1 мг/дм3, при бальнеологічній нормі для сульфідних вод не менше 10.0 мг/дм3. 
Воду джерела №2 (бювет) характеризують як слабкомінералізовану, хлоридно-гідрокарбонатну магнієво-кальцієво-натрієву, слабколужну. Наявність у ній сірководню та органічних речовин може бути передумовою визначення води типу трускавецької «Нафтусі».
Лікар оздоровчого комплексу «Чорна Вода» Іван Сойма каже: у місцевих купелях лікують захворювання опорно-рухової системи, ванни сприяють вирівнюванню артеріального тиску. Також застосовують озокеритові аплікації, фізпроцедури, масажі.
«Стараємось так працювати,  щоб люди звідси виходили здорові», – каже медик.
Тривалість прийому ванн – 15-20 хвилин. Загалом, щоб гарантовано відчути лікувальний ефект, їх необхідно прийняти 9-11. Щоправда, на шостий день можуть відчуватися болі у м’язах, хребті, але подальше лікування призводить до успішного результату. До слова, вартість однієї ванни складає 150 гривень. Такі послуги у комплексі надають цілорічно.
За день оздоровчі  ванни тут приймають понад півсотні пацієнтів,  приїжджають мешканці Києва, Житомира, Харкова, сусідніх областей та країн. А влітку, у високий сезон, тут готові прийняти і до 200 бажаючих на день. 
Більше року тому в оздоровчому комплексі змінився власник, з того часу умови для прийому відпочивальників значно покращилися. Рекреаційний потенціал «Чорної Води» оцінили й інші інвестори, які мають намір працювати у галузі «зеленого туризму». Тим більше в останні роки інфраструктуру навколо курорту зусиллями влади Тячівської громади вдалося суттєво покращити. Тож староста села Лази і Округла Іван Манзюк  запевняє: підприємцям, які планують долучитись до розвитку Чорної Води,  всіляко сприятимуть у цьому, адже туризм, зокрема «зелений» – це пріоритетний напрямок у селі, де немає великих підприємств та додаткових надходжень до бюджету.
Наталія Маджара.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
У Тячеві відбудеться інклюзивний фестиваль
У понеділок, 31 травня, у Тячеві на міському стадіоні ім.Л.Бийреша відбудеться інклюзивний фестиваль для людей з інвалідністю під назвою «Творчість без меж».  
Це останній з десяти проектів, які цього року реалізують у Тячівській міській громаді за співфінансування ЄС та Британської Ради, у партнерстві з ГО «Молодіжна платформа» та Тячівської міської ради.
Початок заходу – об 11.00 год. за к.ч.
За інф. Тячівської міської ради. 


СБУ проведе навчання
У період з 1 по 2 червня 2021 року на територіях Мукачівського та Берегівського районів координаційна група Антитерористичного центру при Управлінні Служби безпеки України у Закарпатській області проведе планові антитерористичні навчання