Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » «Дружбі» – славних 75!

«Дружбі» – славних 75!

15:12, 05.09.21
180
Тячівщина / Суспільство / Пам'ять / Важливо
Сьогодні, 5 вересня 2021 року, районній газеті «Дружба» виповнюється 75 років. Саме 5 вересня далекого 1946 року вийшов у світ перший номер районного часопису «Тячівська правда». На жаль, у редакційному архіві не збереглася підшивка газет за перший і слідуючі роки аж до 1950 року (це наслідки повені 1970 р., коли приміщення було підтоплено).75 – не «круглий» ювілей, але це дата, яку у період цифрових технологій варто згадати. Бо за нею – літопис Тячівщини, який творили жителі благодатного краю. Журналісти впродовж цього немалого періоду вичерпно інформували про важливі й цікаві події, розповідали про тих, хто розбудовував район, хто творив його історію.
На пожовклих сторінках архівних підшивок  відтворена палітра життя далеких 40-80-их рр. Старшому поколінню вона до болю знайома, адже пройдено всі ті етапи, для молодих – це ніби з якоїсь далечі віків. І хоч публікації були пронизані ідеологічним духом кожної епохи, у них відслідковується основне – реальні здобутки і перемоги людей, визначні події, культурне, освітнє, спортивне життя району.
Газету за весь період її виходу у світ творили талановиті журналісти. Як вже згадувалося, п’ять номерів першої районки було випущено під назвою «Тячівська правда». Згодом, із 30 жовтня 1946 року, редактором призначають Григорія Ільченка, а газету названо «Червона трибуна». Саме з підшивок дізнаємося, що редакторами  у певні періоди були колишній військовий журналіст Тимофій Пругло, Іван Харченко, Вадим Дружинін. А на період відпусток редакторів тимчасово виконувати їх обов’язки призначали Валентина Дублянського, Василя Урсту. Найбільший редакторський стаж у Григорія Міщенка: уже в 1956 р. знаходимо газети, підписані ним. Більше 30 років  керував цей талановитий журналіст районним часописом. Саме при ньому було здійснено реорганізацію редакції, адже на початку 1960-их відбулося укрупнення районів тож і газета була одна.
Згодом, у 1963 році, Тячівський і Рахівський райони стали окремими, і газету було поіменовано «Дружбою». По сьогодні має вона цю гарну назву, що ніколи не несла якогось ідеологічного нашарування. Вона відображає ту атмосферу,  яка залишилась донині: поруч живуть українці й угорці, румуни і шваби та  ще багато представників інших національностей. І це основне!
Роблячи екскурс у далеке минуле, згадуємо, що естафету від Григорія Міщенка прийняв Юрій Павлишинець, який керував районкою 15 літ.
Моїм попередником із жовтня 1998 року по листопад 2000-го був Михайло Тимша. Він, як і Юрій Павлишинець, пішов у засвіти передчасно.
Усі згадувані керівники теж уже покійні. Із сумом згадуємо й імена талановитих журналістів Івана Бедея, Михайла Костевича, подружжя Марію та Петра Брацюнів, Дмитра Леспуха, Михайла Стана, Кирила Гущу, Павла Мочара, Ганну Данилюк, Йосипа Мелеша, а також друкарки Ганни Штанєвої, бухгалтера Дмитра Лукача, водія Василя Стана, які зробили вагомиі внесок у розвиток районного часопису.
Велику подяку висловлюємо ветеранам-журналістам, котрі поклали своє життя на олтар служіння газеті, її читачам. Це – Марія Михайлівна Поп-Бедей, Ольга Іванівна Волошин, Віктор Кузьмич Дрогальчук (котрий згодом очолював «Закарпатську правду», пройшовши спочатку газетярський  вишкіл кореспондентом районки).
З плином років відбулися зміни не тільки в житті країни, квітучої Тячівщини, а й у районній «Дружбі».
Усі друковані видання в  країні, в тому числі, районна преса, пройшли непростий шлях реформування. У кінці 2019 року редакція  газети «Дружба» здобула інший юридичний статус – Товариство з обмеженою відповідальністю «Редакція тячівської районної газети «Дружба». Із складу співзасновників вийшли Тячівська райдержадміністрація та Тячівська районна рада. На загальних зборах працівники одностайно проголосували, що засновником газети стає колектив редакції.
Було прийнято рішення про перетворення редакції у суб’єкт господарювання зі збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості газети «Дружба».
Добігає другий рік, відколи ми на самостійних крилах. Зміст газети «осучаснений», бо ідемо в ногу з часом, відтворюючи історію України, Тячівщини в усій повноті й глибинних аспектах. На шпальтах районки друкуємо глибоко змістовні, аналітичні, критичні публікації, відслідковуємо разючі зміни у розбудові, розквіті району, прославляємо тих, хто причетний до цього процесу.
Газету творять талановиті журналісти: заступник редактора Наталія Маджара, відповідальний секретар Ганна Макаренко, позаштатний кореспондент Лідія Білак, оператор комп’ютерного набору Тетяна Гунчик, верстальник газети Ксенія Попова. Належно виконують свою роботу бухгалтер редакції Людмила Крупач та водій Володимир Мацола.
Як бачите, колектив невеликий, що пов’язано з фінансовим питанням. Адже самі на себе заробляємо. Хочеться подякувати і нашим партнерам – листоношам. Тим, хто відповідально ставиться до виконання своїх обов’язків, доставляє газету вчасно. На жаль, від читачів отримуємо чимало нарікань, скарг на незадовільну роботу окремих листонош,   передплатники заявляють, що не згодні з такою доставкою періодики, тож закономірним є скорочення тиражу газети. Безперечно, стараємося вирішувати ці питання з керівництвом пошти, але у них теж є чимало змін, що впливають на доставку. Це і вакантні посади листонош, і виїзна пошта у населені пункти, де менше 2-ох тисяч жителів. Нам дуже гірко від усіх цих, так званих, нюансів, бо тираж зменшився дуже відчутно (враховуємо і здорожчання життя, товарів, послуг тощо).
До речі, вже 3-ій рік друкуємо газету аж у Тернополі, дбаючи про її якість.
Разом з тим прислухаємось до зауважень і слушних порад наших читачів щодо висвітлення проблематики, змісту, актуальності публікацій.
І наперекір всьому, любимо свою газету, шануємо своїх читачів. Отож і стараємося писати про найзлободенніше, шукаємо героїв публікацій, які творять історію краю, окрилені національною ідеєю, патріотизмом, любов’ю до незалежної України.
До нових зустрічей на шпальтах газети,  наші дорогі і найкращі  читачі!
Ольга Фіцай, редактор районної газети «Дружба».

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Фільм «Закарпаття» Шона Вільямса показуватимуть в Тячеві 25 серпня
Повнометражний фільм «Zakarpattia» (США/Україна 2018, 85 хв) від Q&A, режисером якого є Шон Вільямс, презентуватимуть у м. Тячів в картинній галереї ім. Ш.Голлоші, 25 серпня 2021 року о 16.00. (Вхід вільний, захід проводитиметься з дотриманням карантинних норм.)
Він знімався у 2013-2016 роках. Прем’єра відбулася у Бухаресті у 2018 році. Був показаний у США, Румунії та Німеччині. У 2021 році відзначений як «один з найкращих музичних документальних фільмів про традиційну музику в Україні сьогодні».

Центральна вулиця с. Добрянське перекрита
На офіційній сторінці Вільховецької ТГ поміщено повідомлення, яке зацікавить усіх водіїв. А саме: у зв’язку з асфальтуванням центральної вулиці у с. Добрянське, проїзд вантажного транспорту на цій ділянці, починаючи з суботи 21 серпня і на період робіт, заборонений.
Об’їзд – через Нересницю і Тересву.
Рух легкових автомобілів також буде обмежений. Радимо користуватись об’їздом через вулиці Жовтнева і Миру. Дякуємо за розуміння!
Вл.інф.

У Солотвині відзначать 30-ліття Незалежності України та День шахтарського селища
28 серпня Солотвино запрошує усіх  відсвяткувати 30-у річницю Незалежності України та День шахтарського селища  біля нового скверу  по вулиці Європейській (на території Солотвинського ЗЗСО №1).