Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » Без права на спокій

Без права на спокій

09:04, 04.10.21
112
Тячівщина / Правопорядок
Останніми роками у районі доволі часто змінюється керівництво  відділу поліції. Можливо, така ротація викликана тим, що Тячівщина – найбільший сільський район в Україні, де згідно з останнім переписом населення проживало 172 тисячі осіб. Хоча ця цифра   у зв’язку з міграцією, напевно,  суттєво  змінилася, все ж мешканці  населених пунктів із заробітків радо повертаються в рідні краї.
На цьому фоні «не дрімає» злочинний світ. Саме на працівників поліції покладено завдання запобігати проявам злочинності та виявляти тих, хто вчинив злодіяння, і  передати всі аргументи слідства до суду. Спрямувати в потрібне русло всю цю роботу під силу здібному керівнику, котрий з високою самовіддачею, відповідальністю, рішучістю і швидким реагуванням організовує колектив на захист життя і здоров’я громадян у випадку передбачуваної небезпеки, а також охорону від  злочинних посягань у різних галузях народного господарства, землі і надр, довколишнього середовища тощо.
Про деякі аспекти служби правоохоронців району говоримо з начальником Тячівського районного відділу поліції ГУНП України в Закарпатській  області М.І.Палкушом.


– Скажіть, Михайле Іллічу, чи встигли Ви ознайомитися з Тячівщиною, адже працюєте тут віднедавна?
– У принципі, пройшло вже півроку з часу призначення мене на посаду – це був кінець березня. Однак хочу зауважити, що район для мене не новий, бо вже працював певний час (2015-2016 рр.) заступником керівника Дубівського відділення поліції. Всі населені пункти того верхнього регіону добре мені знайомі. Про інші – наслухався на нарадах керівного складу в райвідділі поліції. По-моєму, злочинний прошарок дуже схожий у своїх діях. Це порівняння роблю на основі свого професійного стажу.
– Який він у Вас – шлях до цієї служби?
– Нічого особливого, юнацьке бажання бути сміливим, мужнім, справедливим. Народився й виріс у Рахові, закінчив там школу. Вибір майбутнього фаху був однозначним – здобути професію правоохоронця. Це й привело мене у  Херсонський юридичний інститут Харківського Національного університету внутрішніх справ на факультет з підготовки слідчих.
Після його закінчення у 2006 році був направлений у слідче управління  по розслідуванню тяжких злочинів ГУНП України в Закарпатській області, де трудився протягом трьох років. Згодом був переведений в Управління по боротьбі з організованою злочинністю. Працював в Ужгородському райвідділі поліції заступником начальника  відділу – начальником  кримінальної поліції.
Мене також призначали на керівні посади у райвідділи поліції Рахова, Іршави, Великого Березного, Ужгородського міськвідділу поліції. У Тячів був переведений з Виноградова.
– Досвід маєте солідний. Порівнюючи з попередніми напрацюваннями, що можете виділити стосовно протидії злочинності?
– Насамперед те, що спостерігається тенденція росту злочинів. Так, за вісім місяців 2021 р. зареєстровано 7671 заяв та повідомлень  (за 2020 р. – 5578) про правопорушення та інші події. З них до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості по 414 кримінальних правопорушеннях (за 2020 р. – 570), тобто відмічається зменшення кількості облікованих злочинів на 27,4%.
– Охарактеризуйте, будь ласка, криміногенну ситуацію в районі протягом восьми місяців з початку року.
– Менше обліковано особливо тяжких злочинів – 5 проти 25  у 2020 році (80%). Зафіксовано зменшення кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я особи –  85 проти 128 (33,6%), не скоєно умисних тілесних ушкоджень (4 у 2020 р.). Також минулого року було зареєстровано 17 правопорушень проти статевої свободи та недоторканності, у цьому році таких не було. Зареєстровано кримінальні злочини проти власності –  74 проти 130  (зменшення на 43%), випадків незаконного поводження зі зброєю –  8 проти 10 (зменшення на 20%), правопорушення проти безпеки руху та експлуатації транспорту –  27 проти 40 (зменшення на 32,5%), незаконне заволодіння транспортними засобами  –  4 проти 12 (зменшення на 67 %). Намітилася також позитивна динаміка щодо зменшення скоєння крадіжок майна громадян та покращився стан їх розкриття. Загалом, зареєстровано 66 крадіжок (у м.р. – 78), з них особам повідомлено про підозру у вчиненні 47 кримінальних правопорушень (у м.р. – 32). У тому числі, 16 крадіжок із квартир, будинків, дач ( у м.р. – 33), з них особам повідомлено про підозру у вчиненні 13 кримінальних правопорушень (у м.р. –15). Питома вага повідомлень про підозру складає 81,3%, не повідомлено про підозру по 5 таких крадіжках.
– Дуже актуальним залишається питання про розповсюдження наркотичних засобів серед молоді. Як ведете боротьбу з наркоділками?
– Станом на сьогодні зареєстровано 47 кримінальних правопорушень по лінії протидії наркозлочинності (за 2020 р. – 58). Повідомлено особам про підозру у 45 випадках (2020 р. – 57). За ст. 307  (збут) КК України до ЄРДР внесено відомості по 38 фактах (2020 р. – 50), з них особам повідомлено про підозру у вчиненні 38 кримінальних правопорушень (2020 р. – 50). По закінчених кримінальних провадженнях вилучено наркотичних засобів – 462 г. Крім того, було виявлено та припинено діяльність нарколабораторії з виготовлення препаратів з коноплі, яка була по-сучасному обладнана (ст. 315КК України).
– Що чекає правопорушників?
– Відносно 9 осіб (2020 р. – 10) застосовано запобіжний захід у вигляді «тримання під вартою», відносно 23 (2020 р. – 21) осіб – «домашній арешт».
Закінчено досудове розслідування по 390 правопорушеннях (2020 р. – 333) – з обвинувальним актом, у тому числі, з угодою, 5 (2020 р. – 5) – направлено до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності.
– Які б Ви виділили резонансні злочини?
– Це грабежі. За аналогічний період минулого року відмічається ріст грабежів із 2 до 4 у поточному році (50%). А також підпал будинків, автомобілів, по яких особи встановлені та притягнуті до кримінальної відповідальності.
– Чи забезпечений райвідділ кадрами?
– Службу несуть 163 правоохоронці, з них – 30 жінок-поліціянток. Кістяк колективу – це люди, які віддали 5-10 років цій нелегкій службі.
І все ж є 23 вакансії, адже робота в поліції дуже нелегка, без права на спокійне життя. Хочу наголосити, що щоденно на території обслуговування у середньому заступає чотири-п’ять груп реагування патрульної поліції у складі двох працівників. Було забезпечено оперативне реагування (виїзди) на 5032 повідомлення.
Окрім цього, нарядами поліції, сектором реагування патрульної поліції встановлено осіб, яким повідомлено про підозру у вчиненні 71 (2020 р. – 54) кримінального правопорушення, а дільничними – 98 (2020 р. – 82).
Працівниками  Тячівського РВП протягом восьми місяців 2021 року виявлено всього 8399 (2020 р – 5080) адміністративних матеріалів, з них згідно ст. Кодексу України про адміністративні правопорушення: ст. 44-3 –1616 (2020 р. – 36); ст. 30  –288 (2020 р. – 215), ст. 156 –11 (2020 р. – 6), ст. 1783 ч.2 – 133 (2020 р. –155), ст. 187 – 29 (2020 р. – 27), ст. 192 – 208 (2020 р. – 109).
– Багатьох громадян хвилює безпека руху на дорогах, оскільки дуже інтенсивно зростає кількість транспортних засобів і відповідно аварій. Якою є реакція поліції?
– На жаль, збільшилася кількість ДТП, багато з яких зі смертельними наслідками. Вважаю, що зменшенню аварійності на автошляхах сприятиме як дисциплінованість, зосередженість водіїв, так і наша співпраця з місцевою владою. Скажімо, у Тячеві за сприяння міського голови І.І.Ковача придбано й буде встановлено автоматичний комплекс, який фіксуватиме рух транспорту в місті та  перевищення швидкості руху. За це недобросовісні водії сплачуватимуть штрафи.
– Чи відповідне технічне забезпечення у районної поліції?
– Загалом, достатнє. Тим більше, тепер у кожній громаді несе службу поліцейський  офіцер громади, якому створює відповідні умови для охорони громадського порядку місцеве самоврядування. У Тячеві, Солотвині  правоохоронці вже забезпечені службовим транспортом, а в Усть-Чорній, Вільхівцях, Нересниці та  Буштині вирішується питання про купівлю авто.
– Бажаю Вам, Михайле Іллічу, та всьому колективу райвідділу поліції охороняти спокійне життя  громадян, стійкості, мужності й витримки у боротьбі зі злочинним світом, плідної співпраці з органами місцевого самоврядування і, безперечно, багато яскравих, теплих миттєвостей в особистому житті.
Розмовляла Ольга Фіцай. 

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Фільм «Закарпаття» Шона Вільямса показуватимуть в Тячеві 25 серпня
Повнометражний фільм «Zakarpattia» (США/Україна 2018, 85 хв) від Q&A, режисером якого є Шон Вільямс, презентуватимуть у м. Тячів в картинній галереї ім. Ш.Голлоші, 25 серпня 2021 року о 16.00. (Вхід вільний, захід проводитиметься з дотриманням карантинних норм.)
Він знімався у 2013-2016 роках. Прем’єра відбулася у Бухаресті у 2018 році. Був показаний у США, Румунії та Німеччині. У 2021 році відзначений як «один з найкращих музичних документальних фільмів про традиційну музику в Україні сьогодні».

Центральна вулиця с. Добрянське перекрита
На офіційній сторінці Вільховецької ТГ поміщено повідомлення, яке зацікавить усіх водіїв. А саме: у зв’язку з асфальтуванням центральної вулиці у с. Добрянське, проїзд вантажного транспорту на цій ділянці, починаючи з суботи 21 серпня і на період робіт, заборонений.
Об’їзд – через Нересницю і Тересву.
Рух легкових автомобілів також буде обмежений. Радимо користуватись об’їздом через вулиці Жовтнева і Миру. Дякуємо за розуміння!
Вл.інф.

У Солотвині відзначать 30-ліття Незалежності України та День шахтарського селища
28 серпня Солотвино запрошує усіх  відсвяткувати 30-у річницю Незалежності України та День шахтарського селища  біля нового скверу  по вулиці Європейській (на території Солотвинського ЗЗСО №1).