Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » На сесії районної ради прийняли ряд важливих рішень

На сесії районної ради прийняли ряд важливих рішень

09:32, 17.09.22
965
Тячівщина / Влада / Місцеве самоврядування
Минулого тижня депутати районної ради збирались на сесію.
У залі зареєструвалось 27 із 42 діючих народних обранців. Серед присутніх також  – керівники структурних підрозділів райради та РДА, комунальних підприємств райради, депутат Закарпатської обласної ради Юрій Покорба.  
Провів засідання голова Юрій Берінде за участі заступника Михайла Вурсти та  голови РДА Тімура Аверіна. 
Після звучання Гімну України депутати вшанували хвилиною мовчання  пам’ять українських воїнів та мирних громадян, які загинули  через вторгнення російської федерації в Україну. Відтак головуючий привітав депутатів районної ради, які у міжсесійний період відзначали свої дні народження.Зважаючи на те, що у ради  закінчилась ліцензія на використання системи електронного голосування, відповідно до  Регламенту, було обрано секретаріат для підрахунків голосів депутатів під час голосування і прийняття рішень. Надалі депутати  затвердили порядок денний засідання десятої сесії, який попередньо був детально розглянутий та узгоджений на засіданнях комісій та президії.
Про звернення до Президента України щодо присвоєння загиблому командиру батальйону «Карпатської Січі» Олегу Куцину звання Героя України
На спільному засіданні постійних депутатських комісій: з питань агропромислового комплексу,  земельних ресурсів, розвитку села, охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання  природних ресурсів, з питань промислової політики, будівництва,  транспорту, енергетики, зв’язку, архітектури та житлово-комунального господарства та з питань освіти, науки, молодіжної політики, спорту, праці та зайнятості,  духовного розвитку,  культури депутат Михайло Шелевер подав пропозицію надіслати звернення до Президента України про присвоєння загиблому командиру батальйону «Карпатської Січі» Олегу Куцину звання Героя України. 
Текст звернення:
«Олег Куцин – відомий громадський, політичний та військовий діяч, керівник «Легіону Свободи», член Політради ВО «Свобода», голова Закарпатської обласної організації ВО «Свобода», командир підрозділу Збройних Сил України «Карпатська січ». Все своє життя боровся за вільну й незалежну Україну, відстоював демократичні цінності та європейський вибір нашого народу.  
Під час Революції Гідності був учасником студентської акції «Революція на граніті», сотником «Закарпатської сотні». З початку війни виступив ініціатором створення і став командиром «ОДЧ Карпатська Січ», яка обороняла від загарбників Київ, тримала позиції в Ірпіні, Романівці та на Броварському й Ізюмському напрямках. 
Олег Куцин працював на Тячівському заводі «Зеніт», де пройшов шлях від майстра до виконуючого обов’язки директора.
Займав посаду першого заступника голови Тячівської РДА (2005-2006 рр.), двічі обирався депутатом Тячівської міської ради, удостоєний звання  «Почесний громадянин міста Тячів».
 Він  був унікальною особистістю, мудрою людиною і безстрашним борцем за свободу України, яку любив понад усе  та за яку віддав своє життя. 
Олег Куцин гідний звання Героя України –  його ім’я назавжди увійде в історію рідної Тячівщини та незалежної України, як приклад відданого служіння народу для всіх наступних поколінь».
За дане рішення  присутні проголосували одноголосно, а також рекомендували органам місцевого самоврядування району прийняти відповідне звернення. 
Про звернення депутата районної ради Корнути І.В. щодо газопостачання в селі Колодне 
На спільному засіданні комісій депутат Іван Корнута розповів про ситуацію щодо газопостачання в селі Колодне. Депутатами було запропоновано  розглянути дане питання на пленарному засіданні сесії та направити запит у відповідні інстанції для роз’яснення. 
Текст звернення:
«До мене як до депутата Тячівської районної ради звернулися мешканці села Колодне Углянської ТГ з приводу ситуації, що склалася у зв’язку з газопостачанням.  Нещодавно тут було проведено часткову заміну центрального газопроводу, яку здійснювали працівники газової служби. У споживачів в усьому селі на цей час відключили газопостачання, опломбувавши лічильники.
Тепер же під час підключення людей змушують підписувати  договори і оплачувати кошти у сумі 600 гривень за актами приймання робіт (надання послуг) нібито за обслуговування внутрішніх газових мереж. 
Мешканців села обурює те, що  газовики, окрім того, що поставили пломби, нічого більше не роблять. Тоді за що відповідна послуга і встановлена саме така ціна? Якщо хтось відмовляється платити, не підключають газ. 
Просимо надати роз’яснення, наскільки правомірними є дії працівників газової служби в умовах воєнного стану, коли люди залишаються без газопостачання, тим більше, якщо сплачують кошти за розподіл газу. І чи взагалі потрібно наразі вводити якісь додаткові послуги, коли населення опинилося у скрутному становищі через війну в Україні». 
Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада вирішила направити звернення до Кабінету Міністрів України, ГК «Нафтогаз», АТ «ОГС «Закарпатгаз» для надання роз’яснень. 
Про Звернення Тячівської районної ради до голови Закарпатської ОДА – начальника обласної військової адміністрації В.Микити
Як інформував голова ради Юрій Берінде, в районній раді на даний час через відсутність належного фінансування утворилася кредиторська заборгованість з виплати звільненим працівникам і під загрозою підготовка до опалювального сезону та утримання адмінбудівлі районної ради. 
Текст звернення:
«Відповідно до статті 140 Конституції України Тячівська районна рада представляє спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міста Тячівського району. 
Однак у зв'язку із внесеними змінами до Бюджетного кодексу України районна рада втратила основні джерела фінансування, в результаті чого опинилася на межі виживання. Субвенції, наданої з Державного бюджету, недостатньо навіть для покриття основних витрат на заробітну плату працівникам. Через відсутність коштів по загальному кошторису виникла кредиторська заборгованість для розрахунку звільнених упродовж 2022 року. Потреба в коштах на оплату щорічної основної відпустки працівникам та інших виплат, передбачених чинним законодавством, до кінця року становить близько 200 000 грн. 
Крім того, поточний стан фінансування не дозволяє районній раді належним чином підготуватися та пройти опалювальний сезон 2022-2023 років. Коштів недостатньо для утримання адмінбудівлі, де знаходяться більше 70% приміщень районної військової адміністрації та інших державних установ, які не оплачують оренду. Загальна сума витрат, зокрема забезпечення електро- та газопостачання в опалювальний період, вивіз сміття тощо складає майже 300 000 грн. 
З вільних залишків коштів районного бюджету, розподілено рішеннями сесій на матеріально-технічне забезпечення підрозділу територіальної оборони району та мобілізаційні заходи. Залишок коштів – більше 400 000 грн., відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 року №252, перейшов у розпорядження районної військової адміністрації. 
Зважаючи на викладене вище, ми, депутати районної ради, просимо розглянути можливість виділення субвенції в сумі 1 млн грн. з обласного бюджету на забезпечення окремих видатків районної ради, спрямованих на виконання її повноважень. 
В той же час наголошуємо, що Тячівська районна рада з часу військового вторгнення рф на територію нашої суверенної держави проводить активну діяльність з гуманітарних питань на території району. З ініціативи та підтримки районної ради створено Волонтерський центр Тячівського району, який, завдяки закордонним партнерам з Румунії та іншим європейським державам, надає благодійну допомогу ЗСУ, Тячівському РТЦК та СП, територіальній обороні району, внутрішньо переміщеним особам та потребуючому населенню. 
Переконані, що тісна конструктивна співпраця виконавчої влади з органами місцевого самоврядування стане запорукою успішного протистояння жорстким викликам сьогодення, забезпечення стабільності життєдіяльності району».
Про хід робіт з підготовки до осінньо-зимового періоду КНП Тячівської районної ради «Центр первинної медико-санітарної допомоги» 
За інформацією директора Михайла Даруди, медичні заклади району, підпорядковані Центру, готові до опалювального сезону на 98%. 
На даний час КНП ТРР «ЦПМСД» об'єднує в собі 25 лікарських амбулаторій та 16 ФАПів 7 громад району. Загальна кількість декларацій, підписаних з мешканцями даних громад, становить 96 тисяч. КНП має підписані договори з Національною службою здоров’я за пакетами: первинна медична допомога (сімейна медицина), супровід на лікування дорослих і дітей, хворих на туберкульоз на первинному рівні; вакцинація від Ковід-19. 
Згідно з Законом про органи місцевого самоврядування, оплату за енергоносії проводять органи місцевого самоврядування, на території яких знаходиться медичний заклад. На жаль, не всі місцеві ради добросовісно виконують фінансові зобов’язання. Водночас виділені кошти для закупівлі твердопаливного котла для ФАПу с.Солоний. Підписані договори на закупівлю дров на 200 тис. грн. в Мокрянському ЛМГ. Розробляється план лімітного енергоспоживання амбулаторій з наявним газовим опаленням для переводу на альтеративне. 
Депутати взяли до відома озвучену інформацію.
Наступним підтримали звіт директора КП «Агенція регіонального розвитку Тячівського району» Івана Шімана про роботу з 11 червня 2021 по 26 серпня 2022 року.
Також затвердили проєкт землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту села Підплеша. 
Розглянули й питання «Про припинення державної реєстрації Тячівського ВУЖКГ шляхом ліквідації», з приводу чого інформувала начальник відділу управління майном району районної ради Ганна Габорець.
Під час спільного засідання постійних депутатських комісій з питань бюджету, управління майном та контролю за проведенням приватизації, з питань розвитку підприємництва, інвестиційної політики, торговельного та побутового обслуговування населення, міжнаціональних відносин, транскордонного співробітництва, туризму та рекреації та Президії районної ради надійшла пропозиція перенести розгляд цього питання на наступну сесію з метою доопрацювання.
У питанні «Різне» депутат Олег Палінкаш інформував про благодійний збір коштів для забезпечення нагальних потреб району в умовах воєнного стану, який проводиться з ініціативи депутатів райради. Наразі зібрано і передано значні кошти на потреби 71 окремого батальйону територіальної оборони, який створено на території району – закупівлі амуніції та інших технічних засобів, тощо. Детальний звіт запропоновано підготувати і заслухати на черговому засіданні райради. 
Також головуючий Юрій Берінде наголосив на важливій гуманітарній місії, яку з часу війни проводить Тячівська районна рада, створивши волонтерський центр та пункт прийому товарів першої необхідності. Сюди надходять гуманітарні вантажі з-за закордону, від місцевих меценатів та небайдужих мешканців району. Наразі їх отримано сотні тонн. У волонтерський центр надійшли благодійні вантажі з Румунії, Чехії, Німеччини, Австрії, Угорщини, Італії, Іспанії, Англії, Греції, Швеції, Голландії, Португалії і навіть США. Вся гуманітарна допомога, яка сюди завозиться, після сортування і складування розподіляється за потребою.
Волонтери центру постійно відправляють допомогу на місце дислокації бійців 71-го батальйону територіальної оборони Тячівщини, які зараз знаходяться на передовій, а також для потреб 128-ої Закарпатської окремої гірсько-штурмової бригади, 93-ої окремої механізованої бригади, 101-ої бригади тероборони, військовослужбовцям Тячівського РТЦК та СП, територіальній обороні м.Києва. 
Не забувають і про постраждале населення міст Буча, Васильків, Макарів, Харків, Запоріжжя, Вінниця, Чернігів, Обухів, Дніпро, Фастів, Обухів, Боярка, Бородянка, Шостка; польові та стаціонарні лікарні, дитячі будинки Чернігівської, Київської, Закарпатської областей.
Важливу роль у забезпеченні роботи Волонтерського центру відіграють і громадські організації району. Одна з них – Відокремлений підрозділ Всеукраїнської організації інвалідів війни, Збройних сил та учасників бойових дій у Тячівському районі, яку очолює заступник голови райради Михайло Вурста. Найбільш активних волонтерів голова правління ради Олександр Маматов нагородив Почесними грамотами ГО з нагоди Дня Незалежності України. Відтак на сесії Михайло Вурста вручив їх депутату Закарпатської обласної ради Юрію Покорбі, директору КП «Агенція регіонального розвитку Тячівського району» Івану Шіману, голові ради Юрію Берінде, депутату райради Василю Дану. 
Як зазначив Юрій Берінде, ця робота триватиме й надалі.
Пресслужба райради.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
У Дубівській громаді День Незалежності відзначать велопробігом
У неділю, 28 серпня, о 12.00 за к.ч. у с. Красна з нагоди святкування Дня Незалежності України пройде веломарафон «Пий буркут – крути педалі».


У Дубовому та Ужгороді відзначать 100-ліття з дня народження Івана Чендея
20 травня на ужгородській садибі знаного українського письменника Івана Чендея відзначать 100-річчя від дня народження першого закарпатського Шевченківського лауреата-прозаїка. 

Шановні читачі!
«Укрпошта» розпочала передплатну кампанію на 2022 рік. Тож віднині можна оформити передплату на тячівську районну газету «Дружба» у всіх стаціонарних і пересувних поштових відділеннях.


Фільм «Закарпаття» Шона Вільямса показуватимуть в Тячеві 25 серпня
Повнометражний фільм «Zakarpattia» (США/Україна 2018, 85 хв) від Q&A, режисером якого є Шон Вільямс, презентуватимуть у м. Тячів в картинній галереї ім. Ш.Голлоші, 25 серпня 2021 року о 16.00. (Вхід вільний, захід проводитиметься з дотриманням карантинних норм.)
Він знімався у 2013-2016 роках. Прем’єра відбулася у Бухаресті у 2018 році. Був показаний у США, Румунії та Німеччині. У 2021 році відзначений як «один з найкращих музичних документальних фільмів про традиційну музику в Україні сьогодні».