Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » «Фестивалили» русини

«Фестивалили» русини

14:56, 05.12.16
1 414
Культура
«Фестивалили» русини19 листопада  представники русинів з’їхалися в м. Мукачево, де відбувся Міжнародний фестиваль русинської культури   «Червена Ружа Трояка»,  який організували громадські організації «Крайовоє общество подкарпатських русинов» та «Русинський край» за співучасті членських організацій Світової ради русинів. На конференції з доповідями виступили: професор, викладач Педагогічного університету в Кракові, поетеса Олена Дуць-Файфер, кандидат філологічних наук, професор, директор Русинського Науково-дослідного інституту (Угорщина) Михайло Капраль, греко-католицький священик, голова Культурного Товариства Русинів Румунії Василь Бойчук, представник організації «Русинська оброда» зі Словаччини Петер Микула,  магістр, викладач русинського язика і літератури з Хорватії Наталія Гнатко, кандидат історичних наук, доцент Ужгородського національного університету Михайло Зан, кандидат історичних наук, доцент УжНУ Павло Леньо,кандидат політичних наук, старший викладач УжНУ Надія Кічера, аспірант Національного інституту стратегічних досліджень Анатолій Головка.
Дискусія, що відбулася після перерви, виявила значну розбіжність поглядів, думок і оцінок учасників конференції щодо сучасного становища русинів в Україні, умов збереження їхньої ідентичності. Втім, підсумовуючи, Михайло Алмашій заявив про безумовну корисність конференції, адже вона допомогла виявити основи, на яких може відбуватися подальший розвиток цього етносу в Україні. Він зачитав проект резолюції конференції, яка може бути схвалена  після внесення змін і доповнень, запропонованих учасниками.
Захід розпочався з пішого ходу від театру до пам’ятника  А.Духновича.  Виступили і показали свою творчість на фестивалі: Хорватія, Румунія, Словаччина, Угорщина, представниця Чехії та райони Закарпаття. Кожна країна мала свого представника. На меті фестивалю було показати колоритність української та русинської культури. В складі присутніх представників районів Закарпаття були і від  Тячівського. Свої вірші читали русинські письменники Михайло Град – голова спілки Русинських письменників Закарпаття, Іван Бинячовський – лауреат  трьох премій (2016 р ім. Івана Петровція і двох незалежних русинських літературних премій). «Запалив» публіку піснями фольклорний колектив «Буштинські газдині», керівник Наталія Орос, акомпонував Мельник Тіберій, вони були нагороджені «Дипломом фольклорних колективів».
Вдалося поговорити на фестивалі з Володимиром Шовкошитним – першим заступником голови Національної спілки письменників України. Ось, що він сказав:
– Дуже добре ставлюся до русинів і їхньої етнічної культури, яка поруч з етнічною самобутністю бойків, лемків, гуцулів, покутників, галичан, поліщуків, волинян, подолян, наддніпрянців, слобожанців, буковинців та інших етнічних груп є справжньою перлиною в короні української культури. Всі ми є кровними рідними братами, про що свідчать результати ДНК-генеалогії. Можете прочитати ці дані в книзі «Долітописна історія України». Кожна етнічна група в Україні має конституційне право на розвиток своєї етнічної самобутності, важливо не вестися на політичні спекуляції про політичне русинство – його проповідники є проплаченими найманцями нашого заклятого ворога – Москви. Хто цього не розуміє – той буде дешевою маріонеткою в москальських кривавих руках. Отож, бережімо нашу національну єдність – запоруку вільного розвою етнічної розмаїтості.
Аліна Вовчок, учениця 11 класу Буштинської ЗОШ І-ІІІ ст.
Читайте також:
Коментарі:
Аватар
Nataswimb 7 грудня 2016 15:47
  • Подобається
  • 0
Не характерно популярная озвучка, было бы небезитересно поспорить об отраженном здесь... :]
Да опубликованное заслуживает почтения и или более того.

Не люблю спорить о морали убеждения, ну да ладно...
Еще говорим про «Фестивалили» русини » Тячівська районна газета "Дружба" здесь
Ремонт холодильников Москва
Ремонт холодильников 24 Москва
Ремонт холодильников срочно Москва

Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Замовляйте вітання у районну газету!
У дорогої людини – гарна життєва дата, а Ви не знаєте, як її гарно і незабутньо привітати? Редакція Тячівської районної газети «Дружба» приймає замовлення на написання іменних привітань до днів народження, ювілеїв та свят.
Вітання в газеті – це гарний подарунок, який залишиться у пам’яті іменинника надовго. 
Подаруйте рідним і близьким увагу та гарні слова!
Чекаємо замовлень  на viber +380986608158. Можлива оплата на карту.  
Передплату на "Дружбу" продовжено до кінця 2020 року
Дорогі друзі! Рік, що завершується, був для усіх нас нелегким. Проте, і в цих нових умовах ми, журналісти газети "Дружба", завжди намагаємося тримати руку на пульсі подій та відшуковуємо актуальну, злободенну та цікаву інформацію. Пишемо про Вас і для Вас.  Тож сподіваємося, що прихильники  районки передплатять газету і на 2021 рік.
 До речі, зробити це можна онлайн - на сайті "Укрпошти". Передплатний індекс "Дружби" - 61823.