Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Презентували книгу, яка не має аналогів у краї

Презентували книгу, яка не має аналогів у краї

10:10, 19.12.16
566
Культура / Важливо
Презентували книгу, яка не має аналогів у країВ житті районної культури відбулася, на перший погляд, негучна, та, насправді, дуже непересічна подія: з поліграфічного конвеєра ужгородського видавництва «Патент» буквально днями вирушила в дорогу до читача книга «Культура і мистецтво Тячівщини» (упорядники В.А.Гудак, Н.Й.Сасин). Оформлене з винятковим дизайнерським смаком, це видання містить в собі багатющу інформацію про культурний процес у районі   протягом солідного відтинку часу – з перших повоєнних літ  аж до нинішнього дня. На її сторінках – справжня портретна галеря постатей, чия неординарність, непереборне тяжіння до творчості, краси і гармонії  творили  наше безцінне духовне багатство.
Поява цієї книги знайшла щирий відгук серед чисельної аудиторії, що зібралася 14 грудня на презентацію новодруку в районному Будинку культури. Прийшли представники влади, працівники, аматори  та ветерани культурної сфери, яким  і випало першими перегорнути сторінки новодруку разом з ведучими дійства  Миколою Крегулом та Михайлом Рудиком.
Насамперед, вони ознайомили зі структурою видання, що складається з чотирьох частин: «Розвиток культури та народної творчості», «Заклади культури», «Музичне мистецтво», «Декоративно-прикладне та образотворче мистецтво». Серед підрозділів першого є, зокрема, «Фольклор і література», гідно представлений і відомою далеко за межами рідної Новоселиці поетесою та і письменницею Юлією Драгун.
Презентували книгу, яка не має аналогів у краї
– Дуже приємно привітати всіх вас з виходом цієї книги, – звернулася вона до присутніх. – Адже це пам’ять нашого талановитого народу. Тож хочеться, аби цю книгу читали в кожній хаті і знали, які в нас надзвичайно працьовиті та обдаровані люди.
Виступ троїстих музик села Красна, з в’язанкою карпатських мелодій став доречним підтвердженням невичерпного потенціалу аматорського мистецтва, якому теж відведено в книзі почесне місце. Продовженням концертної програми, вдало вмонтованої в сценарій, став вихід на сцену фольклорного колективу села Угля (керівник Олена Немеш), який відтворив весільний звичаєвий обряд «вінкоплетіння». Учасники постановки, здається, перевершили самих себе – і статечні сільські кумасі, які завели неквапливу бесіду, а тоді взяли за серце протяжним коломийковим наспівом, і наречений Мигаль, в якого миттєво перевтілився елегантний ведучий М.Рудик, і Анночка-відданиця, котра весело кружляла зі своїм нареченим у весільному танку, – подарували залу незабутні хвилини, навернувши пам’ять до рідних витоків.
Презентували книгу, яка не має аналогів у краї
У контексті розмови про клубні заклади району Микола Крегул назвав прізвище Олени Степанівни Бенци, колишньої зав. клубу села Росош, яка все життя не розлучається з піснею. Тож і на цей раз вона приберегла для шанувальників акапельного співу гарний сюрприз – пісню на власні слова «Моя хата соломою крита».
– У 1991 р. знання народного отримав вокальний ансамбль Буштинського ЗЗЕА «Тисяночка» (керівник О.Вейгеш), –коментуючи розділ «Музичне мистецтво», продовжив ведучий і запросив на сцену його учасниць, які бездоганно відтворили настрій і мелодику української народної пісні «Чоловіче, чоловіче…»
Презентували книгу, яка не має аналогів у краї
Не зосталися в боргу перед глядачем і народні троїсті в складі учасників  родинних ансамблів  І.Шімана та Маньо (Й.Чернявця). Здавалось, грайливим мелодіям, що наче увібрали в себе гомін дібров та  співи птаства, було затісно у переповненому залі.
Історію створення книги на основних етапах, широке коло задіяних у цьому непростому процесі людей окреслив на правах ініціатора задуму начальник відділу культури РДА В.А.Гудак.
Презентували книгу, яка не має аналогів у краї
– Сама ідея виникла в ході спілкування з колишнім начальником обласного управління культури Ю.Ф.Глебою, – підкреслив він. – У нас була невеличка команда однодумців, якій вдалося зібрати чимало цікавого і цінного матеріалу, що й ліг в основу презентованого видання. Сподіваємось, що ця книга матиме продовження – з’явиться другий, третій том і т.д. Адже є ще багато неохопленого матеріалу. Хочеться відзначити неоціненний внесок у цю справу директора РМЦ Наталії Йосипівни Сасин, яка доклала максимум зусиль, часу і хисту для успішної реалізації проекту. Активно долучилися до збору й систематизації матеріалу директор ЦБС Інна Степанівна Ключкей та багато інших культосвітян.
Віддав В.А.Гудак належне   й районній владі за сприятливі фінансові умови для видавництва.
Голова районної ради В.Й.Каганець привітав усіх митців Тячівщини, які творять культурне життя району, й цілком підтримав Василя Гудака в намірі продовжити книговидавничу роботу.
Презентували книгу, яка не має аналогів у краї
Заступник голови РДА В.О.Погар, у свою чергу, поділився приємними враженнями від презентації.
– Я встиг переконатися, що кожна вагома подія чи державне свято завдяки культурно-мистецькій програмі набувають особливої урочистості. Що ж до книги, то вона відображає історію розвитку галузі й має безперечну цінність. Адже пам’ять про минувшину є запорукою майбутнього.
М.В.Данилюк, екс-голова районної ради, головний консультант і член редколегії, також не приховував захоплення:
– Це видання – справжня святиня для культосвітян, – сказав, зокрема. – І продумана структура, і високого класу поліграфія справляють дуже ефектне враження. Та головне, що в цієї книги є душа – на кожній сторінці вона розповідає про людей. Смакуючи словом, Михайло Васильович, навіть, зачитав уривок із вміщеного тексту.
Презентували книгу, яка не має аналогів у краї
Високо оцінив першу друковану «ластівку» на теренах районної  культури й голова Товариства румун Закарпаття «Дачія» І.М.Ботош.
– Ця книга – дуже гарний подарунок читачам до 25-ліття Незалежності України, – підкреслив він.
Вагомо прозвучали й слова ветерана галузі Й.М.Мартинича:
– З’явилося видання, яке не має аналогів у краї, це – чудовий результат великої спільної праці багатьох людей.
Водночас Йосип Михайлович висловив побажання в майбутньому більш широко висвітлювати діяльність 10 авторитетних  районних ДШМ, які на це сповна заслуговують.
Не проігнорував запрошення на святкову презентацію, попри сніг і мороз, й начальник відділу культури Рахівської РДА В.Л.Шепета.
– Це, дійсно, вагома подія, за якою стоїть велика творча й упорядницька  праця, – сказав він. – «Культура і мистецтво Тячівщини» увіковічнює   здобутки талановитих трудівників «культурного цеху» й неабияк прислужиться майбутнім поколінням.
Окрім усних подяк, Василь Антонович Гудак отримав також Грамоту від  командування 128-ої Мукачівської бригади, особисто від полковника В. Погасія, яку йому вручив радник голови РДА, волонтер В.І.Богдан за внесок районної культури у зміцнення обороноздатності України й розвиток волонтерського руху.
Насамкінець Микола Крегул озвучив довгий перелік прізвищ усіх тих, які заслуговують доброго, вдячного слова за те, що  долучилися до створення книги, зі сторінок якої постає у всій красі талановитий цвіт Тячівщини. Це керівники та працівники районного методичного  центру,  центральної  та  дитячої  районних  бібліотек, заслужений  працівник  культури  України – В.В.Барановський, директори дитячих шкіл мистецтв; працівники культурної галузі М.З.Дацер, Т.І. Мельник, Й.М. Мартинич, Т.М. Пацаловська, головний спеціаліст О.В. Магула, головний бухгалтер централізованої бухгалтерії С.П. Рак, письменники і поети Тячівщини, журналіст  районної  газети  «Дружба» Г.М. Макаренко, цілий ряд клубних, бібліотечних та музейних працівників, керівники художніх колективів, громадський діяч, упорядник книг «Тячівщина», «Золотий фонд Тячівщини» – М.В. Данилюк.
Ганна Макаренко.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.