Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Заступник Голови Національної спілки письменників України Володимир Шовкошитний завітав у гості до тячівських школярів

Заступник Голови Національної спілки письменників України Володимир Шовкошитний завітав у гості до тячівських школярів

14:30, 15.12.15
586
Культура
Заступник  Голови Національної спілки письменників України Володимир Шовкошитний завітав у гості до тячівських школярівНезвичайний гість   завітав нещодавно в гості до школярів і педагогів Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. В. Ґренджі-Донського за сприяння обласних депутатів П.П.Голубки   та І.М.Куцини: перелік всіх його титулів і нагород зайняв би два солідні абзаци газетного тексту. Йдеться про Володимира Федоровича Шовкошитного – відомого українського поета, письменника, кінодраматурга,  державного діяча, доктора філософських наук, першого заступника Голови Національної спілки письменників України. Мету свого приїзду гість сформулював так: «Хто, як не діти, будуватимуть наше майбутнє, а це повинно  відбуватися на патріотичних засадах».
Оскільки одним з найпотужніших чинників виховання національної свідомості, любові до країни, в якій народився, є книга, то Володимир Федорович привіз із собою невеличку  бібліотечку книжок, що з’явилися у видавництві «Український пріоритет». Це, зокрема, авторські видання «Війна, що змінила Рондо» – Творча майстерня «Аграфіка», «Кров – свята», а також книги «Понад усе» Івана Гентоша, «Навіщо» Марії Старожицької, «Майдан» Василя Базіва, «Пророк» Олеся Ульяненка та інші, що, з доброї волі В.Шовкошитного, стали надбанням шкільної бібліотеки. В такий дієвий спосіб шановний гість реалізовує власне переконання в тому, що слід усіляко підтримувати свою літературу і культуру. Це повинні робити й держава, і меценати. Інакше, застеріг письменник, «ми не тільки українську літературу не піднімемо, а загубимо все, що мали досі. Тож якщо люди почнуть купувати українські книжки, користуватися українськими сайтами, то… все українське стане престижним. Іншого шляху у нас немає».
Побував В.Ф.Шовкошитний і в шкільному музеї Василя Ґренджі-Донського, де залишив теплі відгуки з подякою дирекції, зав. музею Г.І.Рекіті-Пазуханич, школярам за те, що бережуть пам’ять про видатного культурного й громадського діяча рідного краю.
Подякувавши Володимиру Федоровичу за цікаву, змістовну зустріч та щедрий подарунок, директор школи В.М.Куля та вчителька, поетеса Г.І.Рекіта-Пазуханич висловили сподівання, що гість ще неодноразово буватиме в Тячеві. На згадку про цей візит Ганна Іванівна подарувала гостеві книгу «Тячів-2015. З рідним містом крокую в майбутнє», а також авторське літературознавче видання «Словотворення» і, звичайно, квіти.
До речі, В.Ф.Шовкошитний побував іще в кількох школах району, обравши, таким чином, один з найрезультативніших способів пропаганди української літератури й культури, рідного, материнського слова.
Для довідки: народився  В.Ф.Шовкошитний 16.07.1956 р. в с. Світанок Переяслав-Хмельницького р-ну на Київщині. Є співавтором Декларації про суверенітет України, Акту проголошення Незалежності, Конституції України. Нагороджений кількома літературними преміями. Творчий доробок письменника – це поетичні збірки «Эхо апреля», «Жорстоке свято», «Фантомний біль» та ін., а також прозові книги «Тяжкий хрест», «Герої народжуються на могилах героїв», «Кров – свята». Є автором фільму «Хрест», співавтором кількох кіносценаріїв.
Г.МАКАРЕНКО.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.


Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.