Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Свято тих, хто творить гарний настрій

Свято тих, хто творить гарний настрій

15:48, 23.11.15
480
Культура
Свято тих, хто творить гарний настрій10 листопада, в напрочуд теплій, невимушеній атмосфері, зібравшись великою, дружною родиною в районному кінотеатрі ім. Т.Г.Шевченка, відзначили своє професійне свято працівники районної культури. До сценарію святкування його організатори підійшли, як ніколи, творчо, вмонтувавши в програму ліричні мелодії, що час від часу  линули з динаміка, відеосюжети, а також супровідні дотепні тексти ведучих.

Ведучі Інга Зизень, Тетяна Гуйван та Микола Крегул у вступному слові справедливо зазначили, що працівники культури причетні майже до всіх професійних свят, бо коли інші відпочивають, вони забезпечують їм гарний настрій. Першим запросили до слова керівника районного відділу культури РДА Василя Антоновича Гудака. Він, насамперед, передав усім працівникам галузі вітання від обласного керівництва та профкому, які прозвучали на адресу тячівців напередодні, під час  урочистого зібрання керівників галузі районного та обласного рівня.
– Ми намагаємось  розвивати гарні  традиції, пропагувати ціннісні  надбання нашої культурно-мистецької спадщини,  – зазначив Василь Антонович. – Воднораз, прагнемо відтворювати те, що призабулося. Це, в першу чергу, хореографія. Адже після того, як припинили існування танцювальні колективи, що діяли при великих підприємствах, виник своєрідний вакуум жанру. Тож почали ростити нову зміну – вихованців ДШМ, які виявились напрочуд здібними учнями й уже встигли здобути ряд переконливих перемог. Порадували й учасники обласного фестивалю дитячих фольклорних колективів «Веселковий передзвін», у який включилися всі мистецькі навчальні заклади району – 10 колективів з 7 ДШМ. Зазвичай, на форумах талантів обласного рівня Тячівщина традиційно посідає перші місця.
Важливою умовою успішного функціонування галузі є підтримка й розуміння з боку районної та міської влади, – зазначив виступаючий. – Завдяки цьому вигідно контрастує на фоні багатьох інших районів й матеріально-технічне оснащення  «культурної» інфраструктури.
Насамкінець В.А.Гудак висловив сподівання, що районній культурі вдасться не лишень зберегти себе, як галузь, а й вийти на новий якісний рівень. Побажав  учасникам урочистості щастя, добра, високих творчих злетів.
З нагоди святкової дати та за вагомий внесок у  культурно-мистецьке життя  району  вручив Почесні грамоти флагманам культурної галузі – Є.К.Вайнагі, О.В. Жмурко, Г.І.Кошілко, О.В.Кубарич, О.В.Оросу, М.І.Граду, Й.Ю.Чернявцю, І.Я.Шіману, А.І.Гудаку, П.П.Лазоркові, О.І.Здроку, М.І.Крегулу.
Заст. голови РДА В.Й.Каганець,  в свою чергу,  запевнив з трибуни урочистого зібрання,  що фінансування галузевих потреб культури й надалі покращуватиметься, адже віддача – очевидна: професіонали й аматори активно примножують добру славу мистецької Тячівщини. В цьому контексті Василь Йосипович згадав про Аліну Паш з Буштина, зіркову учасницю «Х-фактору», котра теж починала свій шлях у мистецтво з районної сцени.  Згідно відповідного розпорядження, зачитаного керівником апарату Тячівської РДА Б.Ю.Макусієм, Почесними Грамотами райдержадміністрації було нагороджено ряд найсумлінніших і найталановитіших працівників, зокрема, М.І. Лаврюк, О.В.Магулу, Д.В.Калинич, Е.Е.Ломпея,  І.Ф.Молнара, І.І.Романа, В.В.Лар, М.М.Сойму.
 Чудовою розрядкою  в ході сценарію став мелодійний спів народного вокального ансамблю – буштинської «Тисяночки», яка зачарувала слух піснями «Пацюрочки червененькі» та «Дві стежини».
Про неоціненну роль культури в житті держави говорив, звертаючись до її представників у залі, керуючий справами районної ради І.І.Папп.
–    Щиро вітаю вас зі святом, яке уособлює всю красу України, – сказав він зокрема. – Адже без культури нема України, немає будь-якої держави. Ми з вами є хранителями величезного культурного надбання нашого народу.
Шана вам за те, що в цій справі ви змогли згуртувати довкіл себе населення, залучити й громадські та  релігійні  організації. Ваша праця потрібна – для народу, держави і кожного з нас.  Нехай іскорка вашої небайдужості й любові до прекрасного передається оточуючим.
Логічним завершенням виступу І.І.Паппа також було вручення Грамот районної ради цілій низці представників  культурного лану, таким як Л.М.Степі, Г.І. Розман, М.І.Грицан, О.К.Корінь, О.М. Гвоздянська. Було відзначено й заклади культури загалом – БК с. Ганичі, Нересниця, Лопухово, Нересницьку ДШМ.
Від себе особисто й  голови Тячівської об'єднаної громади  І.І. Ковача  найкращі  зичення  адресувала працівникам та аматорам культурної сфери керуюча справами, секретар виконкому міської ради О.В.Решетар. Вона, зокрема, відзначила позитивний результат творчої співпраці організаторів міських святкових  заходів з відділом культури РДА, завдяки чому вони стали яскравими, незабутніми  подіями.
Грамоти за підписом І.І.Ковача, голови Тячівської об’єднаної громади, отримали на цій урочистості І.М.Зизень, Т.І.Мельник, Т.Р.Гуйван та ін.
Новинкою святкової програми був калейдоскопічний відеоролик. Глядачі з насолодою поринули у споглядання на великому екрані неповторних миттєвостей культурно-мистецького життя району  – концертів, виставок, творчих конкурсів, святкувань…
 Сколихнула почуття присутніх поетеса Марія Грицан з Красної зворушливим віршем про осінь, та її юна артистична землячка Мар’яна Носа, котра виконала пісню «Карпати» на слова Марії Грицан.  Своєрідним святковим подарунком для залу був   сольний  виступ Ірини Мокрушенко з піснею  «Моя Україно!». Лунали на зібранні  й вітання  від працівників бібліотек, не зосталися поза увагою також ветерани культурної ниви Й.М.Мартинич, Т.М.Пацаловська та інші.
...Таким, зворушливим і хвилюючим, було це свято, народжене зі сплаву музики, пісень, поезії, відеокадрів та теплих,  емоційних  слів, підказаних серцем.
Г.Макаренко.
Свято тих, хто творить гарний настрій
Свято тих, хто творить гарний настрій
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.


Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.