Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Районній бібліотеці передадуть унікальний збірник документів

Районній бібліотеці передадуть унікальний збірник документів

09:34, 17.07.17
988
Культура
Районній бібліотеці передадуть унікальний збірник документівРайонній бібліотеці передадуть унікальний збірник документівЯк ідеться в анотації до книги, це збірник документів Галузевого Державного Архіву Служби Безпеки України. У ньому представлено більше 3000 документів із 13-го фонду, так званих «Паспортів України». До 2009 р. ці документи були засекречені і знаходились під грифом «для службового використання» спецслужб і радянських партійних органів.

Московські окупанти не були впевнені, що їм вдасться втримати свободолюбивих українців у складі СРСР, тому лише у 1944 p., після закінчення Другої Світової війни, за вказівкою з центру було розпочато паспортизацію України. Окупант прагнув знати все про окуповану ним Україну, оскільки боротьба українців у великих масштабах велась як у довоєнний період, так і у післявоєнні роки.
У трьохтомнику містяться документи економічної і політичної характеристики 26-ти областей України – чекістського бачення окупованих міст районів і областей. У документах читач познайомиться з українськими організаціями, партіями та багатьма яскравими особистостями, учасниками визвольної боротьби. Правда про ці події приховувалась десятиліттями.
Збірник документів розрахований на професійних істориків та всіх, хто цікавиться історією України. Є у книзі і матеріали, присвячені Тячівщині, або ж Тячівському округу, як він на той час називався.
До цього часу примірники книги передавали  лише в обласні бібліотеки.  
Оскільки автор-упорядник з огляду на стан здоров’я не зможе бути присутнім на презентації, то за його дорученням книгу до Тячівської районної бібліотеки передасть волонтер центру «Горгани» Богдан Колодницький.
Запрошуємо на презентацію!
Оргкомітет.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.   
Розробляється Детальний план території
Розробляється Детальний план території  з метою визначення функціонального призначення земельних ділянок  для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій по вул.Зарічна с. Глибокий Потік, Тячівського району, Закарпатської області. Громадські слухання відбудуться   16.10.2020  року 0 10.00  в приміщенні Глибокопотіцької сільської ради.