Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Бідні не плачуть...

Бідні не плачуть...

11:20, 02.05.18
292
Культура
Бідні не плачуть...Ось і знову маємо можливість ознайомитися з новою повістю М.В.Романа «А бідні не плачуть», яка вийшла з друку на початку 2018 року. Вона ніби перегукується із першою книжкою «Карпатські самоцвіти» (с.Угля в історії Карпат).

Як читач, я знайшов у книзі багато цікавого, інколи інтригуючого, найперше, псевдонім М.В.Карпатський, очевидно, це з великої любові до отчого краю, що зветься Закарпаття, де формувався автор як особистість.
А чого варта сама назва книги «А бідні не плачуть». Народився у багатодітній, незаможній родині, тому автору добре відома бідність як соціальне явище і він добре усвідомлює, що тільки наполеглива праця, самовідданість у навчанні, повага до людей праці може вивести його в люди, що він і робив впродовж всього свого життя, гартуючи характер, долаючи перешкоди, добивався успіху.
Працював за принципом тієї епохи, в якій жив і творив: спочатку для держави, для сільської громади та дещо і для себе. Як бачимо, для себе в останню чергу. А як цей девіз звучить сьогодні – в книзі знаходимо: спочатку для себе, а потім…
Автор використав багато автобіографічного: дитинство, навчання в школі, в навчальних закладах, служба в армії, робота на різних керівних посадах. Читача вражає опис перших любовних почуттів, їх чистота у відносинах, щирість, відданість, збережена пам’ять.
Перебуваючи на посадах голови колгоспу, директора підприємства, він вміло скеровував колектив, проявляючи вимогливість, організаційні здібності, дбайливість за кожного трудівника. Це і сьогодні можна спостерігати на прикладі села Угля, які соціально-економічні перетворення були закладені і відбулися за часів керування М.В.Романом.
Читаючи книгу, читач задумовується про можливості тієї епохи, в якій зростав автор, про роль особистості, відповідальність керівника перед народом, який найняв його на цю посаду. Він показує на сторінках книги як із «цуравого» колгоспу, де діяли до його появи ділки, він виводить його в передове господарство, як аграрій переключився на промислове підприємство та добився неабияких успіхів.
На сторінках видання висвітлено й те, як М.В.Карпатський стає мудрішим, розважливішим, мужніє, задумовується про майбутнє нинішньої незалежної України. В кінці книги автор піднімає вічні питання: чи багато потрібно людині, в чому щастя на землі, чи є край людського збагачення? А на окремі із них дає свої відповіді.
Мені близько відома постать автора та епохи, в які він працював. Ми часто вели розмови, дискусії на різні теми. Вражає його різнобічність, загальне пізнання окремих секторів народного господарства. Інколи мали різні думки, але завжди зберігаємо теплі стосунки.
Хто сказав, що ми так погано жили? Ми творили-працювали, раділи успіхам. На плечах та за активної участі прекрасної плеяди керівників промислових, сільськогосподарських підприємств того часу та соціальної сфери відбудовувався район і досягав значних успіхів. На сьогодні ми живемо в іншій епосі, де змінилися форми власності, появилися нові форми господарювання, ринкові відносини, конкурентоздатність. Але для будь-якого керівника на перший план й надалі виступає: професійність, відповідальність перед громадою, яка доручила йому ту чи іншу посаду, чесність, моральність, державність. Як жив і творив би в цій епосі М.В. Карпатський – читачу було б цікаво, тому є надія на нові книги автора.
Бідні не плачуть, але майже завжди в усі епохи історії тихо стогнуть від нужденності. Спасибі автору, що вчить нас любити, навчатись, працювати, прощати, досягати мети.
М.Бігунець, Заслужений лікар України, головний лікар Дубівської РЛ №2.
Бідні не плачуть...
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.