Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Михайло Роман з Углі презентував книгу «А бідні не плачуть...»

Михайло Роман з Углі презентував книгу «А бідні не плачуть...»

11:43, 29.05.18
318
Культура / Події
Михайло Роман з Углі презентував книгу «А бідні не плачуть...»Нещодавно у конференц-залі готельно-ресторанного комплексу «Феєрія» м. Тячів відбувся творчий вечір та презентація книги  «А бідні не плачуть...» Михайла Романа з Углі – колишнього голови радгоспу «Іскра» та першого директора Закарпатського заводу технологічного обладнання.
Привітати автора з виходом у світ нової повісті прийшли чимало поважних гостей, представників влади, працівників районної, дитячої та бібліотек-філій району, рідних, друзів, пооціновувачів творчості нашого земляка. А також відомі углянці, про яких розповідається в книзі. Серед гостей, зокрема, Микола Бігунець – головний лікар Дубівської РЛ №2, Михайло Голубка – кандидат економічних наук, доцент кафедри маркетингу, економіки, управління та адміністрування Національної академії управління, викладач вищої кваліфікаційної категорії, завідувач кафедри обліку та фінансово-економічної діяльності  ВНЗ «Львівський кооперативний коледж економіки і права», Іван Стойка – завідувач стоматологічної поліклініки в м. Іршава та ін.

Ведучі заходу – працівники районної бібліотеки Наталія Нодь та Альона Сливка коротко розповіли про життєвий і творчий шлях Михайла Романа, його автобіографічні твори. Так перша книга «Моя доля» була надрукована у 2002 році.
У книзі «Карпатські самоцвіти» (вид. 2012 р.) йдеться про рідне село Углю та його мешканців – людей праці, невтомних трударів, котрі поважали землю, доглядали і обробляли її.
Нова повість Михайла Романа «А бідні не плачуть...» ( 2018 р.) – відповідь на кіно­фільм «Багаті теж плачуть», який виходив на екранах за часів так званої перебудови. Автор розповідає про Михайла Карпатського із великої та бідної сім’ї, який з самого дитинства змушений був жити, як дорослий.
У дванадцятирічному віці він покинув батьківський дім, аби самотужки досягти кращого життя. Звісно, що шлях його був нелегкий, але завдяки труднощам зміг загартувати власний дух і допомогти не тільки собі, а й рідному краю. І тим щасливий та вдячний Богу за прожите життя…
Михайло Роман фа­хівець у галузі сільського господарства та промисловості, усе життя працював на виробництві, керував великими колективами виробнич­ників та висококваліфікованим інженерно-технічним персо­налом. Завдяки трудовій діяльності отримав високі урядові нагороди та відзнаки. У книзі написано про те, че­рез що пройшов особисто, пліч-о-пліч із поважними трудовими колективами та керівниками всіх рангів, оскільки доводилося виконувати місію державного призначення.
Автор Михайло Роман поділився з присутніми мотивами та тематичним спрямуванням видання, труднощами, з якими стикнувся під час написання книги, та розповів про плани на майбутнє.
У своїй книзі Михайло Васильович повістував про  країну, яку побудували бідні люди сльозами, потом і кров’ю в умовах важких повоєнних років. Створювали колективні господарства, усуспільнювали майно, з любов’ю та ентузіазмом будуючи основу міцної держави з надією на світле майбутнє.
З вітальним словом до автора звернувся голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук, який наголосив, що очолювані у свій час Михайлом Романом підприємства ставали успішними та передовими. Завдяки цьому покращувались інфраструктура та соціально-економічний розвиток Углі та навколишніх населених пунктів. І по сьогодні мешканці села користуються тими благами, які були створені радгоспом та заводом.
– Автор намагається на прикладі свого життя сказати майбутнім поколінням, що завжди треба бути цілеспрямованим у житті, не боятися труднощів і сміливо долати перешкоди, любити свій рідний край і працювати на благо людей, – наголосив очільник району.
Відтак вручив Михайлу Роману подяку державної адміністрації за багаторічну суспільну працю, вагомий внесок у соціально-економічний розвиток району та села Угля, плідну творчу діяльність та з нагоди презентації книги.
Також автора привітав начальник відділу культури Тячівської РДА Василь Гудак, який вручив йому Подяку. Відгуками читача поділився головний лікар Дубівської РЛ №2 Микола Бігунець, Михайло Данилюк присвятив йому вірша, письменник Іван Бинячовський з смт Буштино прочитав декілька своїх творів. Вітання для автора підготували і працівники культури фольклорного колективу Углянського куща з етновиступом «Веселі сусідки». Монолог, вміщений у книзі та присвячений дорогій дружині Надії, зачитала Ганна Сасин – провідний бібліотекар ЦДБ. Пісенними дарунками гостей вітала провідний методист районного методичного центру Беата Савчук.
Любов Немеш, прес-служба Тячівської райдержадміністрації.
Михайло Роман з Углі презентував книгу «А бідні не плачуть...»Михайло Роман з Углі презентував книгу «А бідні не плачуть...»Михайло Роман з Углі презентував книгу «А бідні не плачуть...»Михайло Роман з Углі презентував книгу «А бідні не плачуть...»Михайло Роман з Углі презентував книгу «А бідні не плачуть...»Михайло Роман з Углі презентував книгу «А бідні не плачуть...»
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.


Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.