Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » «Слово – моє життя…»

«Слово – моє життя…»

08:47, 02.07.18
170
Культура
«Слово –  моє життя…»Нещодавно світ побачило  художньо-документальне видання «Слово – моє життя…», в якому знову маємо можливість ознайомитися з надбанням Василя Йовдія.

З величезною приємністю можу констатувати, що мій земляк Василь Юрійович – цікава та неординарна особистість серед медиків і профспілкового активу нашого краю, шанована людина. На сьогодні завідувач відділення переливання крові Тячівської районної лікарні №1 очолює Тячівську районну організацію профспілки працівників охорони здоров’я та обласне Товариство румунів Закарпаття ім. Іоана Мігалі де Апша.
Народився і виростав у незаможній багатодітній родині. Йому зі старшим братом припадало чимало обов’язків, коли ж у 1964-му несподівано помер батько, стало узагалі скрутно. Матері з братом довелося податися на заробітки, а Василеві – глядіти двох молодших сестер і брата. Був їм і за нянька, й за куховарку. А ще ж треба було випасати худобу і, само-собою, вчитися. Так сувора школа життя й привчила не губитися в потоці справ, впевнено почуватися в шаленому буденному ритмі. Тому автору книги з власного досвіду знайома скрута. І він усвідомлював, що тільки наполеглива праця, самовідданість у навчанні, повага до людей праці можуть вивести його в люди, що він і робив впродовж всього свого життя, гартуючи характер, долаючи перешкоди,.
Шанують Василя Юрійовича не тільки в Україні, але й в сусідній Румунії, в чому я нещодавно мав змогу переконатися.
А ще Василь Йовдій переконаний, що тільки через добре слово можна «достукатись» до людей, висвітлити їх здобутки, дати їм надію та пораду. Слова – вони, як пташки на гілках розлогих крон. І щебечуть в різнобій, і пурхають туди-сюди, незалежно один від одного. Але раптом злітають, перемішуються і розсаджуються сімейними зграйками. Тепер все впорядковано, як у книзі «Слово – моє життя…»
Художньо-документальне видання «Слово – моє життя…» Василя Йовдія – це друга книга, в якій понад 100 публікацій. В основу лягли статті різної тематики: охорона здоров’я, донорство, нариси про людей, з якими його пов’язувала спільна робота, відомі особистості Тячівщини, мешканці його рідного села Нижня Апша, профспілкове життя, діяльність Товариства румунів Закарпаття, міжнародні зв’язки, культура, спорт, тощо.
Видання відзначене не тільки читачем, але і на обласному конкурсі на краще висвітлення профспілкової тематики в засобах масової інформації.
Адже будучи медиком за фахом, Василь Юрійович не обмежує себе професійною тематикою – пише про славних земляків з румуномовного регіону, діяльність культурного товариства ім. Іоана Мігалі де Апша, виступає в якості палкого шанувальника спорту, народного мистецтва, подорожей тощо. В його творчому доробку зворушливі оповіді про непрості людські долі, з яких неважко здогадатися про тонку ліричну натуру автора, котра прекрасно уживається з його діловитістю й високою самоорганізованістю, вражає різносторонністю.
«Слово – моє життя…» – книжка, яка впливає на настрій і думки людей, спрямовує лише на добро, підтримує когось у складній ситуації, дарує радість і щастя, робить людину добрішою. Автор відчуває й розуміє красу і значення слова краще за інших.
Як читач, я знайшов у книзі багато цікавого, інколи інтригуючого. Найперше, те, що побачив велику кількість матеріалу, завдяки якому автору вдається «охопити географію» найбільшого сільського району України, Закарпаття, подавати інформацію з місць, куди, в силу об’єктивних причин, не часто навідувалися журналісти. Автор висвітлює та відтворює події та факти з відмінним знанням своєї справи. Такі люди, які прагнуть прийти до читача зі щирим, правдивим словом, заслуговують на  високу оцінку.
Також у книзі написано про ті особистості, яких вже немає, але за своє коротке життя   зробили великий внесок  в життя суспільства та регіону, були шанованими людьми.
Більшість публікацій присвячені медичній тематиці, зокрема, успіхам та проблемам служби переливання крові, ювілейним датам колег-лікарів, найпомітнішим подіям профспілкового життя тощо.
Як безпосередній учасник, Василь Йовдій намагався передати атмосферу дружніх візитів, релігійних та національних свят, фестивалів народного мистецтва, форумів, презентацій, розповісти про діяльність соціально-культурного товариства румунів Закарпаття ім. Іоана Мігалі де Апша та «Дачія», партнерські стосунки з румунськими колегами …
Василь Юрійович не зупиняється, а продовжує працювати на благо свого народу. Його матеріали дуже часто публікують у районній газеті, а творчі нахили відзначають знані і поважні особистості.
Не всі кореспонденції, нариси, інтерв’ю, замальовки та інформації використані у книзі «Слово – моє життя». Є надія, що найближчим часом і вони побачать світ.
 Ми вдячні автору за чесність, моральність, державність, за те, що вчить нас працювати, любити, прощати, навчатись, досягати мети. Хочеться побажати В.Й.Йовдію, щоб і надалі його чесне, виважене слово хвилювало людські серця й перебувало на сторожі правди та добра. А художньо-документальне видання  «Слово – моє життя…» буде як добрий товариш, як настільна книга, в якій можна почерпнути багато цікавого і повчального. Переконаний, для наступного покоління  ця книга стане доброю історичною згадкою про рідну Тячівщину.
Михайло Голубка, кандидат економічних наук, доцент кафедри Національної академії управління (м.Київ), завідувач кафедри ВНЗ «Львівський кооперативний коледж економіки і права».
«Слово –  моє життя…»
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.