Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » В Ужгородському скансені відзначили День Бедевлі

В Ужгородському скансені відзначили День Бедевлі

08:50, 06.08.18
133
Культура / Суспільство / Події / Сільське життя
В Ужгородському скансені відзначили День БедевліМинулої суботи в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту пройшов День села Бедевлі, присвячений 130-річчю з дня побудови хати, перевезеної до скансену з цього села.

Свято розпочалося з круглого столу на тему «Тячівщина в історії та культурі краю». З вітальним словом до учасників звернулись директор музею Василь Коцан, сільський голова Бедевлі Іван Рішко та син відомого бедевлянця, доктора історичних наук М.П.Тиводара Роман Тиводар. Свято також відвідали дружина, дочка та правнуки М.П.Тиводара.
У рамках круглого столу було обговорено сім доповідей. Доктор історичних наук, один із засновників Закарпатського музею народної архітектури та побуту П.Федака поділився спогадами про часи створення та відкриття скансену в Ужгороді: від виникнення ідеї до відкриття музею. Основну увагу він звернув на формування музейної експозиції, пошук та перевезення і встановлення на ній музейних об’єктів, зокрема і хати з с. Бедевля. П.М.Федака наголосив на важливій ролі в цьому процесі Михайла Тиводара, на той час вже кандидата історичних наук.
Кандидат історичних наук, заступник декана факультету історії та міжнародних відносин ДВНЗ «Ужгородський національний університет» Н.П.Керецман теж ділилась цікавими спогадами про М.Тиводара як вчителя і колегу: його постать як науковця, педагога, ставлення до нього студентів та колег-викладачів.
Ще одного відомого бедевлянця, фольклориста Антона Баника у своїй доповіді згадав заслужений діяч мистецтв України Іван Хланта. Він наголосив на важливості постаті А.Баника у збереженні та популяризації традиційного народного фольклору, зокрема такого його жанру, як анекдот.
Короткий екскурс в історію села Бедевля від часів заснування до сьогодення здійснила вчитель Бедевлянської ЗОШ І-ІІІ ст. О.Гуцул.
Три доповіді, присвячені пам’яткам матеріальної культури Тячівщини в фондовій колекції ужгородського скансену, підготували співробітники музею. Заступник директора по науково-освітній роботі М.І.Мегела подала узагальнюючу характеристику експонатів окремих груп зберігання, закуплених для музею в різний час на Тячівщині. Завідуюча відділу експозиції та науково-дослідної роботи В.Симкович познайомила учасників круглого столу з колекцією килимів Г.Візичканич – відомої килимарниці з с. Ганичі. Завершувала роботу круглого столу доповідь кандидата історичних наук, директора музею В.Коцана, яка була присвячена особливостям крою та оздоблення традиційного народного одягу тересвянських долинян ХІХ – першої половини ХХ ст.
О 14.00 учасники круглого столу та всі відвідувачі музею перемістились на подвір’я хати з с. Бедевлі, де мали змогу послухати народних пісень, потанцювати під народну музику та скуштувати традиційних страв з Бедевлі. Все це для поціновувачів народної культури підготували гостинні бедевлянці, зокрема вокальний ансамбль «Бедевляночка» сільського будинку культури, а також троїсті музики. 130-річна хата, народна пісня і танець, безліч смаколиків створили незабутню атмосферу родинного затишку.
У рамках свята діяли майстер-класи та ярмарка-продаж майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, а також дегустація крафтового пива від броварні «Fichten brewery». 
Закарпатський музей народної архітектури та побуту.
В Ужгородському скансені відзначили День БедевліВ Ужгородському скансені відзначили День БедевліВ Ужгородському скансені відзначили День БедевліВ Ужгородському скансені відзначили День Бедевлі

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.