Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Про ігрові програми в контексті клубної роботи

Про ігрові програми в контексті клубної роботи

14:32, 29.10.18
165
Культура
У вересні ц.р. КВНЗ «Ужгородський коледж культури і мистецтв» Закарпатської обласної ради виграв грант від Українського культурного фонду на проведення фестивалю ігрових програм «Грайлик». Представлений проект спрямований на використання всіх можливостей організаторів дозвілля закладів культури області для участі у змаганні на найкраще проведення дозвілля у форматі  сюжетно-ігрових програм. Проектом передбачено попереднє проведення виїзних майстер-класів у райони з тим, щоб ознайомити клубників з кращими зразками традиційних національних та сучасних ігор.18 жовтня такий семінар відбувся у малому залі РБК. З його метою і програмою присутніх ознайомила в.о. директора методцентру відділу культури РДА О.І.Сасин. Безпосередню розмову започаткувала Заслужений працівник культури, викладач Л.І.Ухач, котра наголосила: було представлено 700 проектів, в ході грантового суперництва мистецький коледж увійшов у першу «десятку».
– Ми хочемо, щоб ви пригадали, як можна зорганізовувати дозвілля, реалізовуючи ігрові програми, – зазначила викладач коледжу Г.С.Василик, яка повела мову про тематику ігрових сюжетів.
– Діти завжди із задоволенням беруть участь у іграх,– продовжила вона, – до того ж програма може використовуватись неодноразово.
Г.С.Василик запропонувала клубним працівникам взяти участь у обласному конкурсі, де визначатимуться переможці в різних номінаціях, зокрема, за авторський твір, режисуру тощо.
Невичерпне джерело тем і сюжетів – це народні мотиви. Думками щодо їх використання під час організації ігрового дозвілля поділилася з аудиторією педагог В.О.Кучмаш.
– Клубні працівники не можуть обійтися без народних традицій, – сказала вона. – Це ворожіння на Андрія, рольова різдвяна коляда, щедрування (вінчування) на старий Новий рік, вечорниці.
У постановці сюжетно-рольового дійства організатори дозвілля неминуче стикаються з проблемою музичного супроводу. Поради висловила Заслужений працівник культури Є.М.Сівак.
– Гра неодмінно має бути поєднана з музикою, – сказала вона. – Однак, добираючи її, слід зважати на пору року, характер гри.
Виступаюча ознайомила з власним сценарієм «Що смакує закарпатцю», до якого найбільше пасують народні мелодії. До речі, сценарій «Закарпатської свальби» теж належить Є.М.Сівак. 
Семінар мав і практичний характер: Є.Я.Баб’як провела з культпрацівниками району хореографічний майстер-клас з елементами ігрового спілкування. А її колега – Л.І.Ухач – з виготовлення і використання реквізиту. 
На завершення студенти коледжу запропонували клубникам взяти участь у іграх. Найактивнішими учасниками та переможцями виявились О.Жмурко, О.Кубарич, М.Грись, В.Федина, Л.Патяник та інші.
У такий спосіб працівники культури отримали унікальну можливість повчитися мистецтву роботи над сюжетно-ігровою програмою.
Ганна Макаренко. 
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.


Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.