Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Письменниця з Красної видала свій перший роман-есе

Письменниця з Красної видала свій перший роман-есе

10:41, 08.01.19
554
Культура / Знай наших
Приємний подарунок під завісу 2018 року отримала письменниця з Красної Тетяна Грицан-Чонка – її перший роман-есе «Живі двері, або Я – спіле Яблуко віків. Я – Жінка…» вийшов друком  у видавництві «Український пріоритет», що у Києві. А редактором видання є Володимир Шовкошитний. Хоч для авторки це вже 11 книга творів, однак перші 10 збірок були лише поетичними. А нова книга стала для неї  першою значимою спробою заявити про себе як прозаїка. 
Як зазначено в анотації до видання, це твір про те, як на Карпатських полонинах споконвіків, від самого початку світу живуть Олені. Ар – мудра олениця, глава Роду. Мі-Ра – допитливий внук, що хоче пізнати чуття, перевтілення, прагнення, мислення, взаємозв’язок всього живого і неживого, таїни життя на землі, зародження і смерть. Ар йому допомагає, наставляє, як цілий рід Оленів. Звеличення роду, його продовження за будь-яких обставин стає апофеозом інтелектуального роману-есе. І ця тема стає  провідною у всіх 65 есе, які й об’єднані у один художній твір – роман.
Афористичність, використання нових  поетичних образів, зі свідомим акцентуванням свіжих метафор, з переходом на розмовну інтонацію і лексику. Це і поезія у прозі, й елементи наукового нарису, і філософського трактату. Але передусім це жива, свіжа і завжди несподівана думка.
Вл. інф. 
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.