Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Про все, що зроблено з талантом і любов’ю

Про все, що зроблено з талантом і любов’ю

10:19, 11.02.19
507
Культура
Щорічна підсумкова нарада у відділі культури РДА – це завжди об’єктивна й ґрунтовна розмова про зроблене й ще недопрацьоване, про те, наскільки працівники галузі минулоріч зуміли бути активними й креативними на різних напрямках і з якими новаторськими задумами вступили у рік новий. У діловому спрямуванні вона тривала і на цей раз, зібравши 5 лютого у малому залі РБК провідних фахівців, почесних гостей та аматорів мистецької царини.

Насамперед, головний спеціаліст відділу Ольга Магула надала слово керівнику відділу культури РДА В.А.Гудаку. Виступаючий підкреслив, що важливе завдання – популяризацію та примноження культурних цінностей, задоволення культурно-мистецьких потреб населення в районі забезпечує розгалужена мережа закладів – 29 БК та клубів, в т.ч. районний будинок культури, 45 бібліотек, серед яких 2 центральні районні – для дорослих та дітей, 9 дитячих шкіл мистецтв, 4 музеї.
Василь Антонович навів переконливу статистику проведених у 2018-му році культурно-масових заходів до державних свят, районних оглядів-конкурсів і фестивалів та обласних конкурсів і фестів, у яких тячівці брали участь.
Колективи відділу культури здійснювали виїзди з концертними програмами у Чехію, Румунію, Угорщину і Словаччину, – зазначив Василь Антонович. – Підвищенню професійного рівня фахівців сприяли чотири районні семінари та стільки ж засідань ради відділу культури з питань підсумків діяльності закладів, підготовки закладів до осінньо-зимового періоду 2018-2019 років, про стан виконавської дисципліни. Для підтримки духу патріотизму серед населення проводилась робота, спрямована на героїзацію осіб, які віддали  своє життя за Україну. В ході благодійних акцій здійснювався збір коштів на підтримку воїнів АТО. Відбувся ряд патріотичних акцій та зустрічей з учасниками військових дій на сході країни.
Коротко зупинився виступаючий на  виконаному минулоріч обсязі роботи в закладах централізованої бібліотечної системи, дитячих школах мистецтв та музеях. Завершив звітування переліком основних завдань, над якими працює відділ культури. Це створення умов для розвитку професійного музичного, театрального, хореографічного, образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва і самодіяльної творчості,  збереження та відтворення історичного середовища району; відродження осередку народної творчості, художніх промислів і ремесел, організація обліку, охорони, реставрації, використання і модернізація історико-культурної спадщини краю; покращення стану забезпечення бібліотек літературою та періодичними виданнями; здійснення поетапної реконструкції та капремонтів об’єктів культури і мистецтва.
Про роботу районного методичного центру та клубних закладів району з культурного обслуговування сільського населення інформувала в.о. директора РБК Н.Й.Сасин. Вона, зокрема, підкреслила, що в калейдоскопічному розмаїтті масових заходів та урочистостей, зорганізованих клубними працівниками, особливо яскравими були звіт творчих колективів району «Весняна мозаїка Тячівщини», проведений з метою відродження національних традицій та фольклору. У рамках творчого звіту підтвердили звання «народний» троїсті музики родин Гудаків, Маньо, Шіманів, інструментальний оркестр викладачів шкіл мистецтв та вокальний ансамбль «Вишиванка» Вільховецької ОТГ. Традиційно культосвітяни долучилися до участі у ІІІ обласному етнофестивалі «Закарпатська свальба», на якому гостей зустрічали фольклорні гурти клубів Новобарова, Новоселиці, Углянського куща, Буштина та народний вокальний ансамбль «Тисяночка» Буштинської ДШМ. На Днях добросусідства Україна – Словакія та Україна – Румунія  район гідно представили юні хореографи Нижньоапшанської ДШМ та фольклорного колективу РБК, народні троїсті музики родини Гудаків, Шіманів та Маньо. Цьогоріч обласне свято, приурочене Всеукраїнському дню працівників культури та майстрів народного мистецтва, відзначили в Тячеві, на яке приїхали делегації з усіх районів Закарпаття.
За результатами всеукраїнського огляду-конкурсу клубних закладів у сільській місцевості, який проходив у два етапи, ІІІ-тє місце присуджено будинку культури села Лопухово (директор Василина Джуган).
Матеріальна база більшості сільських клубів на належному рівні, оновлення потребує технічне оснащення закладів.
Як завжди, конкретним і змістовним був виступ директора Тячівської централізованої бібліотечної системи І.С.Ключкей, котра відзначила факт поповнення бібліотечного фонду ЦРБ та ЦДБ за рядом програм, започаткування серії методичних видань «Літературні ювілеї», проведення семінарів-практикумів та цілої низки культурно-просвітницьких заходів, зустрічей, свят, вечорів-зустрічей, акцій і книжкових виставок, що відбулися у книгозбірнях району. Бібліотеки Тячівської ЦБС залучали юних користувачів до участі у Всеукраїнських та районних конкурсах. За участь у виставці Міжрегіонального конкурсу дитячої листівки «Від перлинок Слобожанщини до родзинок Закарпаття» нагороджено 5 юних користувачів бібліотек району.
У Всеукраїнському дитячому літературному конкурсі «Творчі канікули» І місце в області отримали 4 юних користувачів бібліотек – Яна Лева (с.Теребля), Михайло Попович (с.Калини), Людмила Шелемба (с.Широкий Луг) та Роман Ясінко (с.Руське Поле). За підсумками конкурсу найкращі роботи дітей ввійшли до збірки «Творчі канікули – 2018», який видала Національна бібліотека України для дітей, серед них і твори згаданих Яни Леви та Михайла Поповича.
Солідний пласт роботи, здійснений у стінах дев’яти дитячих шкіл мистецтв, охарактеризувала в.о. директора РМЦ відділу культури РДА О.І.Сасин. Зокрема, відзначила, що мистецьку славу району примножили учнівські та викладацькі творчі колективи  дитячих шкіл мистецтв: Солотвинської ДШМ – дитячий фольклорний ансамбль (керівник М. Влад) та вокально-танцювальний колектив «Нефелейч» (керівник Є. Вайнагі), чиї виступи були включені до програми Міжнародного фесту до Дня Сім’ї у м. Ніредьгаза (Угорщина).
Відрадно, що учні Дубівської ДШМ (викладач Т.І.Дикун) здобули ІІІ місце на міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «Місто Лева-2018», а колектив Буштинської ДШМ (керівник О.Вейгеш) та Нижньоапшанської ДШМ (керівники Л.Влад та М.Лаврюк) представили культуру краю на колядницькому фесті у м. Сігет (Румунія). Окрасою урочистостей району є концертні номери у виконанні вокальних ансамблів викладачів Углянської, Нересницької та Тячівської мистецьких шкіл. 70 інструменталістів та 52 учні мистецьких відділів вибороли призові місця на конкурсах Міжнародного, Всеукраїнського та обласного значення. 30 випускників 2018 року продовжили навчання у вузах.
В якості голови райкому профспілки  прозвітувала Олеся Сасин і про роботу профспілкової організації працівників культури. Про бойовитість й дієздатність профспілки свідчать, зокрема, результати огляду-конкурсу на кращу первинну організацію, що тривав упродовж 2017-2018 рр. Адже дві «первинки» – Буштинської та Дубівської ДШМ нагороджені грамотами й грошовими дотаціями для статутної діяльності. Позитивним епізодом в житті профспілки була й участь у VІ-ій обласній спартакіаді працівників закладів культури Закарпаття, на якій, до речі, команда тячівців представляє район щороку. Активно включилися спілчанці у проведення цьогорічного професійного свята, яке продемонструвало велич нашого краю, національний колорит Мараморощини.
За результатами кожної наради подавалися звернення та заяви до Президента України, Верховної Ради, Кабміну щодо проблемних питань, зокрема, курортного оздоровлення, оплати гірських, пенсійного забезпечення, які найбільше  хвилюють людей... 
Чимало теплих, вдячних слів прозвучало на адресу районних культармійців за те, що творять свято  серед буднів, з вуст першого заступника голови РДА М.М.Полажинця, директора Ужгородського коледжу культури та мистецтв Наталії Шетелі та представника Департаменту культури Закарпатської ОДА Вікторії Гойдош, спеціаліста управління освіти, охорони здоров’я, культури, молоді та спорту Тячівської міської ради Едіти Петер. Декому ж було адресовано порцію персональної уваги. Йдеться про Почесні грамоти, вручені від райвідділу культури Тячівської РДА, районної ради та Департаменту культури ОДА за сумлінну працю та досягнення на мистецькій ниві і з нагоди особистих ювілеїв.
Що ж до роботи закладів культури і мистецтв у 2018 році, то було визнано, що відповідає вона оцінці «добре». Отже, курс правильний, завдання окреслені, можливості є. Залишається працювати, вдосконалюватись і – досягати нових рубежів.
Ганна Макаренко.

Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.