Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Мова серця, музика слів

Мова серця, музика слів

14:12, 01.04.19
111
Культура / Події
Щороку, 21 березня, відзначається Всесвітній день поезії, встановлений ЮНЕСКО у 1999 році. Шанують це свято й на Україні, адже воно надає можливість заявити про себе усім, так  чи інакше причетним до цього літературного жанру – поетичним клубам, творчим об’єднанням, ще маловідомим, початкуючим авторам.

Як відомо, на Тячівщині також діє творче об’єднання митців, серед яких немало людей, що  прагнуть донести до інших глибину власних почуттів та роздумів засобом поетичного слова. І в  тих із них, хто завітав цього  дня до картинної галереї РБК, на зустріч з  тячівськими одинадцятикласниками, з’явилася чудова нагода переконатися у впливі на людську особистість власного, вистражданого й виграненого в творчих пошуках поетичного слова.
До присутніх насамперед звернулася керівник мистецького об’єднання, директор картинної галереї Любов Бобрушко. Вона повела мову про роль поезії в житті людини, про її дивовижну здатність відтворювати найтонші порухи людської душі в радості, горі, у тузі і сподіваннях. Крилате, проникливе й правдиве поетичне слово допомагає повніше відчувати красу життя, осмислити його щасливі й драматичні  події, відчути свою спорідненість з  тими, хто пережив подібні миттєвості.
Продовжила розмову на цю тему людина, котра вже зібрала на творчому шляху щедрі поетичні ужинки – авторка 19 (!) книг, більшість з яких присвячена дітям, – лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії ім. Миколи Сингаївського Юлія Юріївна Драгун.
– Книга – це дзеркало життя, – сказала вона зокрема, – й кожному читачеві вона відкриває багато істин. А справжня поезія завжди хвилює, адже пишеться чулим і вразливим серцем автора. 
На підтвердження сказаного Юлія Драгун прочитала власного вірша «Материна калинонька». До речі, нещодавно з-під її пера вийшла у світ нова книга казок та оповідань «Як гарно мати друзів» (вид-во «Академія»), що вчить діток дружити  й допомагати одне одному.  Адже письменниця вважає, що кожен  написаний для дітей рядок повинен навчити їх чомусь хорошому й корисному. Авторка  поділилася власними спогадами про те, з яким  душевним трепетом вчитувалася в дитинстві у пророчі Кобзареві рядки, наснажені його любов’ю до України. 
– Любіть і ви свою  Батьківщину, старайтеся бути її гідними синами й доньками, працюйте, дерзайте, творіть, шліфуйте свій талант, аби він блищав і радував людей, – закликала школярів Ю.Ю.Драгун.
Не менш емоційним був виступ тересвянської поетеси А.Новаленко, завідувачки селищної книгозбірні, котра палким поетичним словом відгукнулася на події воєнного протистояння на сході, в якому гинуть і зазнають жахливих каліцтв молоді українські солдати. Про це йдеться у віршах «Серце воїна» та «Наснага». Є в доробку Аліни Новаленко й вірші, пронизані світлим, оптимістичним настроєм, а також дотепні гумористичні твори.
Поділилися з учнями творчим доробком і Наталія Орос, зав. Буштинської бібліотеки-філії,  Ганна Рак з Тереблі, котра, до речі, готує до друку нову збірку поезій, Тетяна Микуляк з Дубового та тячівець Михайло Град.
В ці хвилини, під магічним впливом римованих строф, кожен із школярів вкотре пересвідчився, що поезія – це не просто набір віршованих рядків, а мова серця, яка додає життєвої снаги і вчить любити прекрасне – золоте сонце, високі гори, спів солов’я, квітування весни, рідний край. Це – музика слів, що робить наше життя прекрасним і змістовним.
Ганна Макаренко.


Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.