Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Книга повернула в минуле

Книга повернула в минуле

09:19, 16.09.19
127
Культура / Суспільство / Події
Днями у заповненому актовому залі Закарпатського машинобудівного технікуму в Дубовому відбулася презентація книги п. Володимира Мороза «У серці Мараморошу: історія греко-католицької спільноти Дубового й околиць».


Присутні, серед яких греко-католицьке духовенство із району, мали можливість почути про історію написання книги, та зі слів автора заглибитися у зміст її розділів. Книга присвячена релігійній та національній історії центральної частини Мараморощини – селища Дубового і його околиць – від часів пізнього Середньовіччя й аж до наших днів.
Особливе місце у презентації було відведено періоду, позначеному гострими міжконфесійними конфліктами, етапові відродження греко-католицької громади Дубового та околиць у кінці 1980-х – на початку 1990-х та її подальшому розвиткові, адже у залі було чимало присутніх  свідків тогочасних подій.
Організатором презентації новодруку, як і його написання, виступив настоятель місцевої греко-католицької громади о. Теодор Мацапула, який представив присутнім автора та розповів, як виник задум створення книги та як він реалізувався.
До присутніх також від імені місцевої влади звернулася секретар селищної ради п. Василина Руснак та директор Закарпатського машинобудівного технікуму п. В’ячеслав Горобець.
До слова був запрошений і п. Михайло Носа, поет, викладач та літературний редактор книги, який звернув увагу на науковий рівень видання та його значення для сучасного покоління.
Хвилюючим був виступ п. Христини Гарги, яка від імені родини переслідуваного священика о. Йосипа Гарги дякувала автору та вручила йому у подарунок сімейну реліквію – картину покійного сина о. Йосифа – Андрія Гарги.
Завершилася презентація словом о. Теодора, який висловив вдячність усім, хто був причетний до появи нового видання.
Парафія смт Дубове.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відбудеться «День кар’єри»
З метою профілактики безробіття серед молоді, надання всебічної і актуальної інформації про професії, які користуються попитом на сучасному ринку праці, ознайомлення з послугами служби зайнятості Тячівський районний центр зайнятості організовує «День кар’єри».
Захід відбудеться 24 жовтня 2019 року в м. Тячів на площі Поштовій, початок о 12.00 год.
Тячівський районний центр зайнятості.

Сигнали оповіщення будуть навчальними
Управління цивільного захисту Закарпатської обласної державної адміністрації повідомляє, що 16-17 жовтня 2019 року проводитиметься комплексна перевірка загальнодержавної та територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення із залученням всіх засобів доведення інформації  (електричні сирени, гучномовці, а також електричні сирени системи «Павіан»). Звертаємося до усіх мешканців району та гостей з проханням зберігати спокій та пам’ятати, що всі сигнали, котрі будуть передаватися в цей період в ефірі дротового радіомовлення та через гучномовці, розміщені у місцях масового перебування людей (вокзали, школи, місця громадського відпочинку), а також сигнали електросирен, розміщених на території підприємств та організацій, є навчальними.


128 бригада запрошує на екскурсію
128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада запрошує усіх бажаючих відвідати захід «День відкритих дверей», який відбудеться 20 серпня 2019 року о 10 годині за адресою: м. Мукачево, вул. Зріні Ілони, 153. Під час заходу будуть показані нові зразки озброєння, повсякденна діяльність військової частини. Також буде проведена екскурсія в музеї бойової слави бригади, де відвідувачі ознайомляться з цікавою історією створення та бойовим шляхом славетної бригади.
Тячівський РВК.

Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.