Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » В гостях у румунських музейників

В гостях у румунських музейників

08:57, 13.01.20
116
Культура / Суспільство
На запрошення мерії м. Сигет (Румунія) делегація у складі представників товариства румун Закарпаття ім. Іоана Мігалі де Апша – автора цих рядків, І.Ю.Влада М.Г.Лумея, Ю.В.Мойша Ю.Ю.Ботоша 28 грудня взяла участь у форумі, організованому працівниками етнографічного музею міста, присвяченому народним звичаям і традиціям.


Зі словами щирих привітань виступили мер міста Сигету Василь Хорія, директор музею Георге Тоденка, Антонетта Олтеону – викладач Бухарестського університету (факультет мови та літератури), Камеліа Бурхела – науковий співробітник музею історії м. Залеу, Іон Ботош – директор музею с. Нижня Апша.
Програма заходу була насиченою і цікавою. До неї включили презентацію книги директора Сигетського музею Г.Тоденки «Мараморощина – проти Віденського договору 1940-44 рр.», а також моєї книги «Оповідання з правого берега Тиси». Особисто мені було приємно, коли Георге Тоденка схвально відгукнувся про збірку моїх оповідань, зокрема, наголосив, що написана вона колоритною, живою мовою, доступною для широкого читача.
Я, у свою чергу, подякував організаторам зібрання за запрошення, коротко ознайомив присутніх зі змістом новодруку, розповів про те, що мене наштовхнуло на творчість.
– Хочеться, аби це видання було перекладено  українською, – висловив насамкінець побажання, яке дружно підтримали присутні.
Увазі учасників заходу було запропоновано понад 30 рефератів: виступаючі говорили про народні традиції регіону, і нам, румунам з правого берега Тиси, було дуже цікаво, адже багато тутешніх звичаїв та обрядів перегукуються з нашими.
Конференція  була запланована на два дні, проте після того, як основна програма вичерпалась, наша делегація повернулася додому.
Хочеться щиро подякувати директору музею м. Сигет Георгу Тоденці за запрошення, бо отримали чудові  враження. Я ж іще більше упевнився в тому, що в Румунії моя книга вийде в світ  українською мовою.
Василь Йовдій, голова товариства румун Закарпаття ім. Іоана Мігалі де Апша. 
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Передплата на «Дружбу» на 2020 рік розпочалася
Шановні читачі нашого сайту! Ми вдячні вам за вашу незмінну підтримку, за ваші лайки і перепости на наші публікації! Сподіваємося, що ви підтримаєте і паперовий варіант газети, передплативши її у своєму поштовому відділенні.Відбудеться «День кар’єри»
З метою профілактики безробіття серед молоді, надання всебічної і актуальної інформації про професії, які користуються попитом на сучасному ринку праці, ознайомлення з послугами служби зайнятості Тячівський районний центр зайнятості організовує «День кар’єри».
Захід відбудеться 24 жовтня 2019 року в м. Тячів на площі Поштовій, початок о 12.00 год.
Тячівський районний центр зайнятості.

Сигнали оповіщення будуть навчальними
Управління цивільного захисту Закарпатської обласної державної адміністрації повідомляє, що 16-17 жовтня 2019 року проводитиметься комплексна перевірка загальнодержавної та територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення із залученням всіх засобів доведення інформації  (електричні сирени, гучномовці, а також електричні сирени системи «Павіан»). Звертаємося до усіх мешканців району та гостей з проханням зберігати спокій та пам’ятати, що всі сигнали, котрі будуть передаватися в цей період в ефірі дротового радіомовлення та через гучномовці, розміщені у місцях масового перебування людей (вокзали, школи, місця громадського відпочинку), а також сигнали електросирен, розміщених на території підприємств та організацій, є навчальними.


128 бригада запрошує на екскурсію
128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада запрошує усіх бажаючих відвідати захід «День відкритих дверей», який відбудеться 20 серпня 2019 року о 10 годині за адресою: м. Мукачево, вул. Зріні Ілони, 153. Під час заходу будуть показані нові зразки озброєння, повсякденна діяльність військової частини. Також буде проведена екскурсія в музеї бойової слави бригади, де відвідувачі ознайомляться з цікавою історією створення та бойовим шляхом славетної бригади.
Тячівський РВК.

Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.