Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Унікальну тримовну бібліотеку відвідують солотвинці

Унікальну тримовну бібліотеку відвідують солотвинці

08:50, 10.02.20
121
Культура / Сільське життя
Тримовна бібліотека діє у багатонаціональному селищі Солотвино. На вході до книгозбірні, розташованої у будівлі дитсадка по вулиці Європейській, – три таблички: українською, угорською та румунською мовами. Відповідно, і літературу тут можна знайти трьома мовами. З 2006 року бібліотекою-філією №9 завідує і самотужки дає раду з усіма обов’язками Моріца Попп, яка понад тридцять років трудиться у книгозбірні. 

Пані Моріца, як і багато солотвинців, володіє мовами національних спільнот Солотвина. Це відкриває можливості для участі у різноманітних грантових програмах за підтримки сусідніх країн. 
«З 2015 року почала співпрацювати з Національним культурним фондом Угорщини «Марої-програм», – розповідає Моріца Федорівна. – Завдяки цьому фонди бібліотеки поповнилися новими книгами угорською мовою. У 2017-му взяла участь у проекті «За розвиток угорської культури та освіти» за сприяння благодійного фонду Габора Бетлена для угорськомовних бібліотекарів. Виграла грант у 100 тисяч форинтів. За ці кошти придбала ноутбук для потреб установи». 
У 2018 році завдяки цій же програмі за 150 тисяч форинтів вдалося купити меблі для дитячого абонементу. Затишний куток відпочинку став улюбленим місцем розваг для найменших відвідувачів, які приходять разом із батьками. Адже завідувачка книгозбірні впевнена: бібліотека має бути не просто сховищем книжок, а й зручним, комфортним простором для читачів різного віку. 
Активними користувачами бібліотеки є школярі, які беруть участь у різноманітних читацьких конкурсах. До прикладу, переможниця  районного конкурсу «Книгоманія-2018» Мілена Грін брала участь у обласному етапі конкурсу, який проводився в Закарпатській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва (Ужгород). Студенти звертаються за літературою для підготовки курсових і дипломних робіт. 
Люблять читати і солотвинські пенсіонери. 
«Іноді люди поважного віку просять книги, то ношу їм додому», – каже Моріца Федорівна. 
У квітні 2016 року, Солотвинська бібліотека приймала поважних гостей – учасників письменницького проекту «Закарпатські діалоги». Тут побували відомі українські автори Андрій Курков, Валентин Терлецький, Євген Положій, Михайло Рошко та інші. 
Одним із важливих напрямків в роботі бібліотеки є краєзнавство. У фондах книгозбірні зібрано чимало документів з історії Закарпаття та Тячівщини, літературного та культурно-мистецького життя, видання відомих людей  краю та селища, до прикладу, книга вихідця з Солотвина – музиканта й органного майстра Шандора Шрайнера «Тарагот – міст між моїм серцем і душами слухачів».
Моріца Попп намагається бути в курсі актуальних тенденцій у бібліотечній справі. У цьому допомагають курси підвищення кваліфікації та семінари-тренінги, зокрема, для працівників бібліотек, що обслуговують нацменшини, в яких регулярно бере участь. 
Сумлінна праця бібліотечної фахівчині, що прагне знайти ключ до читацьких сердець та бути корисною багатоетнічній громаді, дала свої результати. Два роки тому Солотвинська бібліотека-філія №9 перемогла у першому турі обласного огляду-конкурсу «Краща сільська бібліотека» у номінації «Бібліотека. Громада. Соціальне партнерство».
Єдина проблема, яка чекає на вирішення, – це протікаючий дах будівлі. Коли йде дощ, на другому поверсі зі стелі просочується вода. Тому книги звідси довелося «евакуювати», а електроенергію – відключити. Бібліотекар сподівається, що у відділі культури РДА, на чиєму балансі знаходиться бібліотека, допоможуть зробити необхідні ремонтні роботи. 
Наталія Маджара.


Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Оголошення
У відповідності до норм статті 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» 16.03.2020 року  о 10.00 за київським часом в залі засідань міської ради за адресою: м. Тячів, вул. Шевченка, 2  відбудуться громадські слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації:
• детальний план території земельної ділянки площею 0,0774 га в м.Тячів, вул. І. Франка, 2, цільове призначення якої змінюється для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.; Містобудівну документацію розроблено відповідно до ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій», Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
 Явка власників земельних ділянок на які розробляється містобудівна документація та спеціалістів проектних організацій розробників ОБОВ’ЯЗКОВА. У випадку неявки містобудівна документація розглядатися не буде.
Ознайомлення з містобудівною документацією, текстовими та  графічними матеріалами у відповідному порядку буде здійснюватися з 9.00 до 12.00 в робочі дні, у відділі містобудування, архітектури Тячівської міської ради за адресою: вул. Шевченка, 2 (каб. 8).
Пропозиції та зауваження пропонується подавати письмово до 11.02.2020 року за адресою: 90500 м. Тячів, вул. Шевченка, 2, Тячівська міська рада. Пропозиції, надані після встановленого строку, не розглядаються.

Передплата на «Дружбу» на 2020 рік розпочалася
Шановні читачі нашого сайту! Ми вдячні вам за вашу незмінну підтримку, за ваші лайки і перепости на наші публікації! Сподіваємося, що ви підтримаєте і паперовий варіант газети, передплативши її у своєму поштовому відділенні.Відбудеться «День кар’єри»
З метою профілактики безробіття серед молоді, надання всебічної і актуальної інформації про професії, які користуються попитом на сучасному ринку праці, ознайомлення з послугами служби зайнятості Тячівський районний центр зайнятості організовує «День кар’єри».
Захід відбудеться 24 жовтня 2019 року в м. Тячів на площі Поштовій, початок о 12.00 год.
Тячівський районний центр зайнятості.

Сигнали оповіщення будуть навчальними
Управління цивільного захисту Закарпатської обласної державної адміністрації повідомляє, що 16-17 жовтня 2019 року проводитиметься комплексна перевірка загальнодержавної та територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення із залученням всіх засобів доведення інформації  (електричні сирени, гучномовці, а також електричні сирени системи «Павіан»). Звертаємося до усіх мешканців району та гостей з проханням зберігати спокій та пам’ятати, що всі сигнали, котрі будуть передаватися в цей період в ефірі дротового радіомовлення та через гучномовці, розміщені у місцях масового перебування людей (вокзали, школи, місця громадського відпочинку), а також сигнали електросирен, розміщених на території підприємств та організацій, є навчальними.


128 бригада запрошує на екскурсію
128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада запрошує усіх бажаючих відвідати захід «День відкритих дверей», який відбудеться 20 серпня 2019 року о 10 годині за адресою: м. Мукачево, вул. Зріні Ілони, 153. Під час заходу будуть показані нові зразки озброєння, повсякденна діяльність військової частини. Також буде проведена екскурсія в музеї бойової слави бригади, де відвідувачі ознайомляться з цікавою історією створення та бойовим шляхом славетної бригади.
Тячівський РВК.