Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
Останні новини
» » » » Виставка, покликана надихати

Виставка, покликана надихати

11:31, 24.02.20
195
Культура / Суспільство
Минулого тижня у тячівській картинній галереї ім. Шімона Голлоші відбулася доволі знакова подія, адже саме тут відкрилася перша виставка творів художників Тячівського, Хустського, Мукачівського і Виноградівського районів, зорганізована Асоціацією випускників закладів художньої освіти Закарпаття.Завідувачка галереї Любов Бобрушко, відкриваючи захід, назвала цілий ряд авторських імен, що «засвітилися» на презентації. Це, зокрема, Яна Магей, Петро Керечанин, Василь Когутич, Юлія Сойма, Надія Попович, Віталій Кіч та інші митці пензля, керамісти і різьбярі.
В.о. директора РБК Наталія Сасин, привітавши гостей – художників, викладачів ДШМ, учнівську молодь міста, з приємністю констатувала: виставка – чудова нагода для початкуючих майстрів пензля показати свої роботи  широкому загалу.
Прокоментував художню акцію й голова Асоціації Ігор Луценко, який  поділився певними напрацюваннями. Це угоди з ГО «Митці Тячівщини» та Фундацією українських гуцулів Румунії, яку очолює Василь Попович. 
Ректор Закарпатської Академії мистецтв Іван Небесник віддав належне добрій пам’яті тячівців про Шімона Голлоші, видатного художника ХХ століття, на честь якого в місті встановлено пам’ятник і названо картинну галерею. Адже, народившись у Мараморош-Сігеті, митець певний час працював у Мюнхені, у Бая-Маре, а потім переїхав у Тячів, де плідно творив впродовж кількох літ, до своєї смерті у 1918-му. Похований він в Румунії. Однак Тячів теж може пишатися тим, що тут він жив, творив, ходив його вулицями…
– Я зворушений тим, що готовність до співпраці засвідчив п. Попович, – продовжив ректор. – Ми маємо підтримувати стосунки зі своїми братами з лівого берега Тиси. 
Відзначив виступаючий і належну увагу до мистецької освіти молоді на Тячівщині, де працюють 10 мистецьких шкіл, на відміну від багатьох інших районів.
– Це дуже правильний напрямок, – наголосив І.Небесник, адже не хлібом єдиним живе людина.
«Академічний хід презентації» дещо «розбавив» (за його ж висловом) ужгородець Павло Чучка, котрого І.Небесник представив і як автора гумористичних збірок «Вичурки по-баранинськи» та «Деца у нотаря». Виявляється, Тячівщина йому зовсім не чужа, адже тут, у Ганичівській СШ, П.Чучка, випускник філфаку УжДУ, у 1977-му починав свій трудовий шлях.
– Ця наша поїздка має й агітаційний характер, – зазначив Павло Павлович. – Адже покликана зацікавити юнь, яка тягнеться до малювання, різьбярства і кераміки, й спонукати її до вибору професійного мистецького шляху.
Додав, що гарне враження справили на нього відвідини Дубівської ДШМ, знайомство з викладачем образотворчого мистецтва Надією Миколаївною Черевко. Роботи її вихованців могли б стати чудовим доповненням виставки.
Завершився захід оглядинами виставкової експозиції, на якій було представлено акварельний, масляний живопис – виконані у абстрактній та реалістичній манері пейзажі, натюрморти, полотна з філософським і релігійним сюжетами. А ще – кераміку з глибоким символічним підтекстом,  позначену яскравою авторською індивідуальністю. Безперечно, для всіх це був ковток свіжих вражень, тепла й зворушлива зустріч з невичерпним світом творчості.
Г.Макаренко.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Звернення до мешканців Тячівщини, які повернулися з-за кордону
У зв’язку з ситуацією, що склалася навколо небезпеки поширення коронавірусної інфекції COVID-19, переконливо просимо  дотримуватися карантинних заходів та  самоізоляції.

Увага, важливе оголошення!
В зв'язку з карантинними заходами, оголошення, вітання, співчуття та інші матеріали для публікації можна надсилати
на електронну пошту «Дружби» 
mail@druzhba.uz.ua. Оплата здійснюватиметься через Приват24.
З повагою, колектив редакції "Дружба".
ЗАВТРА В ОДА ПРАЦЮВАТИМЕ «ПРЯМА» ТЕЛЕФОННА ЛІНІЯ
У зв’язку із уведенням карантинних заходів та призупинення особистого прийому громадян, йдучи на зустріч населенню області, вирішено у вівторок, 24 березня 2020 року, в облдержадміністрації провести пряму телефонну лінію «Запитай у влади», під час якої громадяни зможуть звернутися до в.о. голови обласної державної адміністрації Олексія Гетманенко з особистих питань.