Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Фільм про столітнього закарпатця двічі найкращий

Фільм про столітнього закарпатця двічі найкращий

10:03, 17.08.20
362
Культура / Суспільство / Наші земляки
Фільм В’ячеслава Бігуна «Многая літа. Стойко» здобув головну нагороду та приз за «Найкращу режисуру» VII Міжнародного фестивалю історичного кіно «Поза часом», повідомляють організатори та кіно-база IMDb.com. Автор створив життєствердну кінокартину довгожителя Степана Стойко про секрети довголіття, закарпатську ментальність і зв'язок із природою.

В’ячеслав Бігун, відомий 25 титулованими фільмами, як-от «Серце мами Гонгадзе» і «Сильні духом», познайомився з героєм стрічки під час екранізації життя і творчості Івана Чендея, завдяки родині письменника і сценариста фільму «Тіні забутих предків». Останні  кадри з героєм зафільмовано 14 березня 2020 року, в день його сторіччя, а перші – у Львові, 25 серпня 2016 року. Тоді вченому виповнилося 96  і минало 70 літ, як він став дружбою на весіллі І.Чендея. Режисера захопили оптимізм, життєлюбність і працьовитість закарпатця, а зразкова пам'ять створила шанс відтворити як особисту, так і турбулентну історію краю.
Теми фільму постали з часом. З його кадрів глядач дізнається, як закарпатець зміг прожити більше 100 літ – практичні поради. Адже попри те, що близько 25% українців мають ген довголіття, середня тривалість життя чоловіків – 66 років. Є у фільмі й кадри відзначення столітнього ювілею, які зійшлися в часі з початком пандемії. Глядача зацікавить і погляд на ідентичність закарпатців, ментальність, їх діалектику на фоні зміни режимів у краї. Піднімаються такі раніше табуйовані теми, як служба карян в угорській армії під час Другої світової війни, дволикість, стосунки із органами безпеки. Герой стрічки відверто оповідає про досвід виживання. Нарешті, зв'язок із природою – третя ключова тема, адже відомий вчений- ботанік, присвятив життя пізнанню і захисту царини лісу, за що здобув шану.
Емоційний аспект кінокартини підсилює саунд-дизайн, виконання співу самим героєм і лемківська народна пісня «Чи чули сь-те, милі браття, як боролось Закарпаття». З-поміж багатьох автор обрав її у виконанні Софії Федини, котра люб’язно погодилася включити пісню до стрічки.
Створено стислу та розширену (близько 60 хвилин) версії фільму. Вони демонструються на кінофестивалях і чекають на нові зустрічі з глядачем. Тізер фільму доступний всім, а один демонстрували у Львові, на столітті, досягнуто домовленості про його показ  в університетах.
Журі Міжнародного фестивалю оцінило і талант В’ячеслава Бігуна, відзначивши стрічку призом за «Найкращу режисуру». Загалом більше 25 фільмів режисера і вченого-юриста на літо 2020 року здобули більше 55 фестивальних нагород і 150  номінацій.
Вл.інф.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.   
Розробляється Детальний план території
Розробляється Детальний план території  з метою визначення функціонального призначення земельних ділянок  для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій по вул.Зарічна с. Глибокий Потік, Тячівського району, Закарпатської області. Громадські слухання відбудуться   16.10.2020  року 0 10.00  в приміщенні Глибокопотіцької сільської ради.


Розробляється Детальний план території
Розробляється Детальний план території з метою визначення функціонального призначення земельної ділянки, в межах топо-геодезичної зйомки,  частини вул. Садова в с. Дулово, Тячівського району,  Закарпатської області
Громадські слухання відбудуться   12.10.2020  року 0 10.00  в приміщенні Дулівської сільської ради.