Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Мандрівка поетична до берегів калинових

Мандрівка поетична до берегів калинових

10:13, 31.08.20
206
Культура / Суспільство
Загальновідомо: щоб писати для дітей, потрібне віртуозне вміння. Адже увагу юної аудиторії можна заполонити особливим словом, правдивим, щирим, мудрим, по-материнськи сердечним і лагідним.Такий органічний сплав – доволі рідкісне явище, тож і не так густо в письменницьких рядах нині улюблених дитячих авторів.
Та наша землячка Юлія Юріївна Драгун впевнено посіла серед них своє місце, адже сповна осягнула секрет спілкування з юним читачем, котрому адресувала цілу низку захопливих і водночас пізнавально-повчальних віршованих і прозових книг. Одне з «найсвіжіших» видань – це поетична збірка «Калинові береги», видана у видавництві «Карпати» м. Ужгород, накладом у 500 примірників. Й авторка, і редколегія та видавці зробили все можливе, аби новодрук не залежувався на крамничних і бібліотечних полицях: вже перше візуальне знайомство з ним подарує кожній дитині небуденні враження вишуканим поліграфічним дизайном, ілюстраціями та їх казковим сюжетом, й суто технічними характеристиками, що в сукупності творять високу якість. А поринувши у читання віршованих творів, хлопчики і дівчатка неодмінно відкриють для себе добрий, ясний і затишний світ слова, в якому мирно і гармонійно співіснують діти й звірята, пташки і квіти, трави й хмаринки, тісно пов’язані між собою товаришуванням, взаємодопомогою, любов’ю та розумінням. Саме в цьому – один з основних авторських акцентів – у любові до ближнього, до рідної природи, до отчого краю, кращого понад який немає.
У першому розділі «Кетяги калини» він особливо виразний, пронизаний поетичним сприйняттям світу, захопленням рідними красотами:
Я прийду до свого села,
Як сади  зацвітуть,
Почую з того цвітіння:
Бджоли дружно гудуть.
…На землю ниць упаду –
 Її поцілую,
За те, що зростила мене – 
Любов подарую!
(«Уклін і любов подарую!»).
Цю дитячу книжечку можна вважати своєрідним підручником  патріотизму – вона в захопливій художній формі навчає любити і шанувати рідне – матусю, калиноньку, мужніх синів, що стали на захист України, щоб:
Діточки зростали в мирі
І не горювали.
Та палку любов до неньки  – 
України мали.
Зміст другого розділу «А ми діти-гуцулята» цілком гармоніює з довірливо-безпосереднім дитячим світосприйняттям. Це підкреслює й сама тональність поезій, в яких  бережне й ніжне ставлення до дитини підсилює емоційно забарвлена, пестлива лексика, лагідні звертання:
Давайте, любі дітки,
Загадки відгадайте,
Потім до них малюнки
В журналі відшукайте.
Автор передмови – письменниця, публіцист, голова Української асоціації письменників Західного регіону Елла Красноступ недарма називає видання книгою-читанкою. Бо вона розкриває дитині зміст основоположних понять – добра і зла, правди і кривди,  формує в її душі важливі чесноти – працьовитість, чесність, мужність, сміливість. Окрім цього, третій розділ новодруку  «Ми вже не малята» дарує юному читачеві можливість засвоїти український алфавіт через лаконічні чотириряддя – мініатюрні заримовані оповідки, із якими легко асоціюється кожна буква, що започатковує віршик. Як ось:
Емма – дівчинка нівроку,
Має вишиту сорочку,
Це їй мати вишивала,
На Великдень дарувала.
***
 Хом’як підперся на ціпок:Сідаймо, Зайчику, удвох,
Сідаймо на отой пеньок,
Що під дубочком, в холодок.
Цінні глибоким, цікавим змістом, вміщені тут вірші промовляють водночас і про те, що від книги до книги дедалі мужніє  творчий дар письменниці, її поетичне слово набуває нової, потужнішої експресії, образності, афористичності і  мелодійності.
Це слово «вимальовує» чудові картини, веде у світ чарівних казок, навчає і будить у серцях добрі, прекрасні почуття, ще й дзвенить мелодійними піснями. Над таким словом не владний  час...

Ганна Макаренко.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розроляється детальний план
Розробляється Детальний план території з метою визначення функціонального призначення земельних ділянок частини вул.Головна, в с.Вонігово, Тячівського району, Закарпатської області.
Громадські слухання відбудуться 12.10.2020  року о 10.00 в приміщенні Вонігівської сільської ради.

Розробляється проект
Розробляється «Детальний план території для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд по  вул. Покровська, 14 в с.Крива, Тячівського району,  Закарпатської області.»
Громадські слухання відбудуться   21.09.2020  року 0 10.00  в приміщенні Кривської сільської ради.