Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Районну бібліотеку на карантині оновили

Районну бібліотеку на карантині оновили

09:35, 31.08.20
137
Культура / Суспільство
Працівники Тячівської центральної районної бібліотеки під час карантину часу не гаяли. Тимчасова заборона відвідування вивільнила час для втілення давно назрілих задумів. Тож трудились над створенням комфортного, затишного та зручного простору для читачів.


У відділі абонементу зробили косметичний ремонт, оновили інтер’єр та встановили нові меблі – книжкові стелажі, кафедри та столи, закуплені за кошти відділу культури Тячівської РДА. Зараз тут світло і просторо, а користувачі мають вільний доступ до книжок.
Книголюбів обслуговують з дотриманням карантинних обмежень: для візиту до бібліотеки треба мати захисну маску та рукавички. Щоправда, працювати у читальному залі поки заборонено.
Хоча масові заходи – творчі зустрічі, презентації книг – зараз не проводяться, але, як зауважує директор Тячівської централізованої бібліотечної системи Інна Ключкей, під час карантину відвідувачів побільшало, люди стали знаходити більше часу для читання. Найбільший попит має художня література сучасних українських авторів – Василя Шкляра, Сергія Жадана, Марини та Сергія Дяченків. Популярними є й деякі світові бестселери. До прикладу, завжди на руках книга Дайни Джефферіс «Дочка торговця шовком».
Більшість читачів, як не дивно, – юнацтво та молодь. Більше цікавляться не тільки програмовою, але й сучасною українською літературою. Для юних відвідувачів навіть профорієнтаційну виставку влаштували.
Також у бібліотеці реорганізували інтернет-центр, який з часом втратив свою актуальність, і створили новий відділ – документів регіональними мовами  та інформаційних технологій. Розташований він на першому поверсі будівлі, де раніше діяв інтернет-центр.  Тут зберігається література угорською та румунською мовами, яка теж знаходить свого читача серед мешканців багатонаціональної Тячівщини.
Оновили і столи у читальному залі, меблі в кабінетах, інформаційні стенди, очистили фонди. Карантин пригальмував оновлення книжкових надходжень. Під час карантину надійшли лише дитячі інтерактивні книги з доповненою реальністю «Кіт у чоботях» від Фундації Дарини Жолдак в рамках проєкту «100000 книг для сільських бібліотек». Найближчим часом також очікують на угорськомовну літературу в рамках грантової програми Марої (Угорщина), в якій уже кілька років беруть участь Тячівська та Солотвинська книгозбірні. 
Зважаючи на карантинні обмеження, бібліотечні працівники проводять онлайн-заходи для користувачів. До Дня Незалежності влаштували акцію «10 книг до Дня Незалежності», читацький онлайн-марафон. Кажуть: для читачів двері книгозбірні завжди відчинені, однак за умови дотримання протиепідемічних правил.
Н.МАДЖАРА.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розроляється детальний план
Розробляється Детальний план території з метою визначення функціонального призначення земельних ділянок частини вул.Головна, в с.Вонігово, Тячівського району, Закарпатської області.
Громадські слухання відбудуться 12.10.2020  року о 10.00 в приміщенні Вонігівської сільської ради.

Розробляється проект
Розробляється «Детальний план території для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд по  вул. Покровська, 14 в с.Крива, Тячівського району,  Закарпатської області.»
Громадські слухання відбудуться   21.09.2020  року 0 10.00  в приміщенні Кривської сільської ради.