Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Увінчавши понад десятиліття пошуків...

Увінчавши понад десятиліття пошуків...

10:21, 19.10.20
374
Культура / Сільське життя
Особливість дослідницької літературної праці полягає в тому, що в ній завжди зарано ставити крапку. Так склалося і з книгою «Історія освіти та школи у закарпатському селі Калини», перше видання якої побачило світ у 2016  році під авторством І.В.Стойки, Г.Ю.Стойки та В.Ф.Бойчук. Бо після її виходу у світ з різних джерел до авторів та упорядників почала надходити нова інформація, котра теж заслуговувала на увагу й була б дуже доречною у загальному контексті.
Так, власне, виникла ідея перевидання, і – почалася робота. В результаті додалися цілих 5 розділів та  18 підрозділів, – про професії, які опанували випускники школи, їхні спортивні досягнення, про дошкільну освіту і почесних гостей школи, села та односельчан, воїнів-інтернаціоналістів, учасників Другої світової війни... Можна зрозуміти авторів видання і в їх закономірному бажанні розповісти читачам про інші грані з життя рідного села, зокрема, церковно-релігійного, культурного, розвиток інфраструктури, а, отже, і діяльність медичних установ, пошти, торговельних закладів… За всім цим – скрупульозна пошукова праця, зустрічі, поїздки, знайомство з різного роду періодикою. В результаті й народилася книга, котра буквально днями зійшла з поліграфічного конвеєра. Наталія Іванівна Меклеш, яка вписала до новодруку солідний пласт нового матеріалу (й стала четвертим автором книги), з гордістю демонструє добротне, з відмінним поліграфічним смаком оформлене видання і розповідає: освітянський літопис села готувався понад десятиліття. Це – сконцентрована пам’ять про цілий ряд поколінь випускників та педагогів Калинівської і, на цей раз й Калини-Зарічанської шкіл. У доповненому виданні – чимало нових, цікавих сторінок з фотоілюстраціями, які доносять подих часу, надають виданню документальної цінності. Йдеться про газетні публікації, виписки з книги реєстрації свідоцтв і атестатів, фото випусків різних років. Своєрідною «родзинкою» видання можна вважати розділ про багатодітні родини калинчан, в яких виховувалося 10 і більше дітей. Значно доповнений словник закарпатських діалектизмів. Знайомство з книгою буде легким і приємним й завдяки зручному шрифту. Порадують читача й кольорові ілюстрації, серед яких – і велична панорама села, й художні роботи обдарованих вихованців, і зафіксовані зустрічі учнів та вчителів.
Звичайно, без підтримки спонсорів здійснити цей задум було б неможливо. Тому авторам хочеться щиро подякувати  їм за  внесок у цю справу, за пам’ять про школу і любов до своєї маленької батьківщини.
Що ж до 300 екземплярів новодруку (частину ще треба викупити з друкарні), які стануть не лишень надбанням зацікавлених калинчан, а й бібліотек району та всієї України (20 книг розіслано за кошти спонсорів  у книгозбірні Києва, Львова, Одеси, Харкова та ін.), то це неординарний пізнавальний матеріал локально-історичного плану, один із тих «пазлів», з яких складається історія краю, котру потрібно шанувати і берегти, бо вона – наша.
Ганна МАКАРЕНКО.
P.S.: Книга призначена для краєзнавців, істориків, етнографів, освітніх закладів, закладів культури  і всіх хто хоче і прагне пізнати свій рідний край.

Читайте також:
Коментарі:
Аватар
Яррі Одл 20 жовтня 2020 08:22
  • Подобається
  • 0
Честь і хвала авторам! Видання вийшло дійсно вагомим. А для Калин воно взагалі буде унікальним краєзнавчим джерелом.

Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.   
Розробляється Детальний план території
Розробляється Детальний план території  з метою визначення функціонального призначення земельних ділянок  для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій по вул.Зарічна с. Глибокий Потік, Тячівського району, Закарпатської області. Громадські слухання відбудуться   16.10.2020  року 0 10.00  в приміщенні Глибокопотіцької сільської ради.