Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Полотна, що як дзеркало душі

Полотна, що як дзеркало душі

10:57, 30.11.15
971
Культура
Полотна, що як дзеркало  душіВиставка художніх полотен,  що  триває зараз у Тячівській картинній галереї,  дарує шанувальникам живопису  чудову нагоду  ознайомитися з творчістю самобутніх митців пензля Віктора Чепинця  з Хуста та Катерини Білетіної  з Одеси.
Та одна справа  просто милуватися їхніми картинами, а зовсім інша – сприймати їх у світлі   авторської розповіді про все, що пов’язано  з роботою – передісторію її створення, стан душі, вибір сюжету, вибудовування композиції тощо. Тому зустріч із цими художниками на тлі їхніх робіт дозволила юним та дорослим учасникам зазирнути у творчу лабораторію  обох митців і довідатись про їхні жанрові пріоритети й уподобання, цікаві біографічні  факти. Після вступного слова завідувачки галереї Любові Бобрушко. Віктор Чепинець розповів, зокрема, про «походження»  своїх нетутешніх пейзажів,   які дихають екзотикою та причаровують яскравою гамою кольорів. Адже, виявляється, він ще й затятий мандрівник, що наснажується творчими ідеями в далеких подорожах. Так на його полотнах з’явилися такі несхожі на карпатські пасма скелястих норвезьких гір, закрижанілі ріки і озера серед   засніжених просторів,  на інших картинах  –  пальми, дивовижні квіти та безмежна океанська   гладь  під гарячим тропічним сонцем…Водночас він є палким шанувальником  закарпатських красот. Тож застигли на його полотнах  і  дерев’яні церкви, рідні пейзажі в кольорах тієї чи іншої пори року, міські ландшафти,  що засвідчують напрочуд багату й розмаїту творчу палітру художника.
Катерина Білетіна презентувала свою творчість  цікавою серією жіночих портретів у національному вбранні, характерному для різних регіонів України. Цю тему вона досліджує протягом останніх дев’яти років у площині живопису й графіки. Художниця користується цікавим творчим прийомом, «одягаючи» у вишукані народні строї своїх друзів та знайомих.  
Гостя поділилася: побувати на Тячівщині мріяла давно, ще коли  працювала над ілюстраціями до видання про український народний костюм. Саме тоді їй «впала в око» самобутня краса давнього весільного вбрання наречених  закарпатської  Тячівщини, яке залюбки відтворює на своїх полотнах.
Рамки творчого діапазону художниці широкі: знана вона і як талановитий живописець, і як книжковий графік та портретист. Зокрема, ілюструвала дитячий журнал «Соняшник».
Манера  її письма – це романтичний реалізм,  поєднаний з  академізмом   Тому, на противагу багатьом сучасним митцям,   в  її роботах відчувається серйозна  школа, набута в стінах Одеського державного художнього училища та в Національній академії образотворчого мистецтва й архітектури. Своє тяжіння до портретного жанру, що  трансформувалося  в  оду жіночій красі і таємничості, майстриня пояснює так: «Немає нічого цікавішого за людське обличчя»…
Ганна Макаренко  
Полотна, що як дзеркало  душі
Полотна, що як дзеркало  душі
Полотна, що як дзеркало  душі
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відбудеться «День кар’єри»
З метою профілактики безробіття серед молоді, надання всебічної і актуальної інформації про професії, які користуються попитом на сучасному ринку праці, ознайомлення з послугами служби зайнятості Тячівський районний центр зайнятості організовує «День кар’єри».
Захід відбудеться 24 жовтня 2019 року в м. Тячів на площі Поштовій, початок о 12.00 год.
Тячівський районний центр зайнятості.

Сигнали оповіщення будуть навчальними
Управління цивільного захисту Закарпатської обласної державної адміністрації повідомляє, що 16-17 жовтня 2019 року проводитиметься комплексна перевірка загальнодержавної та територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення із залученням всіх засобів доведення інформації  (електричні сирени, гучномовці, а також електричні сирени системи «Павіан»). Звертаємося до усіх мешканців району та гостей з проханням зберігати спокій та пам’ятати, що всі сигнали, котрі будуть передаватися в цей період в ефірі дротового радіомовлення та через гучномовці, розміщені у місцях масового перебування людей (вокзали, школи, місця громадського відпочинку), а також сигнали електросирен, розміщених на території підприємств та організацій, є навчальними.


128 бригада запрошує на екскурсію
128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада запрошує усіх бажаючих відвідати захід «День відкритих дверей», який відбудеться 20 серпня 2019 року о 10 годині за адресою: м. Мукачево, вул. Зріні Ілони, 153. Під час заходу будуть показані нові зразки озброєння, повсякденна діяльність військової частини. Також буде проведена екскурсія в музеї бойової слави бригади, де відвідувачі ознайомляться з цікавою історією створення та бойовим шляхом славетної бригади.
Тячівський РВК.

Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.