Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Казок мережива барвисті з дивосвіту Юлії Драгун

Казок мережива барвисті з дивосвіту Юлії Драгун

11:14, 16.08.16
615
Культура
Казок мережива барвисті з дивосвіту Юлії ДрагунНа втіху юним читачам, у 2015 р. світ побачила нова книга, адресована дітям молодшого віку, – збірка оповідань нашої землячки, письменниці Юлії Драгун з  Новоселиці «Мереживо чудесних мрій» (Всеукраїнське державне видавництво «Карпати»). Перші враження, які вона справляє, – це добротність і вишуканість. Слід віддати належне відмінному смакові видавця, адже й будь-кому з дорослих важко встояти перед спокусою й не перегорнути цю книгу з симпатичною обкладинкою й м’якими, ламінованими сторінками, що рясніють соковитими ілюстраціями й помережані приємним для ока шрифтом. Запрошуючи читача в барвисту казку, нове видання з перших сторінок й рядків заполоняє цікавим змістом, колоритними словесними барвами. І читач немов потрапляє у мудрий світ авторських думок, сповнений добрих див. Чудова картина рідної природи постає вже з перших абзаців казки «Чудеса в лісі та у підводному річковому царстві»: «Ось і подарував нам Господь червень з буянням трав, цілющим повітрям, наповненим п’янкими ароматами пишних квітів. На узліссі з’явилися перші ягоди, грибочки. Пташки так радісно щебечуть, виводять свої трелі, що аж зупиняєшся і заслуховуєшся чудесними хорами».
Супроводжуючи своїх читачів пригодницькими стежинами казок та оповідань, Юлія Драгун завжди залишається вірною собі – вона навчає малечу бути добрими, берегти природу, шанувати батьків, любити працю… В цих творах, наснажених величезним зарядом позитиву, реалізовується давня мрія авторки – стати вчителькою. Бо хоч в юності їй не судилося збутися, зате нині своїм проникливим, образним словом письменниця виховує і навчає, спонукає до добрих вчинків, застерігає від черствості й жорстокості, підводить до важливих висновків про те, що добре, а що погано.
Ось Андрійко («Пригода друга»)  ненароком висипав фарбу у водойму з рибками. І з волі авторки він потрапляє у таку сюжетну ситуацію, що, врешті, змушений докласти чимало зусиль для порятунку рибок.
Оповідання «Бабусина криничка» вчить дітвору співчутливості до чужого лиха, «Мамина радість» – будить прагнення вершити гарні справи, навіть, якщо це потребує мужності. Зворушливий епізод про порятунок Васильком пташеняти, яке випало з гнізда у провалля, – чудовий урок гуманного ставлення до живого світу.
Окрім повчальної цінності, вміщені в книзі твори несуть і важливу пізнавальну інформацію. Авторка знайомить свою читацьку аудиторію з природними  та географічними особливостями рідного краю, привертає дитячу увагу до рідкісних квітів, цілющих трав і життєдайних джерел, характеризує й поведінку лісових мешканців.
Інтонація оповіді про світ, який оточує маленьку людину, сердечна і доброзичлива, в ній – небайдужість умудреної життям людини, котра прагне уберегти дитину від прикрих несподіванок, навчити бачити красу, творити добро.
Поринаючи в світ дитинства, Юлія  Драгун майстерно відтворює почуття і настрої своїх маленьких героїв у переддень свят – Різдва, Великодня, Нового Року, доносить народнопоетичний дух празнувань, оповитих біблійними переказами, давніми звичаями, колядками і щедруваннями.
Поряд з оповіданнями, у книзі вміщено кілька казок, де головними персонажами  – звірята, птахи, квіти та різні сили природи. Гостросюжетних перипетій сповнена, зокрема, казочка «На жучкові іменини», де діючими особами – кмітливі, кумедні й дружні Жабка, Сорока, Бобер, яким вдається перехитрити підступного Рака-Неборака й зробити жучкові-імениннику гарний подарунок.
Є в Юлії Юріївни і казочка «Червона Шапочка і новорічна чудасія». Проте її сюжет далекий від класичного. Адже на дівчинку не просто чекають несподівані пригоди –  вона є носієм важливих моральних якостей – товариськості, милосердя, добродушності. Тож і вирятовує з небезпеки мирних лісових мешканців, а кривдників наставляє бути добрими до інших.
Емоційні діалоги чергуються в книзі із ліричними описами природи й поетичними строфами. Та скрізь незмінними залишаються невимушена легкість викладу, багатство мовних засобів, які передають відтінки почуттів, створюють зримі картини із яскравими деталями.
Залишається лишень дивуватися невичерпній творчій фантазії письменниці, яка майстерно вибудовує непередбачувані сюжетні лінії, «ліпить» характери, пересипає оповідь власними віршами й піснями, дивуючи світ самоцвітними гранями щедрого таланту.
Г.Макаренко.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.


Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.