Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Застерігаємо від незаконних рубок новорічних ялинок

Застерігаємо від незаконних рубок новорічних ялинок

09:49, 17.12.18
407
Офіційно / Довкілля / Важливо
Напередодні нового 2019-го року поширеним явищем стає рубка новорічних ялинок для власних потреб чи для продажу. Об’єктами незаконної рубки стають молоді хвойні деревцята, в окремих випадках вікові дерева – шляхом зрубування вершка. 

З метою недопущення вирубування хвойного молодняка, ДП «Мокрянське ЛМГ» створює мобільні групи, які будуть нести цілодобове патрулювання лісових територій. Попереджаємо, що згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, незаконне вирубування дерев (ст. 65 КУпАП) тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 85 до 170 грн. і на посадових осіб – від 119 до 204 грн. Якщо ці правопорушення скоєні особою віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, яка не має самостійного заробітку, штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють (згідно ст. 307 КУпАП). Одночасно зі штрафом законодавством передбачено стягнення заподіяної шкоди, нанесеної лісовому господарству незаконною рубкою хвойних насаджень, яка розраховується за кожне окремо зрубане на «новорічну ялинку» дерево, в залежності від діаметра, і становить від 454 грн.  за шт.
Крім того, передбачена відповідальність за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання), що згідно зі ст. 881 КУпАП тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу. 
Всі законно заготовлені новорічні ялинки маркуються бирками або самоклейними стрічками зі штрих-кодом, в якому міститься повна інформація про деревце.
Для купівлі новорічних ялинок радимо звертатить в контору ДП «Мокрянське ЛМГ» за адресою: с. Красна, вул. Підчос, 87, або в лісництва, в яких будуть діяти торгівельні майданчики. Цьогорічні відпускні ціни на ялинки у ДП «Мокрянське ЛМГ» будуть коливатись від 60 до 140 гривень. 
Роман СОЙМА, провідний інженер з охорони лісу ДП «Мокрянське ЛМГ».
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.