Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Квітень і травень – період охорони нересту риби

Квітень і травень – період охорони нересту риби

10:06, 05.04.16
550
Офіційно
Згідно наказу голови комісії з ліквідації Е.Черногора Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Закарпатській області (Закарпаттярибоохорона) від 30 березня 2016 р. №60-О «Про встановлення на території Закарпатської області весняної заборони на вилов риби та інших водних біоресурсів та регулювання рибальства в Закарпатській області» квітень, травень цього року оголошуються місяцями охорони нересту риби та відтворення інших водних біоресурсів.
Відтак, встановлено заборону на вилов риби, раків та інших водних біоресурсів з 05.04.2016 року по 25.05.2016 року у зв’язку з нерестом риб і розмноженням інших водних біоресурсів у рибогосподарських водоймах Закарпатської області, згідно обмежень та заборони встановлених цим наказом.
Отож, забороняється будь-яке рибальство, добування водних біоресурсів, на період нересту риб і розмноження інших водних біоресурсів. Зокрема, у рибогосподарських водних об’єктах Закарпатської області: річках з усіма їх притоками та придатковими системами, в тому числі, в меліоративних каналах, староріччях (старицях), озерах, заповнених водою кар’єрах, водосховищах та незакріплених за користувачами або не переданих в орендне користування водоймах з природним відтворенням водних біоресурсів.
Проте на період з 05.04.2016 року по 25.05.2016 року дозволяється любительське рибальство з берега однією вудкою з одним гачком та спінінгом з одною блешнею на річці Тиса:
- від місця впадіння р. Апшиця (с. Грушово) вниз по течії до місця впадіння р. Тересва (смт Тересва) (крім гирлових ділянок зазначених річок);
- від прикордонної вишки встановленої перед м. Тячів вниз по течії до кінця дамби позаду ресторану «Статус» в смт Буштино.
Протягом періоду нересту риби та розмноження інших водних біоресурсів рекомендовано посилити контроль за дотриманням природоохоронних заходів під час проведення господарської діяльності на рибогосподарських водоймах. У руслах та прибережній смузі слід вжити комплекс заходів з виявлення та недопущення негативного впливу на середовище існування, міграції та нересту, шляхом заборони:
  – проведення гідротехнічних робіт, як то забором піщано-гравійної суміші та річкового каміння з води русла та прибережної смуги рибогосподарських водойм;
– трелювання лісу гірськими річками та потоками, розміщення верхніх складів у руслах та прибережній смузі рибогосподарських водойм;
– миття автотранспорту в річках, потоках, озерах, ставках, водосховищах та їх прибережних смугах;
– забруднення рибогосподарських водойм та їх прибережних смуг, промисловими і господарсько-побутовими стоками та сміттям;
– використання плавзасобів, за винятком суден, що здійснюють патрулювання (рятувальних, державних рибоохоронних та прикордонних органів);
– проведення інших робіт і діяльності, що спричиняють (можуть спричинити) порушення гідрологічного та гідрохімічного режиму водойм (проведення сільськогосподарських, лісогосподарських, лісозаготівельних, гідротехнічних та інших робіт, експлуатації та пересування транспортних засобів по руслах водних об’єктів, недотримання режимів роботи гідротехнічних споруд на МГЕС та водогосподарських системах).
Власникам, орендарям та іншим користувачам гідротехнічних споруд, які збудовані на рибогосподарських водоймах необхідно забезпечити належну роботу рибоходів та створити відповідні умови для безперешкодного проходу мігруючої риби до нерестовищ.
У взаємодії (за їх згодою) з органами місцевого самоврядування, підрозділами національної поліції у Закарпатській області, департаментом екології та природних ресурсів, державною екологічною інспекцією в області, обласним управлінням лісового та мисливського господарства, Басейновим управлінням водних ресурсів річки Тиса, адміністраціями територій та об’єктів природно-заповідного фонду, державною прикордонною службою України (на прикордонних річках), іншими зацікавленими підприємствами, установами і організаціями здійснювати заходи в частині проведення спільних рибоохоронних рейдів, перевірок з питань охорони нересту риби, інших водних біоресурсів та середовища їх перебування.

І.Регуш, головний державний інспектор Закарпаттярибоохорони.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Спалювання сухостою та сміття завдає величезної шкоди довкіллю
Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежно-небезпечний період.

Продається насіння кукурудзи
Терміново продається 11 пос. одиниць насіння кукурудзи (гібрид «Солонянський 298 - 9 шт. та гібрид «ДБ Хотин»- 2 шт.), які знаходяться  на Новій Почті в Буштино. Вартість - 6оо грн. за пос. одиницю. Інші гібриди кукурудзи по «Новій почті». 
Звертатись за тел.: 097 00 47 112.


Звернення до мешканців Тячівщини, які повернулися з-за кордону
У зв’язку з ситуацією, що склалася навколо небезпеки поширення коронавірусної інфекції COVID-19, переконливо просимо  дотримуватися карантинних заходів та  самоізоляції.

Увага, важливе оголошення!
В зв'язку з карантинними заходами, оголошення, вітання, співчуття та інші матеріали для публікації можна надсилати
на електронну пошту «Дружби» 
mail@druzhba.uz.ua. Оплата здійснюватиметься через Приват24.
З повагою, колектив редакції "Дружба".
ЗАВТРА В ОДА ПРАЦЮВАТИМЕ «ПРЯМА» ТЕЛЕФОННА ЛІНІЯ
У зв’язку із уведенням карантинних заходів та призупинення особистого прийому громадян, йдучи на зустріч населенню області, вирішено у вівторок, 24 березня 2020 року, в облдержадміністрації провести пряму телефонну лінію «Запитай у влади», під час якої громадяни зможуть звернутися до в.о. голови обласної державної адміністрації Олексія Гетманенко з особистих питань.