Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Закарпатських буйволів привезли на Одещину, щоб очищати річки

Закарпатських буйволів привезли на Одещину, щоб очищати річки

14:45, 24.10.16
834
Довкілля
Закарпатських буйволів привезли на Одещину, щоб очищати річкиУ Ренійський район Одеської області доставили експериментальне стадо водяних буйволів карпатського типу для покращення стану заплавних екосистем дельти річки Дунай та Придунайських озер.
Як повідомили УНІАН організатори проекту, ідея відновити поголів’я буйволів у Придунав’ї належить одеському «Центру регіональних досліджень» (ЦРД), який здійснює проект під назвою «Операція «Буффало», разом із Національним екологічним центром України (НЕЦУ) у рамках проекту Climate Forum East II (CFE II).
Експериментальне стадо (14 голів) 16 жовтня прибуло із Закарпаття в селище Орловка, яке розташовано в регіоні дельти річки Дунай. За словами старшого наукового співробітника ЦРД Олега Дьякова, водяні буйволи виконують багато екологічних функцій і повинні сприяти покращенню стану заплавних екосистем дельти Дунаю та Придунайських озер.
«Вони є природними меліораторами, що підтримують водні протоки, поїдаючи водну рослинність й розчищаючи замулені ділянки. За відсутності відкритої води тварини можуть самостійно викопувати невеликі озера, які приваблюють диких птахів, плазунів і безхребетних, служать осередками біорізноманіття», – зазначив Дьяков. Крім того, ці тварини більш пристосовані до нових умов, прогнозованих кліматологами, а також менш вразливі до захворювань.
Досвід з утримання та поводження з буйволами надав німецький лісник-еколог Мішель Якобі, який переїхав із Німеччини до України, щоб відновити поголів’я буйволів і сприяти збереженню агро-біорізноманіття Карпатських гір. Зазначається, що створення експериментального стада буйволів стане прикладом застосування нових видів діяльності на територіях, які зараз неефективно використовуються, не підходять для сільгоспвиробництва та для випасу іншої худоби.
Наразі буйволи обживаються на новому місці. Передбачається, що вони приваблюватимуть туристів і розглядаються як один із найцікавіших об’єктів для спостереження в екологічному парку, який створюється поблизу Орловки в заплаві водно-болотного угіддя міжнародного значення «Озеро Картал». Місцеве населення також буде залучено до обслуговування парку, зокрема, для прийому туристів, охорони, випасання буйволів, одержання молока й лімітованого виробництва молочної продукції.
Як пояснили в ЦРД, раніше буйволів було багато в південній Європі, проте в ХХ столітті їх кількість значно скоротилася. До цього буйволи в Україні жили лише в заповіднику «Асканія Нова» та на фермах Закарпаття.
Зі ЗМІ.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Продається будинок
Продається приватизований будинок в с. Нересниця, є земельна ділянка 15 сотин. Тел: 098 771 5588. Міша.


Графік роботи віддалених робочих місць працівників Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області в сільській раді с. Вільхівці і с. Нижня Апша у 2019 році
Працівники відділу обслуговування громадян управління Фонду прийматимуть громадян з різних питань пенсійного законодавства у створених віддалених робочих місцях: 
- сільської ради с. Вільхівці другого та третього вівторка щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
- сільської ради с. Нижня Апша першого та третього четверга щомісяця з 10.00 до 12.00 год. к.ч.
Адміністрація управління.

1 квітня стартує місячник добровільної здачі зброї
Поліція проводить профілактичні заходи з вилучення із незаконного обігу зброї. Черговий місячник стартує 1 квітня і триватиме 30 днів.
Повідомляємо: краяни, у яких є незареєстрована зброя, мають змогу здати її до відділків поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Згодом зброю можна легалізувати, зареєструвавши на власне ім’я, або ж видати для її знищення. 

Триває реалізація дров паливних
Лісівники ДП «Мокрянське ЛМГ» традиційно реалізовують дрова паливні для населення, підприємств, установ та організацій. Громадяни, яким дрова потрібні для власних потреб, можуть звертатися у адміністрацію лісгоспу чи найближче  лісництво, де реалізовують деревину у встановленому порядку, за визначеними відпускними цінами.