Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Якість поверхневих вод басейну Тиси оцінювали українські та румунські експерти

Якість поверхневих вод басейну Тиси оцінювали українські та румунські експерти

14:27, 07.11.16
493
Довкілля
Якість поверхневих вод басейну Тиси оцінювали українські та румунські експертиУ відповідності до Угоди між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах (Галац, 1997) протягом 26-28 жовтня 2016 року в місті Рахів відбулася чергова зустріч українських та румунських експертів з питань оцінки якості вод річкового басейну Тиси.
В робочій зустрічі брали участь фахівці Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса, Державної екологічної інспекції у Закарпатській області та Закарпатського обласного центру з гідрометеорології.  Українські та румунські експерти провели аналіз стану якості поверхневих вод за 2015 рік в наступних пунктах моніторингу:
– Річка Тиса, с. Ділове (Рахівський район, Україна) / с. Валя Вішеулуй (Марамуреш, Румунія).
– Річка Тиса, м. Тячів (Україна) / с. Течеу Мік (Марамуреш, Румунія).
– Річка Батарч (Тарна Маре), с. Холмовець (Виноградівський район, Україна) / с. Тарне Маре (Сату Маре, Румунія).
Оцінка якості вод у визначених пунктах моніторингу показала, що якість поверхневих вод річкового басейну Тиса протягом 2015 року була сталою й незмінною, характерною для відповідного періоду контрольного моніторингу.
На зустрічі проведено також порівняння результатів аналізів спільно відібраних проб води українськими та румунськими експертами з річки Тиса у контрольному пункті моніторингу: смт. Солотвино (Україна) / м. Сігету Мармацієй (Румунія). За результатами проведених досліджень встановлено, що значення характерних інгредієнтів якості поверхневих вод у р. Тисі є співставними в контрольному пункті моніторингу.
Згідно «Регламенту оцінки якості прикордонних вод і Регламенту про заходи, які вживаються при небезпечних і надзвичайних забрудненнях прикордонних річок, що неможливо уникнути» у відповідності до Угоди між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах, експерти констатували, що в 2015 році жодного транскордонного забруднення на українсько-румунській ділянці річкового басейну Тиса не було зафіксовано.
Також під час робочої зустрічі українських та румунських експертів підготовлено та узгоджено «Програми проведення спільних вимірів витрат води та відборів проб води: р. Тиса та р. Батарч (Тарна Маре) на 2017 рік».
Лабораторія Басейнового управління водних ресурсів р. Тиса й надалі співпрацюватиме з румунськими колегами в частині контролю якості водних ресурсів річкового басейну Тиси та про результати роботи інформуватиме громадськість краю.

Прес-служба ОДА.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.