Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Якість поверхневих вод басейну Тиси оцінювали українські та румунські експерти

Якість поверхневих вод басейну Тиси оцінювали українські та румунські експерти

14:27, 07.11.16
713
Довкілля
Якість поверхневих вод басейну Тиси оцінювали українські та румунські експертиУ відповідності до Угоди між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах (Галац, 1997) протягом 26-28 жовтня 2016 року в місті Рахів відбулася чергова зустріч українських та румунських експертів з питань оцінки якості вод річкового басейну Тиси.
В робочій зустрічі брали участь фахівці Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса, Державної екологічної інспекції у Закарпатській області та Закарпатського обласного центру з гідрометеорології.  Українські та румунські експерти провели аналіз стану якості поверхневих вод за 2015 рік в наступних пунктах моніторингу:
– Річка Тиса, с. Ділове (Рахівський район, Україна) / с. Валя Вішеулуй (Марамуреш, Румунія).
– Річка Тиса, м. Тячів (Україна) / с. Течеу Мік (Марамуреш, Румунія).
– Річка Батарч (Тарна Маре), с. Холмовець (Виноградівський район, Україна) / с. Тарне Маре (Сату Маре, Румунія).
Оцінка якості вод у визначених пунктах моніторингу показала, що якість поверхневих вод річкового басейну Тиса протягом 2015 року була сталою й незмінною, характерною для відповідного періоду контрольного моніторингу.
На зустрічі проведено також порівняння результатів аналізів спільно відібраних проб води українськими та румунськими експертами з річки Тиса у контрольному пункті моніторингу: смт. Солотвино (Україна) / м. Сігету Мармацієй (Румунія). За результатами проведених досліджень встановлено, що значення характерних інгредієнтів якості поверхневих вод у р. Тисі є співставними в контрольному пункті моніторингу.
Згідно «Регламенту оцінки якості прикордонних вод і Регламенту про заходи, які вживаються при небезпечних і надзвичайних забрудненнях прикордонних річок, що неможливо уникнути» у відповідності до Угоди між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах, експерти констатували, що в 2015 році жодного транскордонного забруднення на українсько-румунській ділянці річкового басейну Тиса не було зафіксовано.
Також під час робочої зустрічі українських та румунських експертів підготовлено та узгоджено «Програми проведення спільних вимірів витрат води та відборів проб води: р. Тиса та р. Батарч (Тарна Маре) на 2017 рік».
Лабораторія Басейнового управління водних ресурсів р. Тиса й надалі співпрацюватиме з румунськими колегами в частині контролю якості водних ресурсів річкового басейну Тиси та про результати роботи інформуватиме громадськість краю.

Прес-служба ОДА.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Передплату на "Дружбу" продовжено до кінця 2020 року
Дорогі друзі! Рік, що завершується, був для усіх нас нелегким. Проте, і в цих нових умовах ми, журналісти газети "Дружба", завжди намагаємося тримати руку на пульсі подій та відшуковуємо актуальну, злободенну та цікаву інформацію. Пишемо про Вас і для Вас.  Тож сподіваємося, що прихильники  районки передплатять газету і на 2021 рік.
 До речі, зробити це можна онлайн - на сайті "Укрпошти". Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
Не рубай ялинку!
ДП «Брустурянське ЛМГ» повідомляє, що  підприємство не має ліміту на заготівлю новорічних ялинок. Стаття 65 КУпАП, стаття 91 ЛКУ: штраф за зрубану ялинку діаметром до 10 см – 517,86 грн. Шановні громадяни, працівники лісової охорони будуть проводити рейди, накладатимуть штрафи і секвеструватимуть зрубані ялинки. 
В.Михалчич, провідний інженер з охорони лісу. 


Розробляється проект детального планування
Розробляється проект детального планування території земельної ділянки площею 0,0664 га за адресою: с.Нижній Дубівець, вул.Шевченка, б/н для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на ім’я Прокопанич Тетяна Миколаївна.
Громадські слухання відбудуться у Дубівській селищній раді.