Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Збережемо червонокнижну фауну та флору

Збережемо червонокнижну фауну та флору

09:15, 03.04.17
1 682
Довкілля
Важко уявити світ без тварин, царство яких нараховує мільйони видів. Але основне значення тварин – екологічне і полягає в тому, що кожен із видів відіграє важливу роль в екологічному балансі на землі. Хижаки контролюють чисельність та популяцію тварин. Комахи та інші безхребетні є важливою ланкою в ланцюгах живлення і раціоном багатьох видів птахів, савців та риб.

Площа ДП «Мокрянське ЛМГ» складає 33,2 га лісових масивів, на яких проживає або мігрує під час весняної міграції різноманітна фауна: ведмідь бурий, рись, дикий лісовий кіт, видра та інші. Охороняють лісових тварин єгері та мисливствознавець. Допомагає їм у цьому вся лісова охорона держлісгоспу. Щорічно взимку підгодовують звірів, зокрема, розкладають запаси сіна, гілковий корм у годівнички та кускову сіль в солонці. Згідно з вимогами FSC лісової сертифікації, єгерями та майстрами лісу ДП «Мокрянське ЛМГ» щорічно проводиться моніторинг тварин та рослин на території держлісгоспу. Відрадно, що під час проведеного у лютому обліку тварин було зафіксовано збільшення лісової фауни.
Також на території ДП «Мокрянське ЛМГ» ростуть рідкісні та зникаючі види рослин: лілія лісова, підсніжник, шафран, арніка лісова та інші, за якими ведеться постійний моніторинг та охорона. Особлива увага з боку єгерської служби приділяється збереженню глухаря, який гніздиться у верхніх лісах під полонинами, токує ранньою весною – в кінці березня на початку квітня,  яйцекладка закінчується в травні, а пташенята з’являються вже у червні.
З метою збереження лісової фауни працівники держлісгоспу спільно з працівниками Дубівського відділення поліції проводять спільні рейди з охорони диких тварин та птахів.
1 квітня відзначається Міжнародний день птахів, з цієї нагоди у країні проводяться природоохоронні кампанії. Цю акцію підтримує й наше лісове господарство. Для цього в школах Тарасівки та Красної, де діють шкільні лісництва, проводиться конкурс на виготовлення кращої шпаківні та годівниці. Але всі ці заходи не матимуть успіху, якщо про природу дбатимуть лише працівники лісової охорони лісгоспів. Всім необхідно докласти максимум зусиль, щоб зберегти флору та фауну, особливо червонокнижну, і дати тваринам та рослинам можливість проживати та рости в природному середовищі. А тих громадян, які будуть шкодити флорі та фауні, буде притягнуто до адміністративної та кримінальної відповідальності згідно з чинним законодавством України.
Володимир Куцин,
головний мисливствознавець
ДП «Мокрянське ЛМГ».
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Відтепер передплатити "Дружбу" можна і онлайн
Шановні читачі! 
Раді повідомити, що з'явилася можливість передплатити "Дружбу" онлайн - на сайті "Укрпошти". Більше не треба стояти в черзі у поштовому відділенні! Оформляйте передплату в будь-який зручний для вас час за посиланням: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&code=500000006&product_id=94540
Передплатний індекс "Дружби" - 61823.
У Тячеві відбудеться інклюзивний фестиваль
У понеділок, 31 травня, у Тячеві на міському стадіоні ім.Л.Бийреша відбудеться інклюзивний фестиваль для людей з інвалідністю під назвою «Творчість без меж».  
Це останній з десяти проектів, які цього року реалізують у Тячівській міській громаді за співфінансування ЄС та Британської Ради, у партнерстві з ГО «Молодіжна платформа» та Тячівської міської ради.
Початок заходу – об 11.00 год. за к.ч.
За інф. Тячівської міської ради. 


СБУ проведе навчання
У період з 1 по 2 червня 2021 року на територіях Мукачівського та Берегівського районів координаційна група Антитерористичного центру при Управлінні Служби безпеки України у Закарпатській області проведе планові антитерористичні навчання