Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Як бути форелі у період нересту?

Як бути форелі у період нересту?

14:35, 13.11.17
307
Довкілля
Працівники Управління Державного агентства рибного господарства у Закарпатській області завжди стояли на твердих позиціях захисників природи та рибних запасів нашого краю. І ця принципова позиція проявляється не тільки у протидії і боротьбі із незаконним рибальством, тобто браконьєрством, але і в сфері збереження середовища існування риби – річки, озера, ставки. Адже чистота річок – це запорука існування в них цінних і рідкісних видів іхтіофауни.

Особливо важливим цей фактор є в період розмноження риби, або, як ми звикли говорити, в нерест. Але і до місць нересту риба має подолати складний шлях із сильних течій, перекатів, коливання рівнів води із-за опадів та перепаду температур для того, щоб у визначений природою час продовжити своє покоління.
Та трапляється і так, що рибі доводиться долати не тільки природні, а й штучно створені людиною перепони. У тому числі і тими, на кого покладаються відповідальні завдання по забезпеченню охорони унікальних природних комплексів і об’єктів та рідкісних видів тваринного світу. Розмова  піде про  Дубівське лісництво , ДП «Тячівське лісове господарство» у Тячівському районі.
7 листопада цього року інспекторами Рибоохоронного патруля  спільно із громадською організацією «Громадський контроль Карпат» під час проведення рибоохоронної роботи в басейні р. Брустурянка, на потоку Сопонецький Дубівського лісництва, ДП «Тячівське лісове господарство» було виявлено факт порушення природоохоронного законодавства в частині охорони водних біоресурсів під час проведення лісозаготівельних робіт. Зокрема, зафіксовано критичну зміну гідрологічного стану водойми – потоку Сопонецький, та створення негативних умов для існування гідробіонтів і їх міграції. Навіть не негативних умов, а умов, неможливих для існування риби та її міграції. Адже назвати ті селеві потоки, що створюються під час «трелювання лісу» технікою на колісному ходу по прибережних смугах та по самому руслу потока, водою, не можна, це каша із глини та «порубних» решток. Шлейф від такої «трельовки» тягнеться на десятки та сотні метрів вниз по течії, поки не осідає в районі с. Лопухово. І це в той час, коли починають формуватися стада форелі для міграції на нерестилища, а за два-три тижні при сприятливих температурних режимах мав би початися нерест. Але про яку міграцію говоримо, адже сама форель стрибати через улаштовані «верхні склади» готової продукції в руслі не може. Хіба що підняти її туди на гелікоптерах?!
Ці факти згубною і нищівною силою впливають на стан водойми та існування водних біоресурсів, повністю знищують донні організми, порушують встановлений  режим нересту та перешкоджають міграції струмкової форелі, що призводить до  зменшення її запасів.
Згідно з фактом, виявленим інспекторами рибоохоронного патруля, окремі працівники та відповідальний за виконання робіт Дубівського лісництва були притягнуті до адміністративної відповідальності. Також було детально зафіксовано всі порушення за допомогою засобів «фотофіксації» та складено Акт викритих порушень природоохоронного законодавства.
В свою чергу, Управління державного агентства рибного господарства у Закарпатській області готує подання і до інших компетентних органів з ініціативою на проведення комплексної перевірки із залученням спеціалістів екологічної інспекції, рибоохорони на предмет дотримання вимог Лісового та Водного кодексів України під час лісозаготівельних робіт та визначення шкоди, завданої рибному господарству України.
Управління державного агентства рибного господарства у Закарпатській області.
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.

В’ячеслав Бігун покаже нові мотиваційні фільми
4 січня, в п’ятницю, відбудеться показ і обговорення у Тячеві нових авторських фільмів вченого-юриста і кінематографіста В’ячеслава Бігуна за участю автора та творців стрічки. Глядачі зможуть переглянути нові фільми автора. Перший – «Моро. Розвідка долі» (док., біографія, історія, війна, 15 хв.). Мирний закарпатець приймає виклик долі захистити Батьківщину в новій європейській війні. Він стає розвідником, випробовуючи себе перед обличчям смерті та ворогів, вимолюючи у Бога не лише життя, але й добру дружину. Піднятися над буденністю теми дозволить поезія, яка доповнює кіноформу автора.