Офіційний сайт
Тячівської районної
газети "Дружба"
» » » » Збережемо унікальні діброви

Збережемо унікальні діброви

13:56, 23.04.18
255
Довкілля
Збережемо унікальні дібровиЯк уже повідомлялося в «Дружбі» (№37-38 за 14.04.2018) 12 квітня в Тячівській РДА проведено розширену нараду за участі керівників району, Закарпатського ОУЛМГ, Тячівського, Мокрянського, Брустурянського лісогосподарських підприємств, Карпатського біосферного заповідника, голів територіальних громад та великої групи представників громадськості. Було конструктивно обговорено проблеми лісокористування та утворення на Тячівщині природоохороннх територій.

 Відкриваючи зібрання, голова райдержадміністрації Василь Дем’янчук наголосив, що до керівництва району надходить багато критичних зауважень та пропозицій від громадськості щодо проблем лісокористування та збереження унікальних дібров.
Розпорядженням голів райдержадміністрації та районної ради утворено робочу групу з розгляду цих питань. До її складу залучено науковців, громадських активістів, керівників лісогосподарських підприємств.
Підкреслив, що для керівництва району ці проблеми є надзвичайно важливими, приділяють їх розв’язанню особливу увагу.
Сільські голови Галина Войтенко (Біловарці), Іван Рішко (Бедевля), Руслан Янчій (Теребля) говорили про стан господарювання в реліктових дубових лісах. А голова селища Тересви Василь Олексій заявив, що селищна рада прийняла рішення взагалі заборонити рубки лісів на її території.
Особливо принципову, безкомпромісну позицію продемонстрували Марія Цимбаліста та Світлана Дочинець – голова та заступник голови громадської організації «Злагода», голова правління правозахисної організації, заступник голови комісії з питань екології в Громадській раді при райдержадміністрації Микола Дочинець, голова Громадської ради при райдержадміністрації Іван Фіцай, вчителька Калинівської середньої школи Наталія Стойка, громадський активіст Дмитро Світлик та інші. Вимагають не тільки припинення вирубування унікальних лісів, але й пропонують притягнути винних до відповідальності. З метою збереження рідкісних дубових та інших лісових масивів наполягають на створенні в Тересвянській долині  об’єктів природно-заповідного фонду.
У цій дискусії виважену та конструктивну позицію висловив начальник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Мурга. Наголосив, що за ініціативи управління та адміністрації Карпатського біосферного заповідника Закарпатська обласна рада ухвалила рішення щодо створення чотирьох лісових заказників, в тому числі одного на території Тячівського району. Саме тому Закарпаття знаходиться серед лідерів в Україні з організації природоохоронних територій.
У цьому контексті, з врахуванням соціально-економічних складових, закликав громадськість до порозуміння та злагодженості.
Виступаючи, автор цих рядків наголосив, що проблеми, які порушує громадкість Тячівщини, критично обговорювались й на нараді, яка пройшла 29 вересня 2017 року в м. Івано-Франківську під головуванням Президента України Петра Порошенка,  за результатами якої прийнято Указ Президента України від 21 листопада 2017 року No 281/2017 «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження природно-заповідного фонду».
На вирішення цих проблем спрямовані також внесені зміни до законодавства у частині збереження пралісів й природних лісів та прийнятий нещодавно у першому читанні законопроект щодо мораторію на проведення суцільних рубок у ялицево-букових лісах на гірських схилах Карпатського регіону.
До речі, це особливо стосується Тячівщини, оскільки тут ще збереглось понад двадцять тисяч гектарів букових пралісів (а це найбільше не тільки на Закарпатті, але й на Україні).
Тут охороняються угольсько-широколужанські праліси, які займають площу, що є найбільшою складовою частиною транснаціонального об’єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси й давні ліси Карпат та інших регіонів Європи».
За підтримки управління лісового та мисливського господарства завершуються підготовчі роботи щодо розширення території Карпатського біосферного заповідника за рахунок букових пралісів та природних лісів Мокрянського ЛМГ.
Треба вирішити питання збереження буштинських рідкісних дубових лісів, де росте нарцис вузьколистий. До речі, раніше уже приймалось відповідне розпорядження Тячівської райдержадміністрації.
Гостро потребує вирішення й питання організації охорони унікальних притисянських заплавних лісів, які є безгоспними та потерпають від самовільних рубок.
Науковці Карпатського біосферного заповідника готові безпосередньо взяти участь у наданні необхідних наукових обґрунтувань та клопотань для підготовки рішень із питань створення в Тячівському районі об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення. А найбільш важливі природні території можна приєднати до складу Карпатського біосферного заповідника, адже там є служба державної охорони та необхідне фінансування із Державного бюджету України.
На нараді виступив також голова Тячівської районної ради Іван Фабрицій, який, крім іншого, привернув увагу до необхідності розвитку в регіоні туризму та рекреації.

Федір Гамор, заступник директора Карпатського біосферного заповідника, доктор біологічних наук, професор, заслужений природоохоронець України, член Національної спілки журналістів України.
Збережемо унікальні діброви
Читайте також:
Коментарі:
Додати коментар
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Тячеві

вологість:

тиск:

вітер:

Оголошення
Приходьте на музичну виставу «Наталка-Полтавка»
Приходьте на музичну виставу  «Наталка-Полтавка»18 квітня на сцені районного будинку культури актори Закарпатського обласного театру драми та комедії покажуть музичне дійство (без антракту) «Наталка-Полтавка».

Завітайте на свято!
У середу, 9 січня, на площі Поштовій м. Тячів відбудеться районний огляд-конкурс «Вертеп-2019». 


Коли і де відбудеться колядницький фестиваль?
З 10 січня розпочнеться традиційний районний  фестиваль колядок серед дітей «Віфлеємська зірочка», який проводиться за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.